Anna-Maria Sieklucka

Anna-Maria Sieklucka

Anna-Maria Sieklucka – urodzona 31 maja 1992 roku w Lublinie aktorka filmowa i teatralna.

Anna-Maria Sieklucka – pochodzenie i wykształcenie

Anna-Maria Sieklucka jest absolwentką II Liceum Ogólnokształcącego im. Hetmana Jana Zamoyskiego w Lublinie. Początkowo planowała iść w ślady ojca Jerzego Antoniego Siekluckiego, który jest prawnikiem i studiować prawo. Zdecydowała się jednak zdawać do szkoły aktorskiej. Po bezskutecznych próbach zrezygnowała i dostała się do wrocławskiej filii Wydziału Lalkarskiego Akademii Sztuk Teatralnych w Krakowie. Ukończyła ją w 2018 roku.

Anna-Maria Sieklucka – kariera zawodowa

Anna-Maria Sieklucka występowała w teatrze będąc jeszcze na studiach. Na swoim koncie ma role w spektaklu „Jak gdyby nigdy nic”, „Alicja w Krainie Czarów”, „Dzień Walentego” Iwana Wyrypajewa, czy „Margules. Nieobecność” w reżyserii Łukasza Witt-Michałowskiego. Gościnnie pojawiła się także w jednym odcinku serialu „Na dobre i na złe”.

Anna-Maria Sieklucka rozpoznawalność zyskała dzięki roli Laury Biel w filmie „365 dni”. Ekranizacja powieści Blanki Lipińskiej została wprawdzie negatywnie oceniona przez krytyków, cieszyła się jednak dużą popularnością wśród widzów. W 2022 roku odbyła się premiera drugiej i trzeciej części filmu – „Kolejne 365 dni” i „365 dni: Ten tydzień”, w których Anna-Maria Sieklucka także zagrała.

W 2021 roku uczestniczyła w 14. edycji programu „Twoja twarz brzmi znajomo”, emitowanego w Telewizji Polsat. Zajęła w nim siódme miejsce.

Anna-Maria Sieklucka – życie prywatne

Anna-Maria Sieklucka jest w związku z Łukaszem Witt-Michałowskim. W kwietniu 2022 roku zaczęły pojawiać się plotki o ich rozstaniu i związku Anny-Marii Siekluckiej z Michele Morrone. Aktorka nie ustosunkowała się jednak do nich, deklaruje bowiem, że nie chce mówić o swoim życiu prywatnym.

Anna-Maria Sieklucka – media społecznościowe

Anna-Maria Sieklucka prowadzi swój profil na portalu społecznościowym Instagram (@anna_maria.sieklucka), na którym dzieli się głównie wydarzeniami z życia zawodowego.

"365 dni" – powieść i ekranizacja

„365 dni” to powieść Bianki Lipińskiej, która łączy w sobie elementy powieści sensacyjnej i erotycznej. Wydana została w 2018 roku nakładem wydawnictwa Agora i rozeszła się w ponad stu tysiącach egzemplarzy. Była m.in. nominowana do nagrody Bestsellery Empiku w kategorii „literatura polska”.

Powieść została zekranizowana, a premiera kinowa miała miejsce w 2020 roku. Film, mimo że nie spotkał się uznaniem krytyków, był najczęściej oglądaną produkcją w 2020 roku w kinach. Z tego powodu został nagrodzony Bursztynowymi Lwami podczas 45. Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni. Jednocześnie otrzymał nominacje do Złotych Malin w kategorii m.in. najgorszy scenariusz i najgorsza rola aktorka.

Źródło zdjęcia głównego: MWMEDIA