Artur Kozieja

Katarzyna Sokołowska i Artur Kozieja. Kto jest partnerem jurorki "Top Model"?

Artur Kozieja (ur. 1969 rok) - przedsiębiorca i inwestor, partner Katarzyny Sokołowskiej, jurorki z programu “Top Model”.

Artur Kozieja - życie zawodowe

Artur Kozieja jest inwestorem i biznesmenem. Pochodzi z Karpacza. W latach 1989-1993 studiował na Akademii Dyplomatycznej w Pekinie, a w latach 1993-1995 w The Wharton School na Uniwersytecie Pensylwanii w Filadelfii. Studia w Stanach Zjednoczonych ukończył z tytułem MBA z finansów. Zna cztery języki: polski, angielski, rosyjski i chiński.

Artur Kozieja przez 20 lat pracował jako bankier inwestycyjny w Londynie, z czego przez 12 lat (od 1995 do 2017 roku) był m.in. dyrektorem zarządzającym w Barclays Investment Bank, a wcześniej dyrektorem inwestycyjnym w Morgan Stanley i Credit Suisse. W 2017 roku Artur Kozieja postanowił wrócić do Polski i zrezygnować z bankowości na rzecz hotelarstwa.

Hotelami interesował się od dawna - jego rodzina działała w branży hotelarskiej na Dolnym Śląsku od 1983 roku. Artur Kozieja obecnie jest właścicielem i prezesem zarządu założonej przez siebie grupy Europlan - holdingu inwestującego w budownictwo biurowe i hotelowe. Europlan jest właścicielem kilku 4-gwiazdkowych hoteli: Metropolo by Golden Tulip w Krakowie, Lake Hill Resort & SPA pod Karpaczem i Radisson Blu Resort w Ostródzie.

Artur Kozieja i Katarzyna Sokołowska

Artur Kozieja i Kasia Sokołowska poznali się w 2016 roku. Kozieja pierwszy raz zobaczył jurorkę “Top Model” na przyjęciu świątecznym w Pałacu Sobańskich w Warszawie. Para opowiedziała w “Dzień Dobry TVN”, że poznali się na randce w ciemno zaaranżowanej przez wspólnego znajomego na wyraźną prośbę Koziei. W styczniu 2017 roku ogłosili oficjalnie, że są razem.

17 kwietnia 2022 roku Kasia Sokołowska poinformowała w mediach społecznościowych, że ona i Artur Kozieja spodziewają się dziecka. Ich syn Ivo Lew przyszedł na świat 18 lipca 2022 roku. Artur Kozieja ma jeszcze dwie córki bliźniaczki z pierwszego małżeństwa. Julia i Victoria urodziły się w 2003 roku, mieszkają w Londynie, gdzie uczęszczają do prywatnych szkół.

Katarzyna Sokołowska jest nie tylko partnerką życiową Artura Koziei, ale od pewnego czasu pomaga mu również w pracy. Jest dyrektorką artystyczną jego hotelu Lake Hill Resort & SPA.

Źródło zdjęcia głównego: MWMEDIA