Co działo się podczas tegorocznego Off Festivalu? "Czuję się, jak za granicą"

Za nami kolejny Off Festival
Za nami kolejny Off Festival
Źródło: Screen TVN
Za nami kolejna edycja Off Festivalu. Na jednym z najpopularniejszych polskich wydarzeń dedykowanych muzyce alternatywnej zjawiła się ekipa programu "Co Za Tydzień". Reporterzy porozmawiali między innymi z Arturem Rojkiem, czyli dyrektorem artystycznym i pomysłodawcą eventu.

Do Katowic po dwóch latach przerwy powrócił Off Festival. Fanów klimatów muzyki alternatywnej już po raz 15. zaprosił tu dyrektor artystyczny wydarzenia i jednocześnie jeden z najpopularniejszych polskich muzyków - Artur Rojek. Na miejscu jak zawsze zjawiły się prawdziwe tłumy melomanów, a wśród nich nie mogło zabraknąć ekipy programu "Co Za Tydzień".

Zapraszamy na profil cozatydzien.tvn.pl na Instagramie
Zapraszamy na profil cozatydzien.tvn.pl na Instagramie

Off Festival to jedyne takie wydarzenie w Polsce

Artur Rojek od 15 lat czuwa nad festiwalem i dba o dobór gości. Artysta podkreślił, że pomysł na organizowanie festiwalu był efektem obserwacji i zagranicznych wydarzeń tego typu. Zainspirowany tym, co zobaczył, wrócił do Polski i stworzył Off Festival.

- Chciałem zrobić festiwal, na który sam chciałbym się wybrać. Sam na festiwale nie jeździłem, tylko na nich grałem. Takim przełomowym momentem było dla mnie, to gdy Myslovitz zaczął się pojawiać na koncertach zagranicznych, wtedy też zobaczyłem, co to znaczy prawdziwy festiwal - tłumaczył.

Na festiwal zjechało jak zwykle bardzo dużo gości, którzy na co dzień lubią szukać innych brzmień niż tych radiowych nurtów muzycznych.

- Szukamy muzycznych wrażeń, które są troszeczkę oderwane od mainstreamowej i popkulturowej muzyki, którą każdy zna i słyszy, stąd nasza obecność tutaj - opowiadała Aleksandra Petrykowska, uczestniczka Off Festivalu.

- Czuję się, jak za granicą. Widać, że jest to fajna grupa ludzi, która lubi kulturę i sztukę. Połączenie muzyki z książką, więc to coś więcej niż tylko doznania muzyczne - dodał jej towarzysz, Marcin Petrykowski.

Co działo się podczas tegorocznego Off Festivalu?
Za nami kolejna edycja Off Festivalu. Na jednym z najpopularniejszych polskich wydarzeń dedykowanych muzyce alternatywnej zjawiła się ekipa programu "Co Za Tydzień". Reporterzy porozmawiali między innymi z Arturem Rojkiem, czyli dyrektorem artystycznym i pomysłodawcą eventu.

Na Off Festivalu nie zabrakło także strefy dla miłośników literatury

Off Festival to właśnie nie tylko doznania muzyczne, ale także literackie. Uczestnicy wydarzenia mogli w każdej chwili odwiedzić specjalnie przygotowaną kawiarnię literacką i przeczytać kilka książek. W tym roku jej gospodynią była pisarka Sylwia Chutnik.

- To jest przestrzeń, gdzie przez trzy dni, gdy trwa festiwal, można przyjść, trochę odpocząć, posłuchać tego, co do powiedzenia mają pisarze i pisarki. To jest w ogóle niesamowite, że ludzie czytają książki, że chcą o nich rozmawiać i są to tzw. aktywni użytkownicy kultury - mówiła Sylwia Chutnik.

Co jeszcze działa się podczas tegorocznego Off Festivalu? Relację z wydarzenia możecie obejrzeć w materiale wideo na górze strony.

Oczy całego świata skierowane są w stronę Ukrainy i nasze również. Redakcja cozatydzien.tvn.pl pisze przede wszystkim o rozrywce, kulturze i show-biznesie, ale trudno przejść obojętnie wobec tego, co dzieje się u naszego sąsiada. Dlatego będziemy pisać o wsparciu, jakie płynie z Polski dla mieszkańców Ukrainy. Najważniejsze informacje znajdziecie TUTAJ.

Autor: Anna Pawelczyk-Bardyga

Źródło: Co Za Tydzień TVN

Źródło zdjęcia głównego: Screen TVN

podziel się:

Pozostałe wiadomości