Gwiazdy

Agnieszka Więdłocha – wiek, wykształcenie, związki

Gwiazdy

Autor:
Ewa
Podleśna-Ślusarczyk

Agnieszka Więdłocha to aktorka znana głównie z ról w filmach romantycznych. Jest jedną z najbardziej tajemniczych gwiazd w polskim show-biznesie, niewiele mówi o swoim życiu prywatnym. Niedawno można było ją oglądać w serialu "Receptura" na antenie TVN.

Agnieszka Więdłocha – wiek, wykształcenie

Agnieszka Więdłocha urodziła się w 1986 r. w Łodzi. To właśnie tu ukończyła szkołę muzyczną, a także Państwową Wyższą Szkołę Filmową, Telewizyjną i Teatralną im. Leona Schillera. Ma młodszego brata.

Agnieszka Więdłocha – kariera

Aktorka zadebiutowała w spektaklu "Rowerzyści" Anny Augustynowicz. Za tę rolę oraz te w spektaklach "Dybuk", "Nad" i "Survival" otrzymała nagrodę Złotej Maski za najlepszy debiut w sezonie 2009/2010.

Sławę i rozpoznawalność przyniosła jej rola w serialu "Czas honoru". Wystąpiła także w 2008 r. w kultowym serialu "Teraz albo nigdy", emitowanym na antenie TVN, a dwa lata później w serialu "Klub szalonych dziewic". W kolejnych latach występowała w różnych serialach obyczajowych, między innymi w "Lekarzach", "Na dobre i na złe" oraz "M jak miłość".

Największą sławę przyniosły Agnieszce jednak role filmowe. Wystąpiła u boku Maćka Stuhra w popularnym filmie "Planeta singli" w 2016 r., który tak spodobał się widzom, że w kolejnych latach nakręcono także część drugą, a w 2019 r. także trzecią, ukazującą dalsze losy Anny i Tomasza. Od tego filmu aktorka zaczęła częściej pojawiać się na dużym ekranie w filmach romantycznych. W 2017 r. wystąpiła w roli Julii Danielewicz w filmie "Po prostu przyjaźń", a w 2018 r. w "Kobieta sukcesu". 

Ostatnio pojawiła się w filmie "Gierek", natomiast w 2021 r. ukazał się na antenie TVN serial, w którym gra główną rolę. "Receptura" to historia związana z fabryką Wedla, a Agnieszka Więdłocha gra w nim Marię Kielicz, młodą architektkę, która zostaje prawą ręką Jana Wedla. Samotnie wychowująca córkę wpada w niemałe komplikacje, ale może liczyć na pomoc mężczyzn, którzy zarówno dobrze jej życzą, jak również chcą pomóc w ratowaniu marki przed zakusami rywali.

Agnieszka Więdłocha – życie prywatne, mąż, dzieci

Agnieszka Więdłocha jest jedną z najbardziej tajemniczych gwiazd w polskim show-biznesie. Stara się bardzo chronić swoje prywatne życie i nie występuje na ściankach z mężem, który także jest aktorem. Choć nie wydali nigdy oficjalnego oświadczenia o ślubie, wiadomo, że od 2018 r. są małżeństwem z Antonim Pawlickim. Poznać się mieli na planie "Czasu honoru", jednak dopiero po latach zaiskrzyło między nimi i zostali parą. Na eventach pojawiają się razem tylko wtedy, gdy występują na przykład w tym samym serialu czy filmie. Agnieszka Więdłocha pierwszy raz powiedziała o Antonim jako o mężu w wywiadzie z Plotkiem. Opowiadając o swoim podejściu do ekologii wspomniała, że mąż czasem śmieje się z jej zakręcenia na tym punkcie.

Niedawno wyszło na jaw, że para doczekała się córeczki w grudniu 2020 r. Ciąża aktorki była skrzętnie ukrywana, podobnie jak dziecko. Para aktorska nadal konsekwentnie nie prezentuje zdjęć rodzinnych, a o córce Agnieszka opowiedziała w marcu 2021 r. w rozmowie z "Twoim Stylem". "Marzę, by moja córka była niezależna i sprawcza. Solidarna z innymi kobietami" – wyjaśniała. O jej narodzinach powiedziała, że to największe szczęście, jakie mogło ją spotkać i nie uważa, żeby sprowadzanie dziecka na taki świat było objawem egoizmu. Aktorka podkreśla, że czeka przyszłe pokolenie sporo wyzwań, ze względu na klimat, zanieczyszczenie, ale także ograniczanie praw kobiet w Polsce.

Zobacz także:

Autor:Ewa Podleśna-Ślusarczyk

Źródło zdjęcia głównego: Agencja TVN/x-news

Pozostałe wiadomości