Kim jest ojciec Macieja Musiała? Grał w kultowych filmach

Maciej Musiał na zdjęciu topless

Maciej Musiał razem z tatą odwiedzili studio "Dzień Dobry TVN". Kiedy jakiś czas temu okazało się, że młody aktor, ścieżką zawodową kroczył po śladach taty, fani byli wprost zachwyceni. Popularność Andrzeja Musiała nie ustępuje bowiem tej, jaką zyskał jego syn. Zagrał między innymi w kultowych "Psach" Władysława Pasikowskiego, czy "Młodych Wilkach" Jarosława Żamojdy.

"Mamy taką tradycję, że kiedy Iga Świątek gra jakiś finał jakiegoś dużego turnieju, to się spotykamy, tata robi obiad lub kolację, w zależności od pory dnia i części kuli ziemskiej, na której gra Iga i oglądamy razem" - zdradził Maciej Musiał, rozpoczynając wątek stosunków z ojcem.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo.

Maciej Musiał o rodzinie, miłości i planach
Maciej Musiał o rodzinie, miłości i planach Źródło: cozatydzien.tvn.pl

Maciej Musiał o relacji z tatą. To on rozbudził w nim zamiłowanie do kreacji

Zdrowa, czuła i wrażliwa - tak relację z tatą opisuje Musiał. Choć siedząc na kanapie "Dzień Dobry TVN" przyznał, ze trudno mu wychwalać ojca siedząc koło niego w programie na żywo, to przyznaje, że więź z ojcem jest dla niego naprawdę wyjątkowa.

"Tata miał 39 lat, jak się urodziłem i wydaje mi się, że był w takim wieku, że miał dla mnie dużo czasu. Jeździliśmy razem na rowery, na basen, spędzaliśmy mnóstwo czasu ze sobą. To właśnie ten czas dał nam dużo naszej własnej przestrzeni" - mówił.

Potwierdził to również Andrzej Musiał. Przyznał, że późne ojcostwo ma w sobie dużo spokoju i przestrzeni na jeszcze głębsze doświadczanie rodzicielstwa.

"Skumplowaliśmy się trochę. Jak dziecko pojawia się koło 40-stki, człowiek jest już taki trochę zwolniony, nie lata za wszystkim, nie łapie więcej i więcej, to patrzy - o, jakieś dziecko i zaczyna mu się przyglądać, zaczyna z nim rozmawiać i go słuchać i zaczyna poświęcać mu czas, to jest najważniejsze" - zdradził.

Jak to się stało, że Maciej Musiał poszedł w zawodowe ślady rodziców?

"To się działo tak z rozpędu. Jak był mały i nie było go gdzie zostawić, to brałem go na casting. Siedział i patrzył, co ja tam robię raz, drugi, trzeci. Później dziewczyny powiedziały, że robią casting do reklamy soku dla dzieci, i żebym przyprowadził Maćka, bo taki przystojny. Zacząłem go prowadzać na castingi i tak się wdrażał stopniowo jako dziecko. Później jakiś serial, parę dni zdjęciowych i tak to się działo" - tłumaczył Andrzej Musiał.

Maciej Musiał wspomina, że jego dzieciństwo było wprost przesiąknięte magiczną atmosferą teatru i filmu. Aktorką jest też bowiem mama gwiazdora, Anna Markiewicz-Musiał.

Zobacz także: Kim jest mama Macieja Musiała?

"Rodzice mieli teatr dla dzieci, więc zawsze było mnóstwo rekwizytów. Pisali sztuki teatralne, mieli próby w domu, więc ta atmosfera kreatywnego zaangażowania, świata wykreowanego w wyobraźni zawsze była obecna" - wspomina Maciej Musiał.

Andrzej Musiał - kim jest tata Macieja Musiała?

Jakiś czas temu na instagramowym profilu Macieja Musiała pojawiły się zdjęcia, do których zapozował wraz z ojcem. Zdjęcia zostały wykonane podczas wspólnej sesji przez Damiana Noszkowicza, który świetnie oddał więź między mężczyznami. Zdradza ją też uchwycona atmosfera. Widać, że aktorzy świetnie się bawili podczas sesji. W galerii zdjęć pojawiła się również stara fotografia zrobiona dobrych kilkanaście lat temu, przedstawiająca tatę trzymającego małego synka na kolanach.

Internauci byli zaskoczeni faktem, że Andrzej Musiał, ojciec Macieja, również jest znanym aktorem. Choć obecnie rzadko widuje się go publicznie, jego przeszłość zawodowa jest naprawdę imponująca. Andrzej Musiał, wykreował jedną z najbardziej charakterystycznych roli w "Psach" w reżyserii Pasikowskiego, zagrał też w kultowych "Młodych Wilkach" Jarosława Żamojdy.

"Wow, nie wiedziałam!"

"Ojciec w 'Psach' dał ognia po aktorsku!"

"Za****sty aktor i pewnie tata"

"Twój tata grał w samych 'Psach' od mistrza Pasikowskiego. Szacun" - brzmiały komentarze.

Fani zapewne zastanawiają się, czy panowie zdecydują się kiedyś na wspólny aktorski projekt.

"Myślę, że by to było bardzo trudne, żeby wspólnie stanąć przed kamerą i z powagą coś zagrać" - twierdzi Andrzej Musiał.

"Robiliśmy wspólnie kampanię dla jednej z marek odzieżowych. Trochę podreżyserowałem tatę, i to było ciężkie, bo mówił, że g**niarz go nie będzie reżyserował, ale jakoś wspólnie dochodziliśmy do konsensusu i powstała faja pamiątka z tego" - wspominał Maciej Musiał.

"Taa..." - dodał z przekąsem jego tata.

Redakcja cozatydzien.tvn.pl pisze przede wszystkim o rozrywce, kulturze i show-biznesie, ale nadal trudno przejść obojętnie wobec tego, co dzieje się u naszego sąsiada. Dlatego będziemy pisać o wsparciu, jakie płynie z Polski dla mieszkańców Ukrainy. Najważniejsze informacje znajdziecie tutaj.

Czytaj też:

Martyna Mikołajczyk

Źródło zdjęcia głównego: MWMEDIA

Pozostałe wiadomości