Anna Karczmarczyk padła ofiarą molestowania w kinie. Opisała reakcję ludzi

Anna Karczmarczyk o molestowaniu publicznym
Anna Karczmarczyk
Źródło: MWMedia
30-letnia aktorka Anna Karczmarczyk w jednym z wywiadów opowiedziała o tym, że padła ofiarą molestowania publicznego. Postanowiła walczyć z obojętnością ludzi w takich sytuacjach.

Aktorka filmowa i teatralna pojawiła się na warszawskim evencie promującym kampanię społeczną - "StandUP. Sprzeciwić się molestowaniu w miejscach publicznych." Otwarcie opowiedziała o zdarzeniu, w czasie którego padła ofiarą molestowania publicznego. 

"Miałam taką sytuację, będąc na studiach w kinie Femina, na filmie było z pięć osób na sali. Nagle dosiadł się do mnie facet i poczułam, że coś "smyra" mnie w udo. Pomyślałam pewnie, że to kurtka, która leżała na moich kolanach, tak się ułożyła. Jednak poczułam za chwilę już całą dłoń na pośladku. Wstałam, powiedziałam niecenzuralne słowo i wyszłam. Nikt nie zareagował" - wspomina sytuację gwiazda.

Anna Karczmarczyk o reakcji na molestowanie 

Aktorka po latach otwarcie mówi, że była zdziwiona tym, że nikt nie zapytał jej, czy coś się stało i czy potrzebuje pomocy. Obojętność ludzi na krzywdę innych, jak mówi Anna Kaczmarczyk, uświadomiła jej, że trzeba o tym mówić otwarcie i zmienić podejście ludzi.

Od czasu tego zdarzenia Anna Karczmarczyk nie chodzi sama do kameralnych kin i zwraca większą uwagę na ludzi, którzy przebywają w jej otoczeniu. Podkreśla też, że jakakolwiek reakcja na daną sytuację jest lepsza niż obojętność. 

Agnieszka Woźniak-Starak o popularności
Źródło: cozatydzien.tvn.pl

Kariera Anny Karczmarczyk

Absolwentka warszawskiej Akademii Teatralnej, która widzom TVN jest znana z roli w serialu "Na wspólnej" i "Zakochani po uszy", od 2018 roku jest szczęśliwą żoną Pascala Litwina, z którą ma córeczkę. Para nie ukrywa, że w przyszłości planują powiększenie rodziny. 

Anna Karczmarczyk oprócz aktorskich obowiązków chętnie udziela się w kampaniach prospołecznych, nie tylko na rzecz walki z molestowaniem publicznym. Gwiazda otwarcie na swoim profilu na Instagramie podkreśla jak ważna jest walka o prawa kobiet i mniejszości seksualnych w Polsce. 

Oczy całego świata skierowane są w stronę Ukrainy i nasze również. Redakcja cozatydzien.tvn.pl pisze przede wszystkim o rozrywce, kulturze i show-biznesie, ale trudno przejść obojętnie wobec tego, co dzieje się u naszego sąsiada. Dlatego będziemy pisać o wsparciu, jakie płynie z Polski dla mieszkańców Ukrainy. Najważniejsze informacje znajdziecie TUTAJ.

Przeczytaj też:

Autor: Urszula Grabowska

Źródło zdjęcia głównego: MWMedia

podziel się:

Pozostałe wiadomości