Arnold Schwarzenegger i Maria Shriver - ich związek przekreśliła tajemnica gwiazdora

Maria Shriver i Arnold Schwarzenegger
Arnold Schwarzenegger i Maria Shriver — małżeństwo uwikłane w tajemnice i zdrady
Źródło: Getty Images
Arnold Schwarzenegger i Maria Shriver byli małżeństwem, które przez lata uchodziło za jeden z najbardziej udanych związków w Hollywood. Ich miłość rozkwitała na tle sukcesów zawodowych oraz... zdrad jednego z małżonków. 

Arnold Schwarzenegger i Maria Shriver poznali się w 1977 roku podczas Turnieju Tenisowego Roberta F. Kennedy'ego przez wspólnego znajomego, Toma Brokawa z NBC. Warto dodać, że dziewczyna pochodziła z wpływowej rodziny Kennedyów, podczas gdy sportowiec był już wówczas utalentowanym kulturystą z Austrii, który dopiero zaczął zdobywać sławę w Stanach Zjednoczonych.

Resztę artykułu przeczytasz pod materiałem wideo:

"Azja Express". Adam Zdrójkowski o miłości
Adam Zdrójkowski w rozmowie z Dagmarą Olszewską zdradza, czy sława ma wpływ na budowanie romantycznych relacji. Aktor od wielu lat żyje w blasku fleszy, toteż nie ukrywa, że ma to swoje konsekwencje, również te negatywne.
Źródło: cozatydzien.tvn.pl

Początki miłości Arnolda Schwarzeneggera i Marii Shriver

Miłość Arnolda Schwarzeneggera i Marii Shriver rozkwitała pomimo różnic kulturowych i pochodzenia. Gwiazdor był wtedy jeszcze przed swoją wielką hollywoodzką karierą. Spełniał się za to jako sportowiec, zdobywając kolejne tytuły mistrza kulturystyki. Jego marzenie o zostaniu sławnym aktorem zaczęło się realizować, gdy otrzymał swoją pierwszą rolę filmową w produkcji "Herkules w Nowym Jorku" (1970 r.). Kolejnym krokiem w karierze aktorskiej kulturysty był występ w filmie "The Long Goodbye", którego premiera była trzy lata później.

W czasie gdy Arnold Schwarzenegger stawiał swoje pierwsze kroki na polu filmowym, jego ukochana Maria Shriver rozwijała swoją karierę dziennikarską, pracując dla NBC News jako reporterka i prezenterka. Partnerka siłacza miała świetną opinię w branży. Cechował ją ogromny profesjonalizm, dlatego szybko wspinała się po szczeblach zawodowej kariery.

Arnold Schwarzenegger i Maria Shriver
Arnold Schwarzenegger i Maria Shriver na początku swojej miłosnej drogi
Arnold Schwarzenegger i Maria Shriver
Źródło: Getty Images

Arnold Schwarzenegger i Maria Shriver — małżeństwo i rodzina

Arnold Schwarzenegger i Maria Shriver wzięli ślub 26 kwietnia 1986 roku. Uroczystość odbyła się w kościele św. Franciszka w Hyannis, Massachusetts, a wśród licznych gości byli przedstawiciele rodziny Kennedy oraz przyjaciele aktora ze świata sportu i kina. Już parę lat później, bo 13 grudnia 1989 r. małżeństwo powitało na świecie swoje pierwsze dziecko, córeczkę Katherine. W sumie zakochani doczekali się czwórki pociech: Katherine, Christiny, Patricka i Christophera.

Arnold Schwarzenegger i Maria Shriver w Hollywood uchodzili za zgrane małżeństwo. Nic nie zwiastowało czarnych chmur, które wkrótce nad ich rodzinę miały nadejść. Chociaż czasem zmagali się z przeciwnościami losu, takimi jak tragedie w rodzinie Kennedy, czy też kontrowersje wokół życia aktora, to skutecznie przezwyciężali każdy kryzys.

W 2003 r. gwiazdor decydował się na kandydowanie na urząd gubernatora Kalifornii jako kandydat Partii Republikańskiej. Pomimo braku doświadczenia politycznego, udało mu się zdobyć szerokie poparcie. Małżonka aktora stanęła wtedy u jego boku, pomagając w kampanii, ale także będąc dla niego wsparciem w trudnych wyborach politycznych.

Arnold Schwarzenegger i Maria Shriver
Arnold Schwarzenegger i Maria Shriver w 2003 r.
Arnold Schwarzenegger i Maria Shriver
Źródło: Getty Images

Arnold Schwarzenegger i Maria Shriver — rozpad małżeństwa

9 maja 2011 r. Arnold Shwarzenegger i Maria Shriver nieoczekiwanie ogłosili separację po 25 latach małżeństwa. Niedługo potem publicznie wyszło na jaw, że aktor przez wiele lat ukrywał przed żoną i światem swoją tajemnicę – miał syna ze swoją gosposią, którego przez te wszystkie lata utrzymywał w tajemnicy. Pomimo prób uratowania małżeństwa kilka lat później ostatecznie doszło do rozwodu.

Pomimo zakończenia wspólnej relacji dawni zakochani ze względu na dobro dzieci postanowili utrzymywać przyjazne stosunki. Wspomnieni po rozwodzie skupili się na realizacji własnych planów i pasji. Arnold Schwarzenegger dalej angażował się w działalność polityczną i charytatywną. Maria Shriver natomiast skupiła się na swojej działalności dziennikarskiej oraz na walce o prawa kobiet.

Arnold Schwarzenegger, Maria Shriver oraz ich dzieci
Arnold Schwarzenegger, Maria Shriver oraz ich dzieci w 2017 r.
Arnold Schwarzenegger, Maria Shriver oraz ich dzieci
Źródło: Getty Images

Redakcja cozatydzien.tvn.pl pisze przede wszystkim o rozrywce, kulturze i show-biznesie, ale trudno przejść obojętnie wobec tego, co dzieje się u naszego sąsiada. Dlatego będziemy pisać o wsparciu, jakie płynie z Polski dla mieszkańców Ukrainy. Najważniejsze informacje znajdziecie TUTAJ.

Autor: Norbert Żyła

Źródło zdjęcia głównego: Getty Images

podziel się:

Pozostałe wiadomości