Bartosz Kurek przerwał wywiad Grzegorza Łomacza. To, co powiedział, przejdzie do historii

Reprezentacja Polski w piłce siatkowej mężczyzn
Źródło: Getty Images
7 sierpnia reprezentacja Polski w piłce siatkowej walczyła z USA o to, by dostać się do finału i zyskać szansę na złoty medal olimpijski. Wielkie emocje towarzyszyły siatkarzom i kibicom do samego końca. Wola walki sprawiła, że polscy siatkarze wygrali mecz i nie kryli radości. Pojawiły się nawet łzy szczęścia. Spotkanie z USA już jest w mediach określane historycznym. Do historii z pewnością przejdzie też to, co wydarzyło się podczas wywiadu Grzegorza Łomacza. Bartosz Kurek nagle postanowił go przerwać! Co powiedział? Zobaczcie nagranie.

Czego dowiesz się z tego artykułu?

• Jaki był przebieg meczu Polska - USA podczas igrzyk w Paryżu?
  • Co stało się podczas wywiadu Grzegorza Łomacza?
  • Dlaczego Bartosz Kurek przerwał wywiad kolegi z drużyny?

Polscy siatkarze niejednokrotnie udowadniali, że potrafią grać na najwyższym, światowym poziomie. Mimo najważniejszych tytułów i laurów ostatni raz reprezentacja Polski w piłce siatkowej mężczyzn wywalczyła na igrzyskach olimpijskich złoty medal w 1976 roku. Czy w 2024 roku uda nam się powtórzyć ten sukces? Wiele wskazuje na to, że tak! Dalsza część artykułu pod materiałem wideo.

Andrzej Wrona zdradził sekret udanego związku

Mecz Polska - USA. Jak wyglądał?

Pierwszy set rozegrany przez Polaków w starciu z drużyną ze Stanów Zjednoczonych sprawił, że fani siatkówki rozsiedli się spokojnie w fotelach i z zadowoleniem czekali na wygraną 3:0. Nic bardziej mylnego. Nasi przeciwnicy w drugim i trzecim secie niemal całkowicie zdominowali boisko, a my jedynie odpieraliśmy atak i zapomnieliśmy o obronie.

Tym większe emocje pojawiły się w secie czwartym, kiedy to zgodnie z myślą "nie mamy już nic do stracenia" w oczach naszych siatkarzy pojawiła się złość, nadzieja i chęć walki do ostatniej kropli potu. W 5. secie, choć walka była wyrównana, Polacy znacząco dominowali nad drużyną z USA, która nie kryła zdziwienia obrotem spraw.

Radość polskich zawodników i kibiców była nie do opisania. Pojawiły się owacje, oklaski, podziękowania i łzy szczęścia!

Bartosz Kurek, choć nie był skory do wywiadów po meczu, dwa razy pojawił się przed kamerą. I dwa razy zachwycił swoją wypowiedzią. Tuż przed wejściem do szatni został zatrzymany przez dziennikarza Eurosportu, który zwrócił uwagę na puder na jego koszulce.

"Ani spłynął make up. Długo się przytulaliśmy" - powiedział o żonie z nieskrywanym uśmiechem!

Bartosz Kurek przerwał wywiad Grzegorza Łomacza

Choć wzmianka Bartosza Kurka dotycząca żony szybko obiegła media, to jego ingerencja w wywiad kolegi z drużyny wywołała prawdziwą burzę. Tuż po zakończonym meczu Grzegorz Łomacz udzielał wywiadu. Siatkarz odegrał wybitnie ważną rolę w spotkaniu z USA. Pełnił rolę podstawowego zagrywającego i znacząco wpłynął na przebieg dwóch ostatnich setów.

W rozmowie z TVP Sport zachowywał jednak dużą skromność.

"Na pewno fizjoterapeuci postawią wszystkich do pionu i będziemy w pełnym składzie" - mówił.

Wtedy stało się coś wyjątkowego. Nagle w kadrze pojawił się Bartosz Kurek, który postanowił postawić do pionu kolegę.

"Co on tu opowiada, k****? Wszedł i wygrał mecz, ma wielkie jaja, czekał na tę szansę bardzo, bardzo długo i zrobił, co do niego należało. Szacun, szacun" - powiedział.