Córka Andrzeja Gołoty w szczerym wywiadzie. "W domu mało o tym rozmawialiśmy"

Córka Andrzeja Gołoty udzieliła wywiadu
Córka Andrzeja Gołoty udzieliła wywiadu
Źródło: ANDRAS SZILAGYI/MWMEDIA
Córka Andrzeja Gołoty dziś jest dorosłą kobietą i dobrze wie, ile w sporcie osiągnął jej sławny ojciec. Alexandra Gołota dorastała jednak razem ze swoim bratem w pewnej tajemnicy, o czym opowiedziała w najnowszym wywiadzie. "Rodzice nie chcieli, abyśmy z bratem za dużo wiedzieli" - powiedziała.

Andrzej Gołota zapisał się na kartach historii polskiego sportu złotymi literami. Pięściarz osiągnął wielki sukces nie tylko w życiu zawodowym, ale też w tym prywatnym. Brązowy medalista z Igrzysk Olimpijskich w Seulu w 1990 roku poślubił swoją wielką miłość, prawniczkę i licencjonowaną sędzinę bokserską, Mariolę Gołotę. Para doczekała się dwójki dzieci. Dziś Alexandra i Andrzej Junior są już dorośli i zdają sobie sprawę, że mieszkali pod jednym dachem z jednym z najsłynniejszych polskich pięściarzy. Nie zawsze jednak tak było, a kariera Andrzeja Gołoty była w ich rodzinnym domu tematem tabu.

Zapraszamy na profil cozatydzien.tvn.pl na FB
Zapraszamy na profil cozatydzien.tvn.pl na FB

Alexandra Gołota nie oglądała walk swojego ojca, gdy była dzieckiem

Alexandra Gołota ma już 31 lat i tak jak reszta rodziny mieszkają w Stanach Zjednoczonych. Zarówno córka jak i syn zaczęli dość niedawno pojawiać się na kontach w serwisach społecznościowych swoich rodziców. Alexandra Gołota już wcześniej jednak miała okazję udzielić kilku wywiadów, a w najnowszym z nich otworzyła się na temat swojego dzieciństwa.

"Nie miałam dużego rozeznania. Nie tylko dlatego, że mama nie pozwalała nam oglądać jego walk. W domu mało o tym rozmawialiśmy" - powiedziała w rozmowie z "Przeglądem Sportowym".

Mariola i Andrzej Gołota bardzo dbali o to, by ich dzieci nie wiedziały za dużo o życiu sportowym pięściarza.

"Rodzice traktowali to jako karierę taty i tyle. Raz mama włączyła mi dwie piosenki i poprosiła o wybranie lepszej. Miała znaleźć utwór, przy którym tata wyjdzie na ring. Ogólnie jednak rodzice nie chcieli, abyśmy z bratem za dużo wiedzieli" - dodała.

Córka sportowca zaznaczyła jednak, że dobrze wiedziała, kiedy jej tata przygotowuje się do walki. Wówczas w jej domu panowała szczególna atmosfera.

"Stawał się cichy i poważny, bardzo skoncentrowany. Nawet gdyby mama nie powiedziała mi, że zbliża się pojedynek, domyśliłabym się" - zakończyła.

CZTSTENKA_CORKI
Danuta Stenka o córkach: Jestem wdzięczna niebiosom za to, że one mają inne zawody
Danuta Stenka jest mamą dwóch dorosłych córek. Paulina i Wiktoria nie związały się z aktorstwem. Danuta Stenka nie ukrywa, że bardzo się z tego cieszy

Andrzej Gołota ma dwójkę dzieci. Czym zajmują się Alexandra i Andrzej?

Dzieci Andrzeja Gołoty rzadko kiedy pokazywały się z nim publicznie. Dopiero po latach sportowiec i jego żona zaczęli publikować zdjęcia ze swoimi dorosłymi już pociechami w mediach społecznościowych. Wówczas zainteresowanie rodzeństwem bardzo wzrosło. Ani Alexandra, ani też Andrzej Junior nie związali swojego życia ze sportem.

Alexandra Gołota poszła w ślady matki, skończyła prawo na Marquette University w Milwaukee i obecnie wykonuje zawód mecenasa. Fani małżeństwa twierdzą, że 31-latka jest kopią żony Andrzeja Gołoty.

Syn Andrzeja Gołoty jest sporo młodszy od swojej siostry i ma obecnie 24 lata. Andrzej Gołota Junior przez chwilę interesował się sportem. Próbował swoich sił w boksie oraz koszykówce, ale ostatecznie wybrał inną drogę i zajął się biznesem.

Oczy całego świata skierowane są w stronę Ukrainy i nasze również. Redakcja cozatydzien.tvn.pl pisze przede wszystkim o rozrywce, kulturze i show-biznesie, ale trudno przejść obojętnie wobec tego, co dzieje się u naszego sąsiada. Dlatego będziemy pisać o wsparciu, jakie płynie z Polski dla mieszkańców Ukrainy. Najważniejsze informacje znajdziecie tutaj.

Autor: Anna Pawelczyk-Bardyga

Źródło zdjęcia głównego: ANDRAS SZILAGYI/MWMEDIA

podziel się:

Pozostałe wiadomości