Córka Witolda Paszta o relacji z ojcem rok po jego śmierci. Nie chciał, by poszła w jego ślady

Córka Witolda Paszta wspomina ojca. Chciała iść w jego ślady
Córka Witolda Paszta wspomina ojca. Chciała iść w jego ślady
Źródło: MWMEDIA
W lutym minął rok od śmierci Witolda Paszta. Córka muzyka zespołu Vox w najnowszym wywiadzie wspomina ojca i wyznaje, że chciała pójść w jego ślady. Jednak Witold Paszt odradził jej tę ścieżkę kariery. Natalia Paszt powiedziała, kiedy uświadomiła sobie, że jej tata jest znanym muzykiem. Dodała, że wraz z mamą i siostrą okazywały mu dużo zrozumienia, gdy nie spędzał z nimi czasu.

Witold Paszt zmarł 18 lutego 2022. Informację o jego śmierci przekazały córki muzyka za pośrednictwem mediów społecznościowych. Artysta odszedł w otoczeniu najbliższych. Miał 68 lat. Muzyk z zespołem Vox stworzył takie przeboje jak: "Bananowy Song", "Rycz mała, rycz" czy "Szczęśliwej drogi, już czas". W 2001 r. rozpoczął karierę solową. W 2018 roku pożegnał swoją ukochaną. Witold Paszt z żoną przeżył 50 lat. Małżonkowie doczekali się dwóch córek: Natalii i Aleksandry. Artysta spełniał się też w roli dziadka.

Dalsza część artykułu poniżej materiału wideo.

Jacy rodzice, takie dzieci? 7. Katarzyna Grabowska
Jacy rodzice, takie dzieci? 7. Katarzyna Grabowska

Córka Witolda Paszta o relacji z ojcem

Natalia, córka Witolda Paszta, w wywiadzie dla Plejady opowiedziała o relacji z ojcem. Wspomina moment, w którym uświadomiła sobie, że jej tata jest znaną osobą w Polsce. Miała 7 lat, gdy zapytała mamę, czy jej tata jest tak samo sławny, jak Beata Kozidrak. Jej mama odpowiedziała, że podobnie. Natalia Paszt jako mała dziewczynka z dumą obserwowała, jak bardzo fani kochali jej ojca. Była z niego dumna. Dodała, że była bardzo wyrozumiała, gdy tata spędzał więcej czasu na koncertach niż w rodzinnym domu.

"Ja, moja siostra i nasza mama byłyśmy wyrozumiałe. Wiedziałyśmy, że tata jest artystą i robi coś dla ludzi. Codziennie do nas dzwonił, cały czas był blisko nas. Każdy jego przyjazd z trasy koncertowej traktowałyśmy jak święto. Sylwester spędzony razem był rzadkością. Czasem zdarzały się także koncerty kolędowe w Boże Narodzenie. Nie miałyśmy do niego o to ani żalu, ani pretensji" - wyznała Natalia Paszt.

Natalia Paszt chciała iść w ślady ojca

Natalia Paszt w wywiadzie wyznała, że myślała o tym, aby zostać artystką jak tata. Rodzice zapisali ją do szkoły muzycznej. Po tacie odziedziczyła słuch absolutny. Po kilku latach nauki uznała, że mogłaby się zająć w przyszłości muzyką. Jednak Witold Paszt powiedział córce, że powinna zdobyć jakiś inny zawód.

"Chyba tata wybił mi ten pomysł z głowy. Ciągle powtarzał, że aby być w tej branży, trzeba mieć twardy tyłek. Pewnie obawiał się, że może mnie to przerosnąć. Miał świadomość, że gdybym zaczęła śpiewać na poważnie, cały czas byłabym do niego porównywana. Na pewno przez długi czas miałabym pod górkę. Chciał mnie przed tym uchronić. I on, i mama doradzili mi, żebym poszła na 'normalne' studia. Wybrałam dziennikarstwo i socjologię" - wyjaśniła córka Witolda Paszta.

Natalia Paszt zajęła się pracą w mediach. Po jakimś czasie została nawet menedżerką zespołu Vox.

Córka Witolda Paszta zaangażowała fanów Vox w projekt ku czci ojca

Witold Paszt przed śmiercią pracował nad kolejnym utworem w jego karierze. Piosenkę pt. "Razem" nagrał z Darkiem Tokarzewskim i Mariuszem Materą, konsultował z córką Natalią, a finalnie puszczał swojej nowo narodzonej wnuczce.

Natalia Paszt zaproponowała fanom ojca, by dołączyli do tworzenia klipu do utworu, który Witold Paszt dedykował swoim słuchaczom.

"Tata mawiał, że nie ma złej publiczności. Że jeśli podczas koncertu nie ma energii i dobrej atmosfery – najpewniej jest to wina wykonawcy. Was, swoją publiczność i swoich fanów bardzo szanował i szalenie cenił. Dlatego piosenkę 'Razem' chciał oddać w wasze ręce, a my spełniamy jego życzenie. Każdy z was może wziąć udział w teledysku zespołu VOX" - napisała na Instagramie córka artysty.

Poniżej efekt. Teledysk z udziałem wielu artystów oraz fanów Witolda Paszta.

Zapraszamy na profil cozatydzien.tvn.pl na Instagramie
Zapraszamy na profil cozatydzien.tvn.pl na Instagramie

Redakcja cozatydzien.tvn.pl pisze przede wszystkim o rozrywce, kulturze i show-biznesie, ale nadal trudno przejść obojętnie wobec tego, co dzieje się u naszego sąsiada. Dlatego będziemy pisać o wsparciu, jakie płynie z Polski dla mieszkańców Ukrainy. Najważniejsze informacje znajdziecie TUTAJ.

Autor: Kalina Szymankiewicz

Źródło zdjęcia głównego: MWMEDIA

podziel się:

Pozostałe wiadomości