Donatella Versace kiedyś i dziś. Walczyła ze słabościami i przeszła ogromną metamorfozę

Donatella Versace przeszła szokującą metamorfozę. Tak wyglądała kiedyś
Donatella Versace przeszła szokującą metamorfozę. Tak wyglądała kiedyś
Źródło: Getty Images
Ikona stylu, twarz największego domu mody i bizneswoman. Donatella Versace jest uosobieniem kobiety spełnionej. Ale czy zawsze tak było? Siostra słynnego projektanta Gianniego Versace z dnia na dzień stanęła za sterami imperium modowego. Jak zmieniła się przez te lata?

Versace to nazwisko, którego nie trzeba nikomu przedstawiać. Dumną spadkobierczynią modowego sukcesu jest Donatella Versace - włoska projektantka, która po tragicznej śmierci brata Gianniego, została wiceprezeską i właścicielką 20% udziałów w domu mody Versace. Brat wielokrotnie nazywał ją swoją muzą.

Prywatnie Donatella Versace była w związku małżeńskim z modelem Paulem Beckiem, z którym doczekała się dwójki dzieci. Gwiazda chętnie angażuje się w działalność charytatywną. Jest ambasadorką fundacji Eltona Johna, pomagającej walczyć z AIDS oraz wirusem HIV. W 2010 roku została za to nominowana do nagrody "Do Something With Style".

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo.

Maja Ostaszewska o diecie i dbaniu o sylwetkę. Jaki ma przepis?
Źródło: cozatydzien.tvn.pl

Donatella Versace - spadkobierczyni modowej potęgi i siostra żyjąca w cieniu mistrza

Donatella Versace urodziła się 2 maja 1955 roku w Reggio di Calabria jako 9 lat młodsza siostra Gianniego. Od początku byli dla siebie bratnimi duszami. To na jej sylwetce Gianni Versace uczył się upinać materiał, a do dziś mówi się, że stanowiła dla niego coś w rodzaju przepustki do świata kobiet, z którym mistrzowi nie było po drodze. Gdy była nastolatką, stworzył jej wizerunek, który znamy do dziś - tlenione włosy i mocny makijaż stały się cechami charakterystycznymi stylu gwiazdy. I choć wydawałoby się, że bycie muzą, doradcą i najwierniejszym kompanem potentata największego domu mody stworzy kobietę silną i pewną siebie, prawda okazała się zgoła inna.

Donatella i Gianni Versace, rok nieznany
Donatella i Gianni Versace, rok nieznany
Źródło: Getty Images

I choć lata mijały, a popularność marki i jego założyciela rosła, u jego boku zawsze stała Donatella.

"Ona była jego paszportem do świata kobiet. Była jego kobiecym alter ego" - pisała niegdyś włoska dziennikarka i przyjaciółka rodziny Giusi Ferré.

Wszystko zmieniło się w 1997 roku, kiedy została poinformowana o tragicznej śmierci Gianniego Versace. Cały jej świat runął. Z dnia na dzień musiała stanąć na czele rodzinnej firmy, stając się jednocześnie prezesem i głównym projektantem. A dorównać geniuszowi brata nie było łatwo. Choć na polu bitwy nie została sama (towarzyszył jej drugi brat Santo), a Gianni długo przygotowywał ją do roli spadkobierczyni, musiała podjąć wiele trudnych decyzji. Historia jednak nie rysowała się w ciepłych barwach. Dom mody Versace mierzył się z kryzysem i długami, a Donatella Versace miała własne demony, z którymi trudno było walczyć.

Donatella i Gianni Versace, 1980 rok
Donatella i Gianni Versace, 1980 rok
Źródło: Getty Images

Kobieta walczyła z brakiem pewności siebie i nieustającym poczuciem lęku. Od dzieciństwa wiedziała, że nie dorówna zdolnemu bratu. Toteż nie była zadowolona z tego, jak wygląda, co tworzy i jakie prowadzi życie osobiste. W pierwszych wywiadach nieustannie wplatała trudne słowa: "Jestem przerażona" czy "Jestem sparaliżowana". Z czasem kompleksy zaczęła leczyć poprzez dobrodziejstwo medycyny estetycznej.

Donatella Versace - upadek gwiazdy

Ulgę w bólu przynosiły narkotyki. W 2004 roku córka, syn i Elton John, przyjaciel domu, namówili ją do pójścia na odwyk. Zgodziła się.

"Kiedy używasz jej każdego dnia, twój mózg przestaje pracować. Byłam agresywna, mówiłam wiecznie podniesionym głosem. Moje dzieci były śmiertelnie wystraszone, a ja nie wiedziałam, co robię" - wspominała po latach w rozmowie z "Vogue".

Donatella Versace z mężem Paulem Beckiem, 1989 rok
Donatella Versace z mężem Paulem Beckiem, 1989 rok
Źródło: Getty Images

Z czasem Donatella Versace odzyskała swój głos. Nabrała pewności siebie i zaczęła wierzyć w to, co przed laty widział w niej Gianni Versace.

"Przez długi czas po śmierci brata słuchałam wszystkich dookoła, wierzyłam ich opiniom i radom. A potem zadałam sobie pytanie, kogo słuchał mój brat? Odpowiedź była prosta. Mnie! I ja powinna robić tak samo. Ta myśl była punktem zwrotnym w mojej karierze" - powiedziała niegdyś w wywiadzie dla brytyjskiego dziennika "The Guardian".

Teraz Donatella Versace świeci własnym światłem. Jest ikoną świata mody. I choć nie dorównuje słynnemu bratu, wcale nie zamierza. W wywadzie przyznała, jaką wskazówkę dałaby sobie sprzed lat:

"Bądź silna, pozostań wierna sobie, ufaj swojemu instynktowi. I najważniejsze, nie staraj się być Giannim!".

Zapraszamy na profil cozatydzien.tvn.pl na Instagramie
Zapraszamy na profil cozatydzien.tvn.pl na Instagramie

Redakcja cozatydzien.tvn.pl pisze przede wszystkim o rozrywce, kulturze i show-biznesie, ale trudno przejść obojętnie wobec tego, co dzieje się u naszego sąsiada. Dlatego będziemy pisać o wsparciu, jakie płynie z Polski dla mieszkańców Ukrainy. Najważniejsze informacje znajdziecie TUTAJ.

Przeczytaj też:

Autor: Dominika Kowalewska

Źródło zdjęcia głównego: Getty Images

podziel się:

Pozostałe wiadomości