Elon Musk zaktualizował imię córki. Nowe jest jeszcze bardziej oryginalne

Autor:
Norbert
Żyła
Elon Musk

Partnerka Elona Muska właśnie wywołała burzę w amerykańskich mediach. Jak zdradziła Grimes, córka pary nie będzie się już nazywać Exa Dark Sideræl Musk. Jej imię zostało zaktualizowane, a nowe brzmi jeszcze dziwniej.

Elon Musk to miliarder, który przewodzi korporacjami Tesla oraz SpaceX. Ekscentryczny biznesmen od kilku lat jest w relacji z Bouche lepiej znaną jako Grimes. Zakochani kilka miesięcy temu doczekali się drugiej pociechy. Elon Musk jest w sumie ojcem dziesięciorga pociech.

Resztę artykułu przeczytasz pod materiałem wideo.

Bovska otworzyła się na temat trudnych przeżyć. Poruszyła temat bezpłodności
Bovska otworzyła się na temat trudnych przeżyć. Poruszyła temat bezpłodności

Elon Musk nadał synowi oryginalne imię

Ekscentryczny milarder i jego żona artystka Grimes, tworzą zgraną parę, której nie brakuje fantazji przy nadawaniu imion swoim pociechom. Dyrektor generalny Tesli i SpaceX jakiś czas temu pochwalił się, że nazwał syna X Æ A-12, co wzbudziło niemałe zamieszanie w mediach. Zadziwiło również jego fanów, którzy zastanawiali się, chociażby nad takimi podstawowymi kwestiami jak sposób jego wymawiania.

Jedna z fanek Elona Muska odkryła, że chłopiec został nazwany na cześć wojskowego samolotu. Tę wersję potwierdził sam miliarder, gdy był gościem podcastu "The Joe Rogan Experience".

Ostatecznie jednak okazało się, że Elon Musk jest zmuszony zmienić imię swojej pociechy. Wspomniane jest bowiem niezgodne z obowiązującym prawem w stanie Kalifornia, według którego nadawane imiona nie mogą zawierać w sobie cyfr. W związku z powyższym to zostało zmienione na "X Æ A-Xii".

Warto dodać, że to nie pierwszy raz, kiedy miliarder zdecydował się na nadanie swojemu dziecku oryginalnego imienia. Przykładowo jednego ze swoich pozostałych synów nazwał "X".

Elon Musk zaktualizował imię córki

Elon Musk i Grimes właśnie kolejny raz zadziwili opinię publiczną. Na twitterze partnerki miliardera pojawił się bowiem wpis, w którym ta informuje, że zaktualizowali imię swojej córki, które do tej pory brzmiało Exa Dark Sideræl Musk. Teraz dziewczynka ma się nazywać po prostu Y.

Poprzednim razem, gdy miliarder zdecydował się zmienić imię wspomnianego już synka X Æ A-12 na horyzoncie pojawiły się niemałe komplikacje. Ponieważ prawo stanu Kalifornia nie tylko zabrania dodawania do niego cyfr, ale również imię pociechy musi się składać z 26 znaków alfabetu angielskiego. W związku z powyższym zmiany trzeba było dokonać ponownie.

Zaistniałą sytuację skomentował prawnik rodziny w rozmowie z magazynem "People" przyznał, że według prawa stanu Kalifornia, w imieniu dziecka nie mogą się znajdować cyfry ani żadne symbole.

"W Kalifornii przy nadawaniu imion można używać tylko "26 znaków" języka angielskiego. Zatem nie można mieć w imieniu liczb, rzymskich cyfr, akcentów, umlautów ani innych symboli czy emotikon. Z drugiej jednak strony apostrof w takim imieniu jak "O'Connor" jest już legalny" - zdradził.

Jak podkreślił mężczyzna, wniosek przedstawiony przez Elona Muska zawierający zaktualizowane imię pociechy miliardera, prawdopodobnie zostanie odrzucony z powodów formalnych.

"Mają możliwość odwołania się od odmowy aktu urodzenia, ale istnieje małe prawdopodobieństwo, że zostanie ono rozpatrzone pozytywnie, ponieważ, tak jak mówiłem, Kalifornia nie akceptuje używania symboli" - podsumował.

Redakcja cozatydzien.tvn.pl pisze przede wszystkim o rozrywce, kulturze i show-biznesie, ale nadal trudno przejść obojętnie wobec tego, co dzieje się u naszego sąsiada. Dlatego będziemy pisać o wsparciu, jakie płynie z Polski dla mieszkańców Ukrainy. Najważniejsze informacje znajdziecie tutaj.

Autor:Norbert Żyła

Źródło zdjęcia głównego: Getty Images

Pozostałe wiadomości