Enrique Iglesias kończy karierę. Gwiazdor przechodzi na emeryturę po 28 latach pracy na scenie

 Enrique Iglesias
Enrique Iglesias
Źródło: Getty Images North America
Enrique Iglesias zapowiedział koniec kariery muzycznej. Hiszpański muzyk planuje przejść na emeryturę po 28 latach pracy na scenie. Co ciekawe, 48-latek planuje wydać jeszcze ostatnią, podsumowującą jego dorobek płytę. Będziecie czekać?

 Enrique Iglesias jest synem słynnego muzyka Julio Iglesiasa oraz filipińskiej dziennikarki Isabel Preysler. W wieku 8 lat przeprowadził się do taty do Miami, gdzie spędził całą młodość. Na początku nie chciał iść w ślady ojca, jednak wszystko zmieniło się kiedy był w liceum.

Resztę artykułu przeczytasz pod materiałem wideo:

Marcin Tyszka o niespełnionej karierze w USA

Enrique Iglesias tworzył od 28 lat

Jego debiutancki album ukazał się na rynku muzycznym w 1995 r. Płyta sprzedała się w rekordowej ilości, a krążek zapewnił Iglesiasowi nagrodę Grammy w kategorii "Najlepszy wykonawca latynoski". Dwa lata później na rynku pojawiła się druga płyta Enrique Iglesiasa, na której znalazły się takie przeboje jak cover "Only You" grupy Yazoo po hiszpańsku, "Enamorado por primera vez", oraz "Miente".

Płyta okazała się kolejnym hitem, a muzyk w ramach trasy koncertowej zagrał w 16 krajach gościnnie z takimi muzykami jak Elton John czy Bruce Springsteen. W 1999 r. Enrique Iglesias postanowił wydać płytę w języku angielskim.

Znalazły się na niej takie piosenki jak "Bailamos", "Escape", czy "Be With You". W kolejnych latach Enrique Iglesias wydał jeszcze trzy płyty i stał się światową gwiazdą.

Enrique Iglesias kończy karierę

Fani na całym świecie czekali na kolejne koncerty artysty, jednak jego ostatnie wystąpienia zawiodły wiele osób. W sieci można znaleźć nagrania, na których Enrique Iglesias śpiewa bez playbacku i bardzo fałszuje.

Teraz muzyk udzielił wywiadu magazynowi "Today", w którym powiedział, że w przyszłym roku na rynku pojawi się jego płyta "Final", która będzie jego ostatnią w karierze.

"Pracowałem nad tym albumem przez kilka lat. Dla mnie to zawsze była, jak już mówiłem, moja ostatnia płyta. To jest to... Nie będę nagrywać więcej albumów" - dodał.

Prywatnie Enrique Iglesias od 2001 r. jest w związku z tenisistką i modelką Anną Kurnikową, z którą poznał się na planie swojego teledysku do piosenki "Escape". Para ma trójkę dzieci, sześcioletnich bliźniaków Nicolasa i Lucy, a także trzyletnią córkę Mary.

Redakcja cozatydzien.tvn.pl pisze przede wszystkim newsy rozrywkowe, kulturalne i show-biznesowe, ale znaczną częścią naszej codziennej pracy są także cykle i wywiady, które regularnie pojawiają się na stronie. Możecie nas znaleźć również na InstagramieFacebooku i TikToku. Dziękujemy Wam za wspólnie spędzony czas. 

Autor: Aleksandra Czajkowska

Źródło zdjęcia głównego: Getty Images North America

podziel się:

Pozostałe wiadomości