Eurowizja 2023. Bukmacherzy ocenili szanse Blanki na wygraną. Jest nadzieja?

Eurowizja 2023. Bukmacherzy oceniają szansę Blanki na wygraną
Eurowizja 2023. Bukmacherzy oceniają szansę Blanki na wygraną
Źródło: Getty Images Europe
Za nami półfinały Konkursu Eurowizji 2023. Wiemy, kogo zobaczymy na scenie w sobotni wieczór. Reprezentantka Polski Blanka Stajkow z utworem "Solo" weszła do finału. Teraz bukmacherzy ocenili, jakie ma szanse na wygraną.

Konkurs Piosenki Eurowizji co roku przyciąga przed telewizory miliony widzów z całej Europy i nie tylko. Reprezentanci są wybierani najpierw w krajowych preselekcjach, a następnie muszą przejść z półfinału do ścisłego finału, z którego wyłania się zwycięzcę.

Czytaj też: Eurowizja 2023. Blanka w finale! Z kim się zmierzy? Oto wszyscy finaliści

Resztę artykułu przeczytasz pod materiałem wideo:

Tajemnice Produkcji #11. Charakteryzacja Oli Adamskiej w serialu "Pati". Kulisy
Aleksandra Adamska pokazała, jak wygląda jej charakteryzacja i robienie tatuaży na planie serialu "Pati". Kulisy, ciekawostki i tajemnice nowego serialu TVN.
Źródło: cozatydzien.tvn.pl

Eurowizja 2023. Blanka Stajkow w finale Eurowizji

W ubiegłym roku Konkurs Piosenki Eurowizji wygrali reprezentanci Ukrainy Kalusch Orchestra z piosenką "Stefania". Ze względu na trwającą w Ukrainie wojnę, tegoroczny 67. Konkurs Piosenki Eurowizji odbył się w Liverpoolu.

Tegoroczną reprezentantką Polski podczas Eurowizji 2023 jest Blanka Stajkow, która w preselekcjach walczyła o zwycięstwo z Jannem, który wystąpił z piosenką "Gladiator". Wiele osób nie zgadzało się z werdyktem jury. Uważali, że Jann ma większe szanse na wygraną.

Na Blankę spadła fala ogromnej krytyki. Wokalistka musiała się z nią mierzyć w sieci i na żywo, ale nie poddała się i dała z siebie 100% podczas półfinałów Eurowizji 2023. To właśnie w czwartkowy wieczór publiczność przed telewizorami mogła posłuchać wykonania Blanki "Solo", które, jak uważają widzowie i internauci, było o wiele lepsze niż to, które prezentowała jeszcze kilka tygodni temu.

Eurowizja 2023. Blanka ma szansę na wygraną?

Piosenkę i jej wykonawczynię doceniono na tyle, że Blanka Stajkow przeszła do ścisłego finału 67. Konkursu Piosenki Eurowizji. Bardzo szybko zmieniła się również narracja w sieci, bowiem pod postami Blanki w mediach społecznościowych możemy znaleźć zalew pozytywnych komentarzy od osób, które trzymają za nią kciuki.

Niektórzy uważają, że Blanka ma nawet szansę na to, aby wygrać tegoroczną Eurowizję. Bukmacherzy postanowili to sprawdzić. Zanim Blanka awansowała do finału jej piosenka znajdowała się poza pierwszą 20. Po wejściu Polki do finału, jej pozycja zmieniła się o kilka punktów.

Obecnie Blanka Stajkow z utworem "Solo" uplasowała się na 17. pozycji w ścisłym finale Konkursu Piosenki Eurowizji. Mimo przejścia dalej bukmacherzy uważają, że Polska nadal ma bardzo małe szanse na wygraną w Eurowizji.

Na podium znajdują się reprezentantka Szwecji Loreen, której szanse na zwycięstwo wynoszą aż 50%. Tuż za nią z 20% szansami znajduje się reprezentant Finlandii. W top 10 znajdują się jeszcze takie kraje jak Francja, Ukraina, Norwegia, Hiszpania, Wielka Brytania, Austria czy Izrael.

Redakcja cozatydzien.tvn.pl pisze przede wszystkim o rozrywce, kulturze i show-biznesie, ale nadal trudno przejść obojętnie wobec tego, co dzieje się u naszego sąsiada. Dlatego będziemy pisać o wsparciu, jakie płynie z Polski dla mieszkańców Ukrainy. Najważniejsze informacje znajdziecie TUTAJ.

Autor: Aleksandra Czajkowska

Źródło zdjęcia głównego: Getty Images Europe

podziel się:

Pozostałe wiadomości