Gwiazdy

Nie żyje gwiazda znana z musicalu "Fame". Jej utwory były wielkimi hitami nie tylko lat 80.

Gwiazdy

Autor:
Dominika
Kowalewska
Irene Cara nie żyje

Irene Cara nie żyje. Artystka zyskała sławę dzięki swojemu niezwykłemu talentowi wokalnemu. Choć w "Fame" miała początkowo jedynie tańczyć, sprawy potoczyły się zupełnie inaczej. O śmierci gwiazdy poinformowała Judith Moose, rzeczniczka prasowa artystki.

Irene Cara Escalera była amerykańską wokalistką, kompozytorką i aktorką. Popularność przyniósł jej musical "Fame", z którego utwór znalazł się na szczytach list przebojów. Kolejnym wielkim sukcesem artystki okazał się przebój "Flashdance...What A Feeling", do którego wciąż tańczą ludzie na całym świecie. Irene Cara była niekwestionowaną królowa lat 80. XX wieku.

Zagraniczne osobistości i artyści którzy odeszli w 2022 roku
Zagraniczne osobistości i artyści którzy odeszli w 2022 roku Zagraniczne osobistości i artyści którzy odeszli w 2022 roku

Irene Cara nie żyje

Przykre wieści płyną zza oceanu. Jak poinformowała rzeczniczka prasowa Judith Moose, Irene Cara nie żyje. Przyczyny śmierci artystki nie są znane. W tym roku Irene Cara obchodziła 63. urodziny.

Z głębokim smutkiem informuję w imieniu rodziny o odejściu Irene Cary. Zdobywczyni Oscara, aktorka, piosenkarka, autorka piosenek i producentka odeszła w swoim domu na Florydzie. Przyczyna śmierci nie jest jeszcze znana.

Na profilu na Twitterze dodała ponadto:

"Przekazywanie informacji o śmierci klienta jest najgorszą częścią pracy rzecznika".

Irene Cara - kariera, życie prywatne

Irene Cara urodziła się 18 marca 1959 w Nowym Jorku. W wieku trzech lat była jedną z pięciu finalistek konkursu "Mała Miss Ameryki". Niezwykłe umiejętności muzyczne zaczęła przejawiać mając zaledwie 5 lat - wówczas rodzina zorientowała się, że mała Irene potrafi ze słuchu grać na pianinie. Wkrótce skupiła się na rozwoju muzyczno-wokalnym.

Jej kariera rozpoczęła się od występów w hiszpańskojęzycznej telewizji. Irene Cara pojawiała się w cieszących się dużą popularnością programach: "Original Amateur Hour" oraz "The Tonight Show" Johnny'ego Carsona. Przełomowym momentem okazał się angaż do musicalu "Fame", który na początku lat 80. miał doczekać się swojej adaptacji filmowej. Artystka początkowo miała mieć jedynie rolę taneczną, jednak gdy producent usłyszał jej głos, postanowiono nanieść poprawki. Tak oto początkująca aktorka otrzymała główną rolę i zaśpiewała dwa wielkie hity - tytułowy "Fame" oraz "Out Here on My Own", które szturmem zdobyły listy przebojów, miłość fanów i uznanie krytyków.

Film "Fame" przyniósł aktorce nominację do Złotego Globu w kategorii Najlepsza aktorka w filmie komediowym lub musicalu w 1980 oraz nominację do Nagrody Grammy w kategorii Best New Artist w 1981.

W latach 80. XX wieku Irene Cara była jedną z największych gwiazd. Niedługo po "Fame" nagrała kolejny wielki hit, tym razem do filmu "Flashdance". Utwór "Flashdance What A Feeling" przyniósł wokalistce Oscara, Złotego Globa i dwie nagrody Grammy! Piosenka wciąż jest niezwykle popularna, a rozgłośnie radiowe na całym świecie nie przestają jej puszczać.

Niestety po ogromnym sukcesie gwiazda Ireny Cary szybko zaczęła blednąć. Pomimo starań wokalistka nigdy nie zbliżyła się do osiągnięć z początku lat 80.

Poniżej możecie posłuchać wielkiego hitu Irene Cary!

Jeżeli przechodzisz żałobę po stracie bliskiej osoby i potrzebujesz pomocy, skontaktuj się ze specjalistą. Po drugiej stronie słuchawki dyżurują psycholodzy i inni specjaliści, którzy wesprą Cię rozmową i pomogą wyjść z kryzysu. 

  • 800 108 108 - Nagle Sami - wsparcie dla osób po stracie bliskich i będących w żałobie – pon.-pt. 14.00-20.00
  • 800 111 123 - Tumbo Pomaga - pomoc dzieciom i młodzieży w żałobie – pon.-pt. 12.00-18.00

Oczy całego świata skierowane są w stronę Ukrainy i nasze również. Redakcja cozatydzien.tvn.pl pisze przede wszystkim o rozrywce, kulturze i show-biznesie, ale trudno przejść obojętnie wobec tego, co dzieje się u naszego sąsiada. Dlatego będziemy pisać o wsparciu, jakie płynie z Polski dla mieszkańców Ukrainy. Najważniejsze informacje znajdziecie TUTAJ.

Przeczytaj też:

Autor:Dominika Kowalewska

Źródło zdjęcia głównego: Getty Images

Pozostałe wiadomości