Gwiazdy

Jakub Gierszał to wybitny aktor młodego pokolenia. Dlaczego jest taki tajemniczy?

Gwiazdy

Autor:
Kamila
Jamrożek
Jakub Gierszał

Jakub Gierszał został okrzyknięty jednym z najwybitniejszych aktorów młodego pokolenia. Aktor nie udziela się jednak w mediach i niewiele wiadomo o jego życiu osobistym. Oto najważniejsze informacje, jakie udało nam się zebrać.

Jakub Gierszał to polski aktor młodego pokolenia. Ma na swoim koncie wiele poruszających ról. Wcielał się m.in. w postać Dominika z "Sali samobójców". Za wybitne kreacje aktorskie został wyróżniony prestiżowymi nagrodami. Mimo licznych sukcesów artysta pozostaje w cieniu. Jest on wyjątkowo skromny i stroni od blasku reflektorów. Co o nim wiemy?

Jakub Gierszał
Jakub Gierszał Źródło: TVN

Jakub Gierszał - wiek, pochodzenie, rodzina

Jakub Gierszał urodził się 11 marca 1988 roku. Obecnie ma 34 lata. Jest synem reżysera teatralnego Marka Gierszała, nic nie wiadomo o jego matce. Przyszedł na świat w Krakowie, ale później wyjechał z rodzicami do Hamburga. Aktor miał wtedy zaledwie kilka miesięcy. W domu mówiło się jednak po polsku i nigdy nie słyszał, aby rodzice rozmawiali w innym języku, dlatego w stopniu komunikatywnym opanował język ojczysty.

Kiedy miał 11 lat wrócił do Polski. Zamieszkał w Toruniu - rodzinnym mieście matki - gdzie szkolił język polski. W 2012 r. ukończył Wydział Aktorski na Akademii Sztuk Teatralnych w Krakowie. Nie poszedł jednak w ślad za większością studentów tej uczelni i nie wybrał teatru, ale zdecydował się na karierę w świecie filmu.

Andrzej Pągowski o wystawie "Panie i Panny"
Andrzej Pągowski o wystawie "Panie i Panny"

Jakub Gierszał - kariera, w jakich filmach grał

Jakub Gierszał zadebiutował na ekranie w 2009 roku rolą zbuntowanego rockmana Kazika w filmie "Wszystko, co kocham" w reżyserii Jacka Borcucha. Ogromną popularność przyniósł mu jednak trzy lata później film "Sala samobójców" Jana Komasy. Chłopak zagrał w nim Dominika, licealistę z bogatej rodziny, zmagającego się z depresją. Za tę rolę dostał nagrodę im. Zbyszka Cybulskiego i Złotą Kaczkę dla najlepszego aktora oraz nominację do Orła w kategorii "Najlepsza główna rola męska". Jakub Gierszał na festiwalu w Berlinie został okrzyknięty najbardziej obiecującym, młodym aktorem europejskim.

Jakub Gierszał zagrał także w kilku filmach zagranicznych:

  • niemieckojęzycznym "Mrocznym świecie" (niem. "Finsterworld") Frauke Finsterwalder 
  • niemieckojęzycznym "Diabeł z trzema złotymi włosami" (niem. Der Teufel mit den drei goldenen Haaren) Marii von Heland.
  •  amerykańskim "Dracula: Historia nieznana". 

W 2017 roku znów otrzymał nominację do Orła za najlepszą główną rolę męską w filmie "Najlepszy" Łukasza Palkowskiego. Wcielił się w nim w postać triathlonisty Jerzego Górskiego. Swoją pozycję aktorską umocnił genialną rolą w serialu "Chyłka".

Jakub Gierszał w serialu "Chyłka"
Jakub Gierszał w serialu "Chyłka" Źródło: TVN

Niedługo zobaczmy nowy film z Jakubem Gierszałem, który reżyseruje Jan Holoubek. "Doppelgänger. Sobowtór" to opowieść o Jamesie Bondzie z PRL - Jerzym Kaczmarku, którego zagra aktor. Premiera najnowszej produkcji TVN zapowiedziana jest na 2023 rok.

Jakub Gierszał - życie prywatne, partnerka, Instagram

Jakub Gierszał bardzo chroni swoją prywatność. W wywiadach, których udziela, mówi przeważnie o filmach i produkcjach, w jakich właśnie wziął udział. Nie udziela się także w mediach społecznościowych. Jakub Gierszał nie ma oficjalnego profilu na Instagramie.

Aktor niewiele mówi o swoim życiu osobistym i o związkach, dlatego nie wiadomo, czy jego serce skradła jakaś kobieta. Z informacji dostępnych w sieci wynika, że od 10 lat jest w związku ze swoją agentką. Adela Chapońska jest starsza od niego o kilkanaście lat i także pracuje w branży filmowej jako asystentka reżysera. Pracowała na planach takich produkcji jak: "Prawo Agaty" czy "Usta Usta". Media spekulowały też o jego związku z Oliwią Podgórską.

Oczy całego świata skierowane są w stronę Ukrainy i nasze również. Redakcja cozatydzien.tvn.pl pisze przede wszystkim o rozrywce, kulturze i show-biznesie, ale trudno przejść obojętnie wobec tego, co dzieje się u naszego sąsiada. Dlatego będziemy pisać o wsparciu, jakie płynie z Polski dla mieszkańców Ukrainy. Najważniejsze informacje znajdziecie tu:

Autor:Kamila Jamrożek

Źródło zdjęcia głównego: TVN

Pozostałe wiadomości