Anna Maria Jopek opiewała jego talent w słynnej piosence. Co robi teraz Joszko Broda?

Joszko Broda
Joszko Broda
Źródło: MWMEDIA
Joszko Broda to polski muzyk multiinstrumentalista, producent muzyczny i kompozytor. Anna Maria Jopek wysławiała talent góralskiego grajka w słynnym przeboju. Dziś artysta kończy 51 lat. Oto jego historia!

Joszko Broda to niezwykle ciekawy artysta. Może pochwalić się niezwykłymi talentami takimi, między innymi grą na instrumentach ludowych. Współpracował z wieloma znanymi artystami polskiej sceny muzycznej. Prywatnie jest ojcem aż jedenaściorga dzieci! Z okazji jego urodzin zebraliśmy najważniejsze informacje o muzyku.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo:

Muzyka

Źródło: "Co Za Tydzień"
Alvaro Soler kocha wracać do Polski
Alvaro Soler kocha wracać do Polski
Wywiad z Jaredem Leto
Wywiad z Jaredem Leto
Agnieszka Chylińska o nowej płycie, macierzyństwie i swojej przemianie
Kuba Badach o powrocie Poluzjantów
Kuba Badach o powrocie Poluzjantów
Joanna Liszowska wystąpi na festiwalu w Sopocie
Joanna Liszowska wystąpi na festiwalu w Sopocie
Urszula Dudziak o koncertach z okazji 80 urodzin
Urszula Dudziak o koncertach z okazji 80 urodzin
Światowej sławy polscy DJ-e. Kim jest duet Catz 'n Dogz?
Światowej sławy polscy DJ-e. Kim jest duet Catz 'n Dogz?
Sanah o śpiewaniu wierszy. "To było na wariata robione wszystko"
Sanah o śpiewaniu wierszy. "To było na wariata robione wszystko"
Dawid Podsiadło o koncercie w Chorzowie
Dawid Podsiadło o koncercie w Chorzowie
Mery Spolsky zagrała koncert w Gdańsku
Mery Spolsky zagrała koncert w Gdańsku
Anita Lipnicka świętuje 25-lecie na scenie
Anita Lipnicka świętuje 25-lecie na scenie
Ralph Kamiński zaprosił fanów na koncert w bajkowej scenerii
Ralph Kamiński zaprosił fanów na koncert w bajkowej scenerii
Wyjątkowy koncert Riedel 4 Riedel
Wyjątkowy koncert Riedel 4 Riedel
Tomasz Organek o nowej płycie: Jest troszkę inna
Tomasz Organek o nowej płycie: Jest troszkę inna
"Lady Pank" świętuje 40-lecie aktywności muzycznej
"Lady Pank" świętuje 40-lecie aktywności muzycznej
Koncert grupy LemON odbył się po 435 dniach. Igor Herbut o emocjach na scenie
Koncert grupy LemON odbył się po 435 dniach. Igor Herbut o emocjach na scenie
Robert Gawliński wystąpił na koncercie z synem. "Fajna zabawa"
Robert Gawliński wystąpił na koncercie z synem. "Fajna zabawa"
Życie Zdzisława Beksińskiego. Niezwykły koncert na jego cześć odbył się w Katowicach
Życie Zdzisława Beksińskiego. Niezwykły koncert na jego cześć odbył się w Katowicach
Cleo ruszyła w trasę koncertową. Najpierw stara kopalnia węgla, a teraz Sopot
Cleo ruszyła w trasę koncertową. Najpierw stara kopalnia węgla, a teraz Sopot
Koncert Wojtek Mazolewski Quintet
Koncert Wojtek Mazolewski Quintet
Fisz Emade Tworzywo ruszają z nową trasą koncertową
Fisz Emade Tworzywo ruszają z nową trasą koncertową
Andrzej Piaseczny o kameralnych koncertach: „Jestem strasznym gadułą”
Andrzej Piaseczny o kameralnych koncertach: „Jestem strasznym gadułą”

Joszko Broda  – kim jest?

Joszko Broda urodził się w 1972 roku w Istebnej - wsi położonej w Beskidzie Śląskim. Muzyki uczył się od swojego ojca, Józefa Brody i Jana Sikory "Gajdosza". Na jakich instrumentach gra Joszko Broda? Artysta zdobył niepowtarzalny warsztat gry na wielu instrumentach ludowych - drumli, fujarze postnej, fujarze sałaskiej, fujarkach pięciootworowych, fujarkach sześciootworowych, rogach, trombicie, skrzypcach, gajdach, kozie, okarynie, liściu, słomce, trzcinie i na wielu innych instrumentach. Jego pasją oprócz gry jest też śpiew oraz prowadzenie warsztatów artystycznych i zespołu dla dzieci.

Joszko Broda jest szczęśliwy, że może dzielić się swoją muzyką z innymi. Chce, aby jego muzyka inspirowała innych i była źródłem radości dla wszystkich. Jest też wdzięczny za wsparcie, jakie otrzymuje od moich przyjaciół i rodziny.

Joszko Broda – kariera

Joszko Broda już w wieku czterech lat występował na scenie. Z zespołem swojego ojca koncertował w Polsce i w Europie. Swój pierwszy zespół Joszko Broda założył w Zakopanem z kolegami z liceum. Grupa znana była pod nazwą Palinka lub Jedenastu jadowitych juhasów. Zdobył tam nagrodę Grand Prix na festiwalu Euro Folk w Sanoku. Potem rozpoczął współpracę z wieloma cenionymi artystami - Wojciechem Ossowskim, Wojciechem Waglewskim i zespołem Voo Voo, rodziną Pospieszalskich, Antoniną Krzysztoń, Anną Marią Jopek czy zespołem Raz, Dwa, Trzy.

W 1999 roku brał udział w tworzeniu zespołu Arka Noego, a rok później zaczął realizować swoje własne produkcje muzyczne. Od tego czasu powstały płyty takie jak: "Jałmużna Postna", polsko-węgierska płyta "Posłóchejcie kamaradzi" i trzy albumy związane z prowadzonym przez muzyka zespołem Dzieci z Brodą: "Normalnie szok!", "Halo Halo Dzieci Europy i "Czuwaj wiaro!". Teledyski do ostatniej płyty znajdują się w stałej ekspozycji w Muzeum Powstania Warszawskiego.

Joszko Broda – żona

Joszko Broda i jego żona Debora są małżeństwem od ponad 20 lat. Połączyła ich wspólna pasja i wartości. Obydwoje marzyli o dużej rodzinie. Mężczyzna oświadczył się ukochanej po dwóch tygodniach znajomości. Ślub pary odbył się w 1999 roku.

Zaczęliśmy rozmawiać o koncertach, które mój tata organizował. Nie chodziło o słowa, które wtedy padły, tylko o podejście do życia. Odkryliśmy, że podobnie patrzymy na świat. [...] Miałam 17 lat i nie byłam przygotowana na taką sytuację. Musiał jeszcze kilka razy oświadczać się i pytać, czy zostanę jego żoną
- mówiła Debora Broda w rozmowie z "Vivą".

Sam Joszko Broda przyznał w wywiadzie, że był pewien, że dziewczyna, którą poznał, jest tą jedyną. Joszko był zafascynowany Deborą, jej zainteresowaniami i chciał spędzać z nią coraz więcej czasu. Szybko zauważył, że dziewczyna ma w sobie coś, co go przyciąga. Mężczyzna czuł, że 17-latka jest jego bratnią duszą i że są sobie przeznaczeni. Co najbardziej ujęło go w drugiej połówce?

Zaimponowało mi, że jest człowiekiem doskonale dobrym. Była jedną z pierwszych osób, z którą mogłem pogadać o sztuce, ponieważ Debora intelektualnie absolutnie mnie przerasta. Kiedy zajmowała się produkcją muzyczną, mówiła uznanym muzykom, co i jak mają zagrać. Debora nie ma wykształcenia muzycznego, ale ma bardzo wysoki poziom analizy. Potrafi jasno określić cel i go zrealizować
- mówił w wywiadzie w 2019 roku.

Joszko Broda – dzieci

Joszko i Debora Brodowie są rodzicami jedenaściorga dzieci: Jana, Macieja, Tomasza, Mikołaja, Jeremiego, Iwa, Marii, Rocha, Józefa, Piotra i Antoniny. Ostanie z dzieci przyszło na świat w ich 20. rocznicę ślubu w 2019 roku. Debora Broda sama pochodzi z wielodzietnej rodziny. Nigdy nie miała wątpliwości, że chce mieć liczne potomstwo.

Rodzina Brodów chwali się radosnymi chwilami na Instagramie. Małżonkowie starają się też znajdywać czas dla siebie i pielęgnować swoje uczucie. Cała trzynastka tworzy też zespół muzyczny – Rodzina Brodów.

Wielodzietna rodzona wzbudza nie tylko pozytywne emocje w społeczeństwie. Brodowie przyznają, że doświadczają także hejtu.

Słowo "wielodzietni" jest odbierane negatywnie, więc mówi się "duże rodziny". [...] Kiedy opublikowaliśmy nasze piosenki, hejt pojawił się masowo w internecie. Anonimowi ludzie pozwalają sobie na obrzydliwe, obrażające komentarze i nikt tego nie kontroluje. Można sobie poużywać. Ale mnie najbardziej dotyka hejt, który spotykam twarzą w twarz. Kiedy urodziłam Tosię, mimo że spotkałam w szpitalu wspaniały zespół, usłyszałam z ust jednej pani doktor, co o nas myśli i jakie ma dla nas rady, których nie będę publicznie powtarzać. Takie rzeczy bolą
- mówiła Debora Broda w wywiadzie.

Joszko i Debora Brodowie uczą dzieci w domu. Oprócz realizowania podstawy programowej rodzice dbają o to, aby ich pociechy rozwijały swoje pasje i zainteresowania. Chcą, aby każde dziecko odnalazło swoją drogę życiową. Rodzice zdają sobie też sprawę, że wychowanie tak wielu dzieci może być trudne i wymaga dużo czasu i wysiłku. Starają się jednak zapewnić swoim dzieciom odpowiednią ilość uwagi i wsparcia, aby mogły one rozwijać się w zdrowy i szczęśliwy sposób. Choć Joszko i Debora są świadomi wyzwań, jakie stawia przed nimi wychowanie wielu dzieci, to rodzina jest dla nich wspaniałym źródłem radości i miłości oraz wzajemnego wsparcia, co widać na ich wspólnych fotografiach.

Zapraszamy na profil cozatydzien.tvn.pl na Instagramie
Zapraszamy na profil cozatydzien.tvn.pl na Instagramie

Redakcja cozatydzien.tvn.pl pisze przede wszystkim o rozrywce, kulturze i show-biznesie, ale nadal trudno przejść obojętnie wobec tego, co dzieje się u naszego sąsiada. Dlatego będziemy pisać o wsparciu, jakie płynie z Polski dla mieszkańców Ukrainy. Najważniejsze informacje znajdziecie tutaj.

Czytaj też:

Autor: Kamila Jamrożek

Źródło zdjęcia głównego: MWMEDIA

podziel się:

Pozostałe wiadomości