Kevin Spacey stanął przed sądem. Na sali rozpraw polały się łzy

Kevin Spacey zaprzecza oskarżeniom o molestowanie 14-latka
Kevin Spacey zaprzecza oskarżeniom o molestowanie 14-latka
Źródło: Getty Images
Kevin Spacey został oskarżony o napaść seksualną i molestowanie 14-letniego chłopca. W poniedziałek ruszył proces słynnego aktora. Co działo się na sali sądowej?

Podczas ostatniej rozprawy emocje wzięły górę nad znanym aktorem. Kevin Spacey rozpłakał się na sali sądowej. Czy przyznał się do winy?

Kevin Spacey oskarżony o molestowanie seksualne

Pierwsze oskarżenia w kierunku Kevina Spaceya pojawiły się w 2017 roku. Anthony Rapp, znany działacz na rzecz praw osób LGBT, oskarżył gwiazdę kina o molestowanie seksualne. 50-letni dziś mężczyzna przyznał, że pod koniec lat 80. utrzymywał przyjacielską relację z hollywoodzkim gwiazdorem. Występowali wtedy razem na Broadwayu. W tym czasie miało dojść do nadużycia ze strony aktora. Kevin Spacey miał zaprosić 14-letniego wówczas Anthony'ego Rappa do swojego mieszkania i miał "położyć się na nim, próbując go uwieść".

Początkowo gwiazdor wyraził skruchę i oznajmił, że za takie zachowanie jest winny mężczyźnie przeprosiny.

"Szczerze mówiąc, nie pamiętam tego spotkania, to było 30 lat temu. Ale jeśli rzeczywiście zachowałem się tak, jak to opisał, jestem mu winien najszczersze przeprosiny. To było głęboko niestosowne, pijackie zachowanie" - opublikował jakiś czas temu w oficjalnym oświadczeniu.

Serial "Skazana" wraca na ekrany. Czego widzowie mogą spodziewać się w 2. sezonie?
"Skazana" powraca z 2. sezonem. Agata Kulesza opowiedziała o roli i losach bohaterki - Alicji Mazur. Co zaskoczy widzów?

Kevin Spacey wycofuje się z zeznań

Kevin Spacey oznajmił jakiś czas temu, że jest winny Anthony'emu Rappowi przeprosiny. Na sali sądowej zaprzeczył jednak zarzutom, jakie nad nim ciążą. Podczas rozprawy aktor miał rozpłakać się, składając zeznania.

"Nigdy nie byłem z nim sam na sam" - powiedział przed sądem hollywoodzki aktor.

Kevin Spacey stwierdził, że został zmuszony przez prawników do przyznania się do oskarżeń wysuniętych przez Anthony'ego Rappa. Nawiązał też do atmosfery w branży filmowej, która panowała w związku z powstaniem ruchu #metoo.

"Powiedzieli mi, że nie uda się ot, tak zamknąć tej historii [...]. Wiedziałem tylko, że nigdy nie czułem seksualnego zainteresowania Anthonym Rappem ani żadnym dzieckiem. W branży panowała bardzo nerwowa atmosfera. Wszyscy byli przerażeni tym, kto będzie następny" - zeznał podczas rozprawy Kevin Spacey.

Kevin Spacey może zapłacić wysokie odszkodowanie

Następna rozprawa Kevina Spaceya ma się odbyć w czerwcu 2023 roku. Anthony Rapp żąda od aktora 40 milionów dolarów zadośćuczynienia. Oprócz zarzutów o molestowanie aktor jest też podejrzany o napaść i pobicie. Na ten moment na aktorze ciąży ponad 30 zarzutów. 

Po wybuchu afery z udziałem gwiazdora został on wykluczony z filmowego świata. Stracił rolę w serialu "House of cards". Wycięto go także z filmu "Wszystkie pieniądze świata", w którym został zastąpiony przez Christophera Plummera. Popularny aktor ostatnio znalazł zatrudnienie w europejskich koprodukcjach. Na targach w Cannes widzowie zobaczyli film "Peter Five Eight" z jego udziałem.

Jeśli doświadczasz lub znasz osobę, która jest ofiarą przemocy, nie wahaj się, tylko poproś o pomoc specjalistę. Pod tymi numerami telefonów znajdują się osoby, które wesprą Cię i jeśli będzie trzeba, przekierują do odpowiednich miejsc, w których otrzymasz dalszą pomoc:

Zapraszamy na profil cozatydzien.tvn.pl na Instagramie
Zapraszamy na profil cozatydzien.tvn.pl na Instagramie

Redakcja cozatydzien.tvn.pl pisze przede wszystkim o rozrywce, kulturze i show-biznesie, ale nadal trudno przejść obojętnie wobec tego, co dzieje się u naszego sąsiada. Dlatego będziemy pisać o wsparciu, jakie płynie z Polski dla mieszkańców Ukrainy. Najważniejsze informacje znajdziecie tutaj.

Czytaj też:

Autor: Kamila Jamrożek

Źródło: Pomponik

Źródło zdjęcia głównego: Getty Images

podziel się:

Pozostałe wiadomości