Konflikt pomiędzy Priscillą Presley a jej wnuczką przybrał na sile. Chodzi o spadek

Autor:
Aleksandra
Czajkowska
Priscilla Presley ma konflikt z wnuczką

Lisa Marie Presley zmarła 12 stycznia 2023 roku. Niedługo później odbył się pogrzeb córki króla rock'n'rolla Elvisa Presleya. Teraz jej matka i córka spierają się o testament po zmarłej. Była żona Elvisa Presleya chce go podważyć, jednak wnuczka nie zamierza jej w tym pomóc.

12 stycznia tego roku w mediach pojawiła się druzgocąca wiadomość. Jedyna córka Elvisa Presleya — Lisa Marie Presley zmarła w wieku 55 lat. "Księżniczka rock and rolla" zmarła wskutek zatrzymania akcji serca. W 2020 r. zmarł jej najstarszy syn Benjamin, z czym córka Elvisa Presleya nie mogła się pogodzić.

Resztę artykułu przeczytacie pod materiałem wideo:

Zagraniczne osobistości i artyści którzy odeszli w 2022 roku
Zagraniczne osobistości i artyści którzy odeszli w 2022 roku Zagraniczne osobistości i artyści którzy odeszli w 2022 roku

Priscilla Presley walczy o testament po córce

W niedzielę 22 stycznia w rodzinnej posiadłości Graceland w mieście Memphis w Tennessee odbył się jej uroczysty pogrzeb, w którym uczestniczyło wielu fanów i bliskich Lisy Marie Presley. Niedługo po uroczystości w mediach pojawiła się informacja dotycząca testamentu zmarłej. Jak się okazało, niedługo przed śmiercią córka Elvisa Presleya naniosła w nim poprawki. Lisa Marie Presley usunęła z niego swoją matkę, a także menedżera biznesowego.

Cały majątek po niej mają dziedziczyć jej dzieci. Priscilla Presley jednak próbuje podważyć testament, z czym nie chce się zgodzić jej najstarsza wnuczka Riley Keough. Była żona Elvisa Presleya uważa, że testament został sfałszowany.

Najstarsza córka Lisy Marii Presley walczy z babcią

Priscilla Presley złożyła do Sądu Najwyższego dokumenty, w których zakwestionowała autentyczność części testamentu. Żona Elvisa Presleya twierdzi, że o poprawkach w testamencie dowiedziała się dopiero po śmierci córki. Jej zdaniem podpis córki "wydaje się być niezgodny z jej zwyczajowym podpisem", a ponadto dokument nie został potwierdzony notarialnie.

Jak donosi portal Mirror Riley Keough miała wymienić zamki w rezydencji Graceland, tym samym blokując babci dostęp do posiadłości. Przypomnijmy, że Graceland to posiadłość zakupiona przez Elvisa Presleya w 1957 r. To właśnie tam 20 lat później znaleziono ciało zmarłego muzyka.

Jak na razie nie wiemy, jak potoczy się sprawa spadku. Sąd bada dokumenty, a póki co testament pozostawiony przez ukochaną córkę Elvisa Presleya przemawia na korzyść jej dzieci. Będziemy was informować na bieżąco o postępach.

Priscilla Presley złożyła obietnice córce w dniu jej urodzin
Priscilla Presley złożyła obietnice córce w dniu jej urodzin Priscilla Presley złożyła obietnice córce w dniu jej urodzin Źródło: Getty Images North America

Redakcja cozatydzien.tvn.pl pisze przede wszystkim o rozrywce, kulturze i show-biznesie, ale trudno przejść obojętnie wobec tego, co dzieje się u naszego sąsiada. Dlatego będziemy pisać o wsparciu, jakie płynie z Polski dla mieszkańców Ukrainy. Najważniejsze informacje znajdziecie TUTAJ.

Autor:Aleksandra Czajkowska

Źródło zdjęcia głównego: Getty Images

Pozostałe wiadomości