Król Karol III na pierwszym oficjalnym portrecie. Podziękował swoim poddanym

Król Karol III na pierwszym oficjalnym portrecie
Król Karol III na pierwszym oficjalnym portrecie
Źródło: Getty Images Europe
W sieci pojawił się pierwszy oficjalny portret króla Karola III. Syn królowej Elżbiety II siedzi na tronie w koronie, a w ręku dzierży regalia. Król Karol III podziękował również swoim poddanym.

W sobotę 6 maja odbyła się uroczysta koronacja króla Karola III, która była przygotowywana od śmierci królowej Elżbiety II. Miliony osób śledziło w telewizji przebieg koronacji, a ponad 2 tys. uczestniczyło w tym historycznym wydarzeniu.

Resztę artykułu przeczytasz pod materiałem wideo:

Koronacja Karola III. Najważniejsze momenty z życia nowego króla
Źródło: cozatydzien.tvn.pl/Getty Images/Pixabay

Koronacja króla Karola III. Pokazano pierwszy portret monarchy

W mediach bardzo dużo pojawiło się artykułów na temat przyjazdu księcia Harry'ego, który z rodziną królewską ma ostatnio na pieńku. Po słynnym już Megxicie i wyjeździe do Stanów Zjednoczonych brat księcia Williama postanowił nagłośnić krzywdy, które zostały mu wyrządzone jeszcze w Wielkiej Brytanii i od kilku miesięcy sukcesywnie wraz z małżonką udzielał wywiadów, w których krok po kroku obnażał tajemnice rodziny królewskiej.

Oliwy do ognia dolała premiera biografii księcia Harry'ego "Ten Drugi", w którym ten dokładnie opisał swoje relacje z ojcem, macochą, a także bratem, które nie postawiły rodziny królewskiej w dobrym świetle. To właśnie dlatego długo zastanawiano się, czy książę Harry zostanie zaproszony na uroczystość koronacji i czy pojawi się na niej sam, czy z małżonką i dziećmi.

Jak się okazało, Harry przybył na uroczystość sam i w przeciwieństwie do brata, który zajmował pierwszy rząd, ten dostał miejsce dopiero w trzecim. Uroczystość koronacji odbyła się bez wpadek, a show tradycyjnie skradł najmłodszy syn księcia Williama i księżnej Kate — Louis, którego miny i gesty przejdą do historii.

Warto zaznaczyć, że ceremonia koronacyjna w Londynie odbyła się pierwszy raz od 70 lat. Uroczystości związane z koronacją trwały 3 dni i zakończyły się 8 maja w poniedziałek, który to dzień był dla Brytyjczyków dniem wolnym od pracy.

Fani brytyjskiej rodziny królewskiej z niecierpliwością wyczekiwali pierwszego oficjalnego portretu nowego monarchy, który 8 maja został w końcu opublikowany.

"Pierwszy oficjalny portret Jego Wysokości Króla po koronacji 6 maja" - czytamy.

Król Karol III podziękował poddanym

Na instagramowym profilu króla Karola III i jego małżonki królowej Kamilli pojawiło się ich wspólne zdjęcie i podziękowanie dla wszystkich, którzy zdecydowali się przeżyć wraz z nimi ten historyczny moment.

"Składamy szczególny hołd niezliczonym osobom, za ich poświęcenie i czas, aby uroczystości w Londynie, Windsorze i dalszym terenie były bezpieczne i przyjemne" - napisali.

Król Karol III podziękował również osobom, które oglądały transmisje w telewizji.

"Tym, którzy przyłączyli się do obchodów — czy to w domu, na imprezach ulicznych i lunchu, czy też wolontariatem w społecznościach — dziękujemy wszystkim i każdemu" - czytamy.

Na końcu król dodał:

"Wiedzieć, że mamy wasze wsparcie oraz byliśmy świadkami waszej życzliwości wyrażanej na wiele różnych sposobów, było największym możliwym darem koronacyjnym, ponieważ teraz poświęcamy nasze życie służbie ludowi Wielkiej Brytanii, Królestwom i Wspólnocie Narodów" — napisał król.

Redakcja cozatydzien.tvn.pl pisze przede wszystkim o rozrywce, kulturze i show-biznesie, ale nadal trudno przejść obojętnie wobec tego, co dzieje się u naszego sąsiada. Dlatego będziemy pisać o wsparciu, jakie płynie z Polski dla mieszkańców Ukrainy. Najważniejsze informacje znajdziecie TUTAJ.

Autor: Aleksandra Czajkowska

Źródło zdjęcia głównego: Getty Images Europe

podziel się:

Pozostałe wiadomości