Królowa Camilla wraca do pracy. Wspiera ją znana aktorka

Królowa Camilla wraca do pracy
Królowa Camilla wraca do pracy
Źródło: Max Mumby/Indigo/Getty Images
Camilla Parker-Bowles powoli dochodzi do siebie po zachorowaniu na COVID-19 i chce jak najszybciej wrócić do swojej pracy. W międzyczasie żona Karola III wymyśliła szlachetną akcję, która spodobała się jednej z najbardziej znanych i zasłużonych brytyjskich aktorek.

COVID-19 w ostatnim czasie znów daje o sobie znać. Niedawno Pałac Buckingham poinformował, że Camilla Parker-Bowles na jakiś czas będzie musiała zawiesić swoje królewskie obowiązki, ponieważ zapadła na "sezonową chorobę". Kilka dni później okazało się, że żona monarchy złapała koronawirusa. Na szczęście zdążyła już wyzdrowieć i właśnie wraca do pracy.

Resztę artykułu przeczytasz pod materiałem wideo:

WERNISAZ_MILLER_UKRAINA
Monika Miller zaangażowała się w pomoc Ukraińcom. Wzięła udział w charytatywnej aukcji
Monika Miller wzięła udział w aukcji charytatywnej "Lepsze jutro" na rzecz uchodźców z Ukrainy. Gwiazda w rozmowie z Aleksandrą Głowińską nie ukrywała, że podchodzi do tego tematu bardzo prywatnie, ponieważ sama ma ukraińskie korzenie. Artystka przyznała przy tym, że część jej rodziny, która została na wschodzie lub przeprowadziła się do Rosji, nie podziela jej poglądów, co jest dla niej szczególnie trudne. "Jest część rodziny, która w ogóle przestała z nami rozmawiać, ucięła z nami kontakt" - mówiła.

Żona Karola III wraca do pracy. Chce zaprosić wolontariuszy na koronację

Królowa Camilla wróciła już oficjalnie do pracy i rozpoczęła nową misję. Żona Karola III ma za zadanie wybrać 500 wzorowych wolontariuszy, którzy w ramach nagrody zostaną zaproszeni na oficjalną koronację jej męża, która odbędzie się już 6 maja w Opactwie Westminsterskim.

"Jestem zachwycona, że mogę uruchomić Coronation Champions Awards z Royal Voluntary Service, aby rzucić światło na herkulesowe wysiłki wolontariuszy naszego narodu. Miliony cichych bohaterów przyczyniają się do rozwoju lokalnych społeczności, dając hojnie swój czas i talenty, aby poprawić życie innych. Jeśli znasz wolontariusza, który działa dla społeczności, pamiętaj, aby podzielić się jego historią. Bardzo chcielibyśmy o nim usłyszeć!" — czytamy w oficjalnym oświadczeniu.

Nominacje do nagrody będą przyjmowane do 2 kwietnia. Przedstawiciele monarchii chcą wyróżnić wolontariuszy z aż ośmiu kategorii, takich jak między innymi: wspieranie osób starszych, wspieranie młodzieży i dzieci, troska o dobrostan zwierząt. Do programu może zapisać się każdy, kto skończył 14. rok życia. Królowa przygotowała też specjalną, oddzielną kategorię dla nastolatków do 18. roku życia, którzy:

"Pokonali przeciwności losu lub odkryli kreatywne sposoby wspierania swoich lokalnych społeczności" - czytamy.

Działania królowej Camilli Parker-Bowles wspiera słynna aktorka

Inicjatywa Camilli Parker-Bowles szybko zyskała rozgłos w zagranicznych mediach. Pomysł królowej bardzo spodobał się słynnej brytyjskiej aktorce Judi Dench, która wydała w tej sprawie specjalnie oświadczenie.

"Nagrody Coronation Champions są nie tylko odpowiednim hołdem dla służby publicznej Ich Wysokości, ale także wspaniałą okazją do zatrzymania się i okazania naszego uznania dla ludzi, którzy osiągają wspaniałe rzeczy poprzez wolontariat" - napisała.

Królowa wybierze 500 osób, które otrzymają przywileje "Mistrzów Koronacji" - dostaną specjalne przypinki, królewski certyfikat oraz oficjalne zaproszenie na koronację, a w tym także na koncert na zamku Windsor lub przyjęcie w grodzie. Wielkie święto na część Karola III potrwa trzy dni i będzie celebrowane w całej Wielkiej Brytanii. Motywem przewodnim koronacji nowego króla będzie właśnie wolontariat.

Redakcja cozatydzien.tvn.pl pisze przede wszystkim o rozrywce, kulturze i show-biznesie, ale trudno przejść obojętnie wobec tego, co dzieje się u naszego sąsiada. Dlatego będziemy pisać o wsparciu, jakie płynie z Polski dla mieszkańców Ukrainy. Najważniejsze informacje znajdziecie TUTAJ.

Autor: Anna Pawelczyk-Bardyga

Źródło zdjęcia głównego: Max Mumby/Indigo/Getty Images

podziel się:

Pozostałe wiadomości