Książę Andrzej nie stanie przed sądem. Zawarł ugodę z kobietą, która oskarżyła go o molestowanie

Książę Andrzej zawarł umowę  z kobietą, która go oskarżała
Książę Andrzej zawarł umowę z kobietą, która go oskarżała
Źródło: DAN KITWOOD/Getty Images Europe
Książę Andrzej podpisał pozasądową ugodę w sprawie molestowania seksualnego, o które oskarżyła go Virginia Giuffre. Członek rodziny królewskiej musi wpłacić "znaczną darowiznę" na cele charytatywne.

Książę Andrzej jest jednym z synów królowej Elżbiety II. Przez wiele lat pozostawał jednak w cieniu. W mediach zrobiło się o nim głośno dopiero wtedy, kiedy na jaw wyszła jego znajomość z Jeffreyem Epsteinem i Ghislaine Maxwell, którzy wykorzystywali młode dziewczyny. Niedługo po tym okazało się, że i książę Andrzej miał być w to zamieszany.

Książę Andrzej nie stanie przed sądem

Virginia Giuffre złożyła pozew przeciwko synowi królowej Elżbiety II, twierdząc, że została przez niego kilkakrotnie wykorzystana w latach 1999-2002. Dziewczyna miała wówczas 17 lat. Niedługo po tym książę Andrzej zdecydował się na udzielenie wywiadu, w którym stwierdził, że nie żałuje swojej przyjaźni z finansistą.

W mediach wybuchł ogromny skandal, a syn królowej Elżbiety II, zaledwie dwa dni po wywiadzie, zaprzestał wykonywania królewskich obowiązków. Wszystko wskazuje na to, że batalia medialna dobiegła końca, a książę Andrzej i Virginia Giuffre zawarli ugodę, której warunkiem jest to, że członek rodziny królewskiej musi wpłacić "znaczną darowiznę" na cele charytatywne.

Zobacz wideo:

K El Dursi - zycie w panamie
Klaudia El Dursi o życiu w Panamie i zdalnym nauczaniu synów

Książę Andrzej zawarł ugodę z Virginią Giuffre

W dokumentach sądowych książę oświadczył, że "żałuje swojej znajomości" ze skazanym za przestępstwa seksualne Jeffreyem Epsteinem. Kwota ugody nie zostanie ujawniona, a książę planuje przekazać darowiznę "na rzecz organizacji charytatywnej pani Giuffre w celu wsparcia praw ofiar".

Według ustaleń BBC, w spłaceniu całej kwoty na cele charytatywne ma pomóc księciu Pałac Buckingham. Jak na razie rodzina królewska odmówiła komentarza i nie wydała oświadczenia w tej sprawie. Będziemy was informować na bieżąco.

Zobacz również:

Autor: Aleksandra Czajkowska

Źródło zdjęcia głównego: DAN KITWOOD/Getty Images Europe

podziel się:

Pozostałe wiadomości