Lisa Marie Presley - córka Elvisa Presleya - nie żyje. "Jestem w szoku. Odeszła kobieta mająca tylko 54 lata"

Autor:
Kamila
Jamrożek
Źródło:
People, BBC, Guardian
Lisa Marie Presley nie żyje

Lisa Marie Presley, jedyne dziecko legendy rock'n'rolla Elvisa Presleya, zmarła w wieku 54 lat - poinformowała jej matka Priscilla Presley.

Lisa Marie Presley zmarła po tym, jak w czwartek 12 stycznia 2023 roku trafiła nagle do szpitala po zatrzymaniu akcji serca.

Lisa Marie Presley nie żyje

Informację o śmierci Lisy Marie Presley przekazała jej 77-letnia matka Priscilla w czwartek wieczorem.

Z ciężkim sercem muszę podzielić się druzgocącą wiadomością, że moja piękna córka Lisa Marie opuściła nas. Była najbardziej namiętną, silną i kochającą kobietą, jaką kiedykolwiek znałam. Prosimy o uszanowanie prywatności, gdyż próbujemy poradzić sobie z tą głęboką stratą. Dziękujemy za miłość i modlitwy. W tej chwili nie będzie dalszych komentarzy

Rodzina lisy Marie Presley nie podała żadnych szczegółów na temat możliwej przyczyny śmierci. Powołując się na źródło bliskie Lisie Marie Presley, portal TMZ podał, że gwiazda została znaleziona bez oznak życia w sypialni w swojej posiadłości w Calabasas w Kalifornii. Na miejsce natychmiast przybył i przeprowadził reanimację jej były mąż Danny Keough, który również mieszka w rezydencji. Media podają, że gwiazda doznała zatrzymania akcji serca, po czym ktoś podał jej epinefrynę - powszechnie znaną jako adrenalina - aby pomóc jej odzyskać puls.

Zaledwie dwa dni przed śmiercią Lisa Marie Presley wzięła udział w rozdaniu Złotych Globów, podczas których wspierała aktorów nominowanych do nagrody za udział w uznanej filmowej biografii Elvisa Presleya autorstwa Baza Luhrmanna. Austin Butler, który wcielił się w rolę króla rock'n'rolla, zdobył nagrodę dla najlepszego aktora w filmie dramatycznym.

Gwiazdy żegnają Lisę Marie Presley

Gwiazdy pożegnały Lisę Marie Presley zaraz po tym, jak pojawiły się wiadomości o jej śmierci.

Aktor John Travolta napisał na Instagramie:

Lisa baby girl, tak mi przykro. Będę tęsknił za Tobą, ale wiem, że jeszcze Cię zobaczę. Moja miłość i serce są teraz przy Riley, Priscilli, Harper i Finley

Rita Wilson, aktorka i żona gwiazdy "Elvisa", Toma Hanksa, powiedziała:

Nasze serca są złamane nagłym i szokującym odejściem Lisy Marie Presley dziś wieczorem. Tom i ja spędziliśmy trochę czasu z rodziną Presley podczas trasy promocyjnej filmu "Elvis". Lisa Marie była tak szczera i bezpośrednia, wrażliwa, bardzo czekała na film. Mówiła tak elokwentnie o swoim ojcu

Brian Wilson z zespołu Beach Boys zatweetował:

Trudno jest przyjąć, kiedy ktoś tak młody i pełen życia odchodzi. Bardzo mi szkoda Lisy Marie i życzę wszystkiego, co najlepsze dla jej dzieci i rodziny

Znana aktorka Bette Midler przekazała z kolei:

"Jestem w szoku. Tak piękna i mająca tylko 54 lata kobieta odeszła. Właściwie nie mogę tego pojąć

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo:

Daria Ładocha po premierze "Elvisa". "Takie filmy są potrzebne"
Daria Ładocha po premierze "Elvisa". "Takie filmy są potrzebne"

Lisa Marie Presley - życiorys

Lisa Marie urodziła się w Memphis w stanie Tennessee 1 lutego 1968 roku, dokładnie dziewięć miesięcy po ślubie Elvisa i Priscilli. Przez krótki czas wychowywała się w tej okolicy, po czym w wieku 4 lat przeniosła się z matką do Los Angeles po rozwodzie rodziców w 1973 roku.

Rodzina Presleyów
Rodzina Presleyów Rodzina Presleyów Źródło: Getty Images

Elvis Presley zmarł w sierpniu 1977 roku, gdy Lisa Marie miała 9 lat. Została współspadkobierczynią jego majątku wraz z dziadkiem Vernonem Presleyem i prababką Minnie Mae Hood Presley. Po ich śmierci w 1979 i 1980 roku została jedyną spadkobierczynią i odziedziczyła również rezydencję ojca w Graceland.

W październiku 1988 roku Lisa Marie poślubiła Danny'ego Keougha, muzyka z Chicago, z którym powitała na świecie dwójkę dzieci: córkę Riley w 1989 roku i syna Benjamina w 1992 roku. Po pięciu i pół roku małżeństwa para rozwiodła się w maju 1994 roku.

Niecały miesiąc później Lisa Marie Presley poślubiła piosenkarza Michaela Jacksona, którego po raz pierwszy spotkała na jednym z koncertów zmarłego ojca w Las Vegas, gdy miała 7 lat, a Król Popu był jeszcze członkiem Jackson Five. Dwa lata później Lisa Marie Presley i Michael Jackson zakończyli swój związek.

Lisa Marie Presley i Michael Jackson
Lisa Marie Presley i Michael Jackson Lisa Marie Presley i Michael Jackson Źródło: Getty Images

W 2000 roku Lisa Marie zaręczyła się z urodzonym na Hawajach muzykiem Johnem Oszajcą. Związek ten zakończył się, gdy poznała aktora Nicolasa Cage'a na przyjęciu urodzinowym Johnny'ego Ramone'a w 2000 roku. Dwa lata później Lisa Marie Presley i Nicolas Cage wzięli ślub podczas tajnej ceremonii na Hawajach w 25. rocznicę śmierci Elvisa Presleya. Niecałe cztery miesiące po ślubie para ogłosiła, że się rozstaje.

Lisa Marie Presley i Nicholas Cage
Lisa Marie Presley i Nicholas Cage Lisa Marie Presley i Nicholas Cage Źródło: Getty Images

Czwarte małżeństwo Lisa Marie Presley zawarła w 2006 roku z Michaelem Lockwoodem. Para doczekała się dwóch córek - bliźniaczek Harper i Finley, które przyszły na świat dwa lata później. Lisa Marie złożyła pozew o rozwód w czerwcu 2016 r. Został sfinalizowany dopiero w 2021 r., gdyż małżonkowie walczyli o opiekę nad dziećmi. W 2020 roku syn Lisy Marie, Benjamin, popełnił samobójstwo 12 lipca, tuż przed 28. urodzinami.

Lisa Marie Presley w swojej karierze wydała trzy albumy: "To Whom It May Concern" z 2003 roku, który pokrył się złotem w Stanach Zjednoczonych, a także "So What" z 2005 roku i "Storm & Grace" z 2012 roku.

Lisa Marie Presley była filantropką. Stała na czelę fundacji Elvis Presley Charitable Foundation, która pomaga bezdomnym rodzinom i oferuje mieszkania bez czynszu, opiekę nad dziećmi i inne usługi dla rodzin w potrzebie. Współpracowała również z organizacją Oprah Winfrey's Angel Network, która pomagała osobom dotkniętym przez huragan Katrina, a także z Dream Factory, która pomaga dzieciom cierpiącym na choroby zagrażające życiu lub niepełnosprawnym.

Redakcja cozatydzien.tvn.pl pisze przede wszystkim o rozrywce, kulturze i show-biznesie, ale nadal trudno przejść obojętnie wobec tego, co dzieje się u naszego sąsiada. Dlatego będziemy pisać o wsparciu, jakie płynie z Polski dla mieszkańców Ukrainy. Najważniejsze informacje znajdziecie tutaj.

Czytaj też:

Autor:Kamila Jamrożek

Źródło: People, BBC, Guardian

Źródło zdjęcia głównego: Getty Images

Pozostałe wiadomości