Maria Sadowska o Helenie Englert. Podano jej pigułkę gwałtu

Autor:
Martyna
Mikołajczyk
Helena Englert odurzona pigułką gwałtu. Ta scena "Pokusy" wydarzyła się naprawdę

O nietypowej sytuacji, jakiej miała doświadczyć Helena Englert, aktorka opowiedziała na planie filmu "Pokusa", przy okazji budowania sceny o podobnym charakterze. Pigułka gwałtu od lat stanowi śmiertelne zagrożenie, nie tylko w świecie show-biznesu. Wszystko zdradziła Maria Sadowska.

O przykrym incydencie z życia Heleny Englert powiedziała publicznie Maria Sadowska, reżyserka "Pokusy". Aktorka miała wspomnieć o tym doświadczeniu przy okazji pracy nad rolą. Czy wydarzyło się to w czasie jej pobytu w Nowym Jorku, tego nie wiemy. Pewne jest jednak, że ofiarą potajemnego podania narkotyku można paść już niemal wszędzie.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo.

Anna Kalczyńska o wymarzonym prezencie na walentynki
Anna Kalczyńska o wymarzonym prezencie na walentynki Anna Kalczyńska o wymarzonym prezencie na walentynki

Helenie Englert podano pigułkę gwałtu. Ta scena wydarzyła się naprawdę

"Pokusa" w reżyserii Marii Sadowskiej miała premierę 26 stycznia. Helena Englert stworzyła główną rolę pięknej dziewczyny o imieniu Inez, która od zawsze chciała zostać dziennikarką. Film jest niejako odzwierciedleniem kontrowersji, których życie polskich celebrytów i sam show-biznes jest, jak wiadomo, pełen.

Okazuje się, że film ma jeszcze więcej wspólnego z rzeczywistością, niż na początku zakładano. W czasie pracy nad rolą Helena Englert wyznała reżyserce, że fragment scenariusza dokładnie pokrywa się z jej życiowym doświadczeniem. Chodzi o scenę imprezy, podczas której niczego nieświadoma Inez została odurzona tabletką gwałtu.

"Opowiadałam o tym w kontekście pracy nad rolą, bo Helena doskonale wiedziała, jak to zagrać. Tam się nic takiego poważnego nie wydarzyło. Była w towarzystwie koleżanek, które od razu ją zgarnęły do domu" - mówiła Maria Sadowska w rozmowie z Plotkiem.

Mimo że ta sytuacja miała happy end, nadal pozostaje śmiertelnym zagrożeniem. Przerażający wydaje się fakt, że tabletka gwałtu po raz pierwszy pojawiła się w latach 90., a od tego czasu jej użycie ciągle rośnie.

"Powiem tak, nie jest łatwo być kobietą w tym kraju" - komentuje Maria Sadowska.

Helena Englert - wiek, wykształcenie, sławni rodzice

Córka znanych aktorów już jako dziecko tak nasiąkła filmowo-teatralnym życiem, że sama postanowiła pójść tą samą ścieżką. Jeszcze przed studiami zaistniała na szklanym ekranie tworząc wieloletnią rolę w znanym serialu. Beata Ścibakówna i Jan Englert, jako specjaliści w swojej dziedzinie, postanowili dać córce jak najlepsze aktorskie wykształcenie.

Swoją edukację aktorską Helena Englert rozpoczęła na Uniwersytecie w Nowym Jorku, kierunku Tisch School of the Arts, która kształci w kierunku nauk scenicznych, filmowych i medialnych. Obecnie ma 22 lata i jest studentką Akademii Teatralnej im. Aleksandra Zelwerowicza w Warszawie i jako nieliczna ze studentów, ma już na swoim koncie głośną filmową rolę. To o tyle niespotykane, że wielu znanych aktorów, wspomina szkolne czasy w kontekście kompletnego zakazu pracy zawodowej podczas studiów.

Redakcja cozatydzien.tvn.pl pisze przede wszystkim o rozrywce, kulturze i show-biznesie, ale nadal trudno przejść obojętnie wobec tego, co dzieje się u naszego sąsiada. Dlatego będziemy pisać o wsparciu, jakie płynie z Polski dla mieszkańców Ukrainy. Najważniejsze informacje znajdziecie tutaj.

Autor:Martyna Mikołajczyk

Źródło zdjęcia głównego: MWMEDIA

Pozostałe wiadomości