Martyna Wojciechowska zostanie przesłuchana przez policję. "To odwracanie uwagi od problemu"

Martyna Wojciechowska
Martyna Wojciechowska o projekcie "Młode Głowy"
Źródło: MWMEDIA
Martyna Wojciechowska została oskarżona o łamanie prawa w związku z działaniem fundacji Unaweza. Niebawem będzie przesłuchiwana przez policję. Podróżniczka twierdzi, że to odwracanie uwagi od problemu. Najnowszy projekt fundacji dotyczy bowiem zdrowia psychicznego dzieci.

Martyna Wojciechowska od wielu lat prowadzi fundację Unaweza. Organizacja działa na rzecz kobiet w sensie ekonomicznym, społecznym i prawnym. W jej ramach niedawno postała inicjatywa "Młode głowy. Otwarcie o zdrowiu psychicznym", która ma na celu, choć w pewnym stopniu, wyrównać niedobory polskiej psychiatrii dziecięcej. Akcja miała być przeprowadzana bezpośrednio w szkołach.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo.

Anna Kalczyńska o posiadaniu sławnych rodziców. Czy to pomaga w karierze?
Źródło: cozatydzien.tvn.pl

Martyna Wojciechowska kontra Rzecznik Praw Dziecka

Projekt nie spodobał się jednak Rzecznikowi Praw Dziecka, który oskarżył organizatorów o naruszenie przepisów prawa.

"Rzecznik Praw Dziecka apeluje także do dyrektorów placówek oświatowych o sprawdzenie, czy dana organizacja, która chce podjąć działania w środowisku szkolnym, zweryfikowała swoich współpracowników w Rejestrze Sprawców Przestępstw na Tle Seksualnym, co jest ich obowiązkiem prawnym" — czytamy w komunikacie do prasy.

Dalej czytamy o tym, że kontrola rzecznika wykazała, że Fundacja Unaweza takich działań nie podjęła. Dodatkowo mowa tu też o innych zaangażowanych w sprawę organizacjach, w tym między innymi Sexedpl.

"Jest to naruszenie prawa, o czym Rzecznik zawiadomił policję oraz organy nadzoru: Ministra Edukacji i Nauki oraz Minister Rodziny i Polityki Społecznej" - brzmi oświadczenie.

Martyna Wojciechowska o przykrych statystykach

Martyna Wojciechowska gościła na festiwalu See Bloggers, gdzie stanęła na scenie, by opowiedzieć o wynikach badań projektu "Młode Głowy". Po zakończeniu wystąpienia odniosła się też do zarzutów Rzecznika Praw Dziecka. Okazuje się, że niebawem ma być przesłuchana przez policję. "Jestem właśnie tuż przed przesłuchaniem na policji w związku z doniesieniem Rzecznika Praw Dziecka na temat projektu 'Młode głowy'. Dla mnie to jest nic innego jak odwracanie uwagi od rzeczywistego problemu. Zarzuty, które były tam wystosowane i z których na policji będę się tłumaczyć, zarzuty, które zostały skierowane do ministra Czarnka były i wciąż są pozbawione sensu" — tłumaczyła w rozmowie z Plejadą.

Podróżniczka zapowiedziała, że nadal będzie działać w temacie, a odwrócenie uwagi od problemu wcale nie jest jej straszne. Według dziennikarki najważniejsze jest to, by pomóc dzieciom w ich cierpieniu, bo to one potrzebują najwięcej uwagi i wsparcia.

"Najistotniejsze dzisiaj jest to, że w ciągu dwóch lat mamy aż o 140 proc. wzrost podjętych prób samobójczych przez młodych ludzi" - mówiła.

Redakcja cozatydzien.tvn.pl pisze przede wszystkim o rozrywce, kulturze i show-biznesie, ale trudno przejść obojętnie wobec tego, co dzieje się u naszego sąsiada. Dlatego będziemy pisać o wsparciu, jakie płynie z Polski dla mieszkańców Ukrainy. Najważniejsze informacje znajdziecie TUTAJ.

Autor: Martyna Mikołajczyk

Źródło zdjęcia głównego: MWMEDIA

podziel się:

Pozostałe wiadomości