Mata zwolniony z zarzutów. Sąd podtrzymał decyzję o umorzeniu sprawy z marihuaną

Autor:
Martyna
Mikołajczyk
Michał "Mata" Matczak

Michał "Mata" Matczak nie odpowie za posiadanie narkotyków. Sąd podtrzymał decyzję o zwolnieniu muzyka z zarzutów po tym, jak prokuratura wniosła apelację. Teraz decyzja jest już prawomocna.

Sąd Okręgowy w Warszawie utrzymał w mocy decyzję o umorzeniu postępowania w sprawie posiadania marihuany przez rapera Matę i jego znajomego. Sprawa wróciła na wokandę po tym, jak prokuratura złożyła zażalenie na pierwsze orzeczenie sądu. Teraz decyzja jest już obowiązująca.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo.

Przełomowy Moment. Rozmowy Martyny Mikołajczyk: MARTYNA KACZMAREK
Przełomowy Moment. Rozmowy Martyny Mikołajczyk: MARTYNA KACZMAREK

Michał "Mata" Matczak nie poniesie kary za posiadanie marihuany

Sąd Rejonowy Warszawa-Mokotów umorzył sprawę już w lutym. Udowodniono, że Michał "Mata" Matczaka oraz jego znajomy byli posiadania niewielkiej ilości środków odurzających - odpowiednio 1,45 g i 0,39 g. Sąd uznał, że ilość ta była zbyt mała, aby wskazywać na cel handlowy, dlatego postępowanie zostało umorzone. Zdaniem sądu panowie mieli ją przy sobie na własny użytek.

Z orzeczeniem nie zgodziła się jednak prokuratura.

"Oskarżyciel publiczny nie zgadza się z wydanym przez sąd rozstrzygnięciem. Niezwłocznie po uzyskaniu pisemnego uzasadnienia, prokuratura złoży zażalenie na wydane postanowienie" - przekazała Prokuratura Okręgowa w Warszawie.

Teraz obaj oskarżeni są już wolni od zarzutów. Sąd podtrzymał korzystną dla nich decyzję.

Zatrzymanie Michała "Maty" Matczaka w związku z posiadaniem marihuany

Pod koniec stycznia 2022 roku Michał Matczak i jego starszy o trzy lata kolega zostali zatrzymani przez policję. Obaj przyznali się do posiadania środków odurzających. Dobrowolnie wyjęli z kieszeni woreczki z zawartością narkotycznego suszu.

Kilka tygodni później, Michał Matczak zapowiedział, że będzie walczyć o legalizację marihuany w Polsce, ponieważ uważa, że jest ona ważna szczególnie w jego społeczności.

"W związku z tą sytuacją chcę nagłośnić temat marihuany w Polsce i rozpocząć walkę o depenalizację tego narkotyku, ponieważ uważam, że jest ważny szczególnie w naszej społeczności artystycznej. Jest od wielu lat inspiracją dla muzyków" - mówił na gali Bestsellerów Empiku.

Redakcja cozatydzien.tvn.pl pisze przede wszystkim o rozrywce, kulturze i show-biznesie, ale trudno przejść obojętnie wobec tego, co dzieje się u naszego sąsiada. Dlatego będziemy pisać o wsparciu, jakie płynie z Polski dla mieszkańców Ukrainy. Najważniejsze informacje znajdziecie TUTAJ.

Autor:Martyna Mikołajczyk

Źródło zdjęcia głównego: Screen Player.pl

Pozostałe wiadomości