Mateusz Kościukiewicz o zarobkach polskich aktorów. "Ludzie nie mają pojęcia o stawkach"

Mateusz Kościukiewicz o zarobkach aktorów
Mateusz Kościukiewicz o zarobkach aktorów
Źródło: MWMEDIA
Mateusz Kościukiewicz jest jednym z najbardziej rozchwytywanych polskich aktorów. Zna branżę od podszewki, w przeciwieństwie do zainteresowanych kinem fanów. W najnowszym wywiadzie Mateusz Kościukiewicz zdradził, ile tak naprawdę zarabiają aktorzy. Rzeczywistość nie jest taka kolorowa, jakby się wydawało?

Mateusz Kościukiewicz uznawany jest za jednego z najbardziej utalentowanych aktorów polskiej sceny. Ma na koncie liczne role, w których zaprezentował swój wyjątkowy kunszt. Popularność przyniósł mu występ w produkcji "Wszystko, co kocham". Za rolę w filmie "Matka Teresa od kotów" został laureatem Nagrody im. Zbyszka Cybulskiego. Wszechstronny aktor nie boi się łamać konwenansów, wcielając się w różnorodne postacie.

Prywatnie Mateusz Kościukiewicz jest mężem Małgorzaty Szumowskiej, którą poślubił w 2011 roku. Para doczekała się córki Aliny.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo.

KRUPA_CZT_PROBLEMY
Joanna Krupa szczerze o problemach w życiu. Chodzi na terapię

Mateusz Kościukiewicz o zarobkach aktorów

Za rolę we wspomnianej produkcji "Wszystko, co kocham" otrzymał Nagrodę Polskiej Akademii Filmowej w kategorii Odkrycie roku. Niedawno zagrał w nominowanym do Oscara filmie "IO" w reżyserii Jerzego Skolimowskiego. Aktor ma na koncie wiele docenianych ról, nie tylko przez krytyków, ale również widzów. Tym wydaje się, że artyści jego pokroju zarabiają na polskich produkcjach naprawdę sporo.

W rozmowie z Katarzyną Burzyńską-Sychowicz z "Wprost" Mateusz Kościukiewicz wyjawił, jak faktycznie wyglądają zarobki w polskiej branży nie tylko filmowej, ale również serialowej. Aktor sam ma na koncie kilka ról w produkcjach telewizyjnych, które cieszyły się sporą popularnością.

"Ludzie nie mają pojęcia o stawkach. Aktor przecież kojarzy się z kimś z telewizji, z filmów, z kimś, kto jest bogaty, jest gwiazdą, a tak naprawdę większość, dziewięć na dziesięć, to są ludzie, którzy żyją na głodowych pensjach. Nawet dla tej grupki wybranych, która ma etat w teatrze, to jest bardzo ciężka i słabo płatna praca. To największy paradoks tego zawodu" - przyznał aktor.

Mateusz Kościukiewicz nie ukrywa, że są tacy, którym udało się zdobyć szczyt i otrzymywać większe pieniądze. Okupili to jednak ciężką pracą i, jak sam przyznał, nie są to zarobki rodem z Hollywood.

"Owszem, są tacy, którzy odnieśli sukces i mogą żyć na przyzwoitym poziomie, ale to nie jest życie amerykańskich gwiazd kina czy milionerów z telewizji. Z kolei aktorzy, którzy bardzo dobrze zarabiają, ciężko pracowali na to, żeby wziąć udział np. w reklamie i jakoś spieniężyć swoją pracę" - dodał.

Mateusz Kościukiewicz o graniu w serialach i reklamach

Coraz częściej w reklamach można zobaczyć topowych polskich aktorów. Ci najwyraźniej coraz chętniej przyjmują intratne propozycje, stając się gwiazdami danej marki. Jeszcze kilka lat temu rzeczywistość wyglądała całkiem inaczej. Artyści nie zgadzali się na wystąpienie w reklamach, traktując to zadanie jako mniej wartościowe. Czasy się jednak zmieniły. Co o tym sądzi Mateusz Kościukiewicz? Aktor powiedział, że sam chętnie przyjąłby propozycję, choć jeszcze kilka lat temu negatywnie wypowiadał się nawet o występach w polskich serialach.

"Był taki moment, że aktorzy nie chcieli w nich grać, ale był też taki, że nie chcieli grać w serialach. Sam powiedziałem kiedyś w wywiadzie, że nigdy nie będę w nich grał, ale wtedy było tych seriali dosłownie sześć i to były takie codzienne, popołudniowe czy wieczorne tasiemce. Dzisiaj seriale to są superprodukcje filmowe, które wypierają w jakimś sensie kino komercyjne. Mówienie dziś, że nie gra się w serialach, to jest jakiś absurd. Każdy chce w nich grać, bo to są niesamowite projekty. Jest ich dużo, jest w nich dużo ról, dużo pracy dla aktorów i jeszcze do jakiej ogromnej widowni mogą one dotrzeć" - dodał Mateusz Kościukiewicz.

Aktor ma na koncie występy w takich serialach jak "1983" czy w znanej widzom stacji TVN produkcji zatytułowanej "Diagnoza".

Fundacja TVN 1,5%
Fundacja TVN 1,5%

Redakcja cozatydzien.tvn.pl pisze przede wszystkim o rozrywce, kulturze i show-biznesie, ale nadal trudno przejść obojętnie wobec tego, co dzieje się u naszego sąsiada. Dlatego będziemy pisać o wsparciu, jakie płynie z Polski dla mieszkańców Ukrainy. Najważniejsze informacje znajdziecie TUTAJ.

Przeczytaj też:

Autor: Dominika Kowalewska

Źródło zdjęcia głównego: MWMEDIA

podziel się:

Pozostałe wiadomości