Narzeczona Damiano z Måneskin zmaga się z rzadką chorobą. "Uczysz się uznawać ból za część ciebie"

Narzeczona Damiano z Måneskin zmaga się z rzadką chorobą
Narzeczona Damiano z Måneskin zmaga się z rzadką chorobą
Źródło: WireImage/GETTY IMAGES
Narzeczona Damiano z Måneskin podzieliła się na Instagramie osobistym wyznaniem. Giorgia Soleri pokazała zdjęcie swojego ciała oklejone plastrami i wyjaśniła, że od lat zmaga się z rzadką chorobą. "Najgorszą częścią choroby jest skrajna samotność" - czytamy.

Giorgia Soleri zyskała popularność przez związek z liderem grupy Måneskin i zwycięzcą Konkursu Piosenki Eurowizji 2021 Damiano Davidem. Jest znaną włoską modelką i influencerką. Na Instagramie obserwuje ją ponad pół miliona internautów, dlatego ukochana muzyka postanowiła wykorzystać swoje zasięgi i opowiedzieć o chorobie, z jaką się zmaga.

Narzeczona Damiano z Måneskin cierpi na rzadką chorobę

Narzeczona muzyka pokazała zdjęcie swojego ciała, które jest obklejone plastrami. W opisie wyjaśniła, dlaczego jej brzuch tak wygląda i opisała swoją wieloletnią walkę z wulwodynią, na którą choruje ok. 16% kobiet na całym świecie. Jest ona niezwykle trudna do zdiagnozowania, ponieważ jej symptomy takie jak pieczenie, suchość, ból i nadwrażliwość cewki moczowej lub odbytu są często diagnozowane przez lekarzy jako infekcja intymna.

Objawy choroby mogą utrzymywać się nawet kilka lat, a kobiety nie są w stanie nawet jeździć na rowerze, skrzyżować nóg czy uprawiać seksu. Giorgia Soleri postanowiła poruszyć ten temat w swoich mediach społecznościowych, aby uświadomić inne kobiety, które mogą się z nią nieświadomie zmagać.

Lekarze bagatelizowali jej dolegliwości

Giorgia Soleri opisała całą historię na Instagramie.

"Usłyszałam wszystko, że jestem szalona, niespokojna, oziębła, kłamczucha, że boję się seksu, że powinnam się więcej masturbować. Najgorszą częścią choroby jest skrajna samotność, która cię spotyka, bycie osądzoną i niezrozumianą przez tych, którzy powinni postawić diagnozę. Uczysz się uznawać ból za część ciebie i twoją codzienność. Żadnych obcisłych dżinsów, żadnych rajstop, żadnego kwaśnego jedzenia, żadnego alkoholu, żadnego cukru, żadnej kolorowej lub syntetycznej bielizny, żadnego wychodzenia wieczorem, nic. Nawet planowanie wakacji staje się koszmarem, wiedząc, że możesz je spędzić leżąc w łóżku i cierpiąc" - napisała narzeczona Damiano Davida.

Dalej wyznała, że sama spotkała się z lekceważącym nastawieniem lekarzy do jej objawów.

"Nazywają to 'niewidzialną chorobą', ale pamiętam bardzo dokładnie wszystkie ograniczenia, do których mnie zmusiła. To zdjęcie zostało zrobione w jedną z niekończących się nocy w ciągu ostatnich ośmiu lat, która były wypełniona bólem, dreszczami, krzykiem i łzami, i która zrujnowała mi życie" - czytamy.

Zobacz również:

Autor: Aleksandra Czajkowska

Źródło zdjęcia głównego: WireImage/GETTY IMAGES

podziel się:

Pozostałe wiadomości