Zmarł Nicolas Coster, gwiazdor kultowych produkcji. "Był prawdziwym aktorem"

Nicolas Coster
Nicolas Coster nie żyje
Źródło: Getty Images
Nie żyje Nicolas Dwynn Coster, brytyjski aktor, który w swojej 70-letniej karierze wystąpił w kilkunastu operach mydlanych, wielu programach telewizyjnych oraz zagrał dziesiątki ról teatralnych i filmowych. Nicolas Coster zmarł w wieku 89 lat. Córka aktora przekazała informacje o jego śmierci.

Nicolas Coster zagrał u boku Roberta Redforda w filmie "Wszyscy ludzie prezydenta". Dwa lata później pojawił się w filmie "Elektryczny jeździec". Wystąpił również w "Aniołkach Charliego" oraz serialach: "Gliniarz i prokurator", "MacGyver", "Beverly Hills, 90210", "Doktor Quinn". Aktor z ukochaną żoną Beth Pantel doczekał się córki oraz syna Iana, który zmarł w 2016 roku.

Dalsza część artykułu poniżej materiału wideo.

Zagraniczne osobistości i artyści którzy odeszli w 2022 roku
Zagraniczne osobistości i artyści którzy odeszli w 2022 roku

Nicolas Coster nie żyje. Córka opłakuje zmarłego ojca

O śmierci Nicolasa Costera za pośrednictwem mediów społecznościowych powiadomiła jego córka Dinneen Coster. Kobieta przekazała, że jej ukochany tata odszedł 26 czerwca 2023.

Dziś wieczorem w moim sercu zapanował wielki smutek. Mój ojciec aktor Nicolas Coster zmarł na Florydzie o 21.01 w szpitalu. Proszę, zainspirujcie się jego osiągnięciami artystycznymi i wiedzcie, że był prawdziwym aktorem. To wielkie szczęście mieć takiego ojca
- napisała.

Więcej o karierze aktora można przeczytać w jego pamiętniku zatytułowanym "Another Whole Afternoon". Książka jest pierwszym zakulisowym opowiadaniem Nicolasa Costera o jego pracy przed kamerą i życiu prywatnym. W 1953 roku aktor wystąpił w pierwotnej wersji filmu "Titanic" z 1953 roku. Wcielił się w rolę marynarza. Był wtedy młodym chłopakiem, który stawiał pierwsze kroki przed kamerą.

Nicolas Coster nie mógł pogodzić się ze śmiercią syna

Na Facebooku istnieje strona poświęcona dokonaniom i życiu aktora. Uzupełniała ją córka artysty. W 2016 roku udostępniła okładkę pisma, na której znalazł się Nicolas Coster i jego syn Ian. Niestety mężczyzna zmarł i pozostawił w głębokim smutku swoich bliskich.

"Oto zdjęcie mojego ojca z Ianem. Wiem, że mój ojciec teraz cierpi, ale mam nadzieję, że znajdzie ukojenie w tym, że był najlepszym ojcem dla Iana. Mój ojciec zawsze wspierał Iana i przyjął sposób, w jaki Ian zdecydował się wyrazić siebie. Ian wiedział, jak bardzo mój ojciec go kochał i akceptował. To najlepszy prezent, jaki można komuś dać, to całkowicie zaakceptować go i zachęcić do marzeń. Proszę, módlcie się za mojego ojca, aby został pocieszony" - apelowała wtedy do fanów ojca Dinneen Coster.

Nicolas Coster z synem
Nicolas Coster z synem
Źródło: Facebook: Ian Coster: In Memorium

Redakcja cozatydzien.tvn.pl pisze przede wszystkim o rozrywce, kulturze i show-biznesie, ale trudno przejść obojętnie wobec tego, co dzieje się u naszego sąsiada. Dlatego będziemy pisać o wsparciu, jakie płynie z Polski dla mieszkańców Ukrainy. Najważniejsze informacje znajdziecie TUTAJ.

Autor: Kalina Szymankiewicz

Źródło zdjęcia głównego: Getty Images

podziel się:

Pozostałe wiadomości