Wiadomo, kto poprowadzi galę rozdania Oscarów. Zapowiada się niezwykłe widowisko

Rozdanie Oscarów - statuetka.
Wiadomo, kto poprowadzi galę rozdania Oscarów 2022
Źródło: Christopher Polk/Getty Images
Rozdanie Oscarów 2022 już niedługo, a do tej pory nie wiadomo było, kto poprowadzi galę. Organizatorzy postawili w tym roku na trio aktorek komediowych. Czy uda im się stworzyć wyjątkowe show, które przyciągnie przed telewizory rzesze widzów?

Amy Schumer, Regina Hall i Wanda Sykes będą gospodyniami 94. edycji Nagród Akademii Filmowej w tym roku - podaje "The Guardian". Trio aktorek komediowych ma zostać formalnie ogłoszone we wtorek w programie "Good Morning America".

Amy Schumer, Regina Hall i Wanda Sykes poprowadzą galę Oscarów 2022

Amy Schumer, Regina Hall i Wanda Sykes mają poprowadzić galę rozdania Oscarów.

Amy Schumer, która w tym roku wystąpi w dziesięcioodcinkowym serialu "Life & Beth", to znana aktorka i stand-uperka. Zdobyła dwanaście nagród Emmy, w tym za wybitny serial komediowy "Inside Amy Schumer".

Regina Hall znana jest głównie z serii filmów "Straszny film". Zagrała też w serialu "Czarny poniedziałek" i wystąpiła w filmach takich jak "Myśl jak facet" czy "Nienawiść, którą dajesz".

Wanda Sykes to weteranka komedii stand-upowej i pisarka, która zdobyła swoją pierwszą nagrodę Emmy w 1999 roku za pisanie tekstów do programu Chrisa Rocka. Jest znana z ról w filmach takich jak "Złe mamuśki" czy "Evan Wszechmogący".

Uda się zwiększyć oglądalność gali Oscarów?

Próbując zwiększyć zainteresowanie najważniejszą nocą w Hollywood, Akademia zatrudniła też nowego producenta, filmowca "Girls Trip", Willa Packera. Organizatorzy liczą, że uda im się tym ruchem podnieść oglądalność imprezy, która w ostatnich latach bardzo spadła. To on zaproponował Amy Schumer, Reginę Hall i i Wandę Sykes w roli gospodyń wydarzenia.

Aby zachęcić publiczność do oglądania gali, Akademia ogłosiła też, że użytkownicy Twittera będą mogli głosować na swoje ulubione filmy, niezależnie od tego, czy są nominowane czy nie, używając hashtagu #OscarsFanFavorite. Film, który zdobędzie najwięcej głosów do 3 marca, zostanie doceniony podczas ceremonii, a trzech użytkowników Twittera dostanie zaproszenia na Oscary w 2023 roku.

Nie jest jeszcze jasne, w jaki sposób będzie odbywać się tegoroczna ceremonia. Media donoszą, że ma ona mieć trzyaktową strukturę. Wiadomo jednak, że goście obecni na gali będą musieli zamiast dostarczyć negatywny test PCR lub negatywny szybki test antygenowy na COVID-19 w dniu imprezy, aby móc w niej uczestniczyć.

Oscary 2022 - faworyci

"Psie pazury" - film Jane Campion- prowadzi w stawce nominowanych do Oscarów 2022. Zdobył dwanaście nominacji, m.in. dla Benedicta Cumberbatcha, Kirsten Dunst, Jesse Plemonsa i Kodi Smit-McPhee. Za nim na drugim miejscu z dziesięcioma nominacjami plasuje się "Diuna" - adaptacja powieści science-fiction Franka Herberta - w reżyserii Denisa Villeneuve'a. Po siedem nominacji otrzymali: musical "West Side Story" w reżyserii Stevena Spielberga oraz "Belfast" Kennetha Branagha, czyli czarno-biała, autobiograficzna opowieść o dojrzewaniu.

K El Dursi - zycie w panamie
Klaudia El Dursi o życiu w Panamie i zdalnym nauczaniu synów

Oscary 2022 – kiedy i gdzie obejrzeć transmisję?

94. ceremonia rozdania Oscarów będzie relacjonowana w portalu tvn24.pl z niedzieli na poniedziałek - 27-28 marca. W USA galę transmitować będzie telewizja ABC.

Czytaj też:

Autor: Kamila Jamrożek

Źródło: The Guardian

Źródło zdjęcia głównego: Christopher Polk/Getty Images

podziel się:

Pozostałe wiadomości