Phil Collins zakończył karierę. Tłumy na ostatnim koncercie "Genesis"

"Genesis" i Phil Collins
Phil Collins i "Genesis" zagrali ostatni koncert
Źródło: Getty Images
Phil Collins razem z zespołem "Genesis" zagrali swój ostatni wspólny koncert. Zasmuceni fani swoich ulubionych piosenek w wykonaniu na żywo mogli posłuchać 26 marca 2022 roku po raz ostatni. Muzyk zwrócił się do przybyłych prosto ze sceny. "Wciąż nam trudno uwierzyć, że przyszliście nas zobaczyć".

"Genesis" to jeden z najsłynniejszych zespołów na świecie. Największą sławę zyskał w latach 70. i od tego momentu sprzedano ponad 100 milionów egzemplarzy ich płyt. Phil Collins, 71-letni wokalista, ze względu na stan zdrowia cały ostatni koncert wykonał na siedząco. 

Phil Collins kończy karierę

Muzyk oficjalnie potwierdził zakończenie swojej kariery. Ze względu na stan zdrowia i wiek zdecydował, że zejdzie ze sceny i pozostawi po swojej twórczości dobre wspomnienia. Podczas ostatniego koncertu z grupą "Genesis" w Londynie wzruszony zwrócił się bezpośrednio do fanów. 

"Dzisiaj jest wyjątkowy wieczór. To ostatni koncert trasy i ostatni koncert Genesis. Wciąż nam trudno uwierzyć, że przyszliście nas zobaczyć. Tak, jutro znajdziemy sobie prawdziwą pracę" - powiedział wzruszony do przybyłych na koncert.

CZT_koncert depresja
Co Za Tydzień. Koncert z okazji Dnia Walki z Depresją
Źródło: cozatydzien.tvn.pl

Ostatni koncert "Genesis"

"I can’t dance", "Jesus he knows me" czy "Invisible Touch" to tylko niektóre z kultowych piosenek zespołu "Genesis". Mimo wielu perturbacji i zmian jakie działy się wewnątrz grupy, podczas ostatniego koncertu był obecny Peter Gabriel, który w 1975 roku postanowił opuścić zespół na rzecz kariery solowej. Phil Collins zajął wtedy jego miejsce, przejmując stanowisko lidera i wokalisty. 

Phil Collins cały swój ostatni publiczny występ wykonał na siedząco, co było spowodowane pogarszającym się stanem zdrowia artysty. W 2009 roku przeszedł bowiem poważną operację kręgosłupa a kilka lat później, na skutek urazu konieczne były kolejne zabiegi. Muzyk zmaga się także z cukrzycą. Mimo schorzeń ze wzruszeniem obserwował publiczność na koncercie i z pełnym oddaniem po raz ostatni wykonywał hity zespołu "Genesis".

Oczy całego świata skierowane są w stronę Ukrainy i nasze również. Redakcja cozatydzien.tvn.pl pisze przede wszystkim o rozrywce, kulturze i show-biznesie, ale trudno przejść obojętnie wobec tego, co dzieje się u naszego sąsiada. Dlatego będziemy pisać o wsparciu, jakie płynie z Polski dla mieszkańców Ukrainy. Najważniejsze informacje znajdziecie tu: 

Autor: Dagmara Olszewska

Źródło zdjęcia głównego: Getty Images

podziel się:

Pozostałe wiadomości