Samantha Fox śpiewała największe przeboje lat 80. Jak wygląda i co robi obecnie?

Samantha Fox
Samantha Fox - jak dziś wygląda?
Źródło: Getty Images
Samantha Fox to brytyjska piosenkarka, która w muzycznym dorobku ma takie przeboje jak "Touch Me (I Want Your Body)", "Nothing's Gonna Stop Me Now" czy "I Only Wanna Be with You". Jej życie pełne jest wydarzeń, które mogłyby stanowić kanwę dla hollywoodzkich produkcji. Co 56-letnia wokalistka robi obecnie?

Utwory Samathy Fox, a w szczególności teledyski do nich stanowią esencję lat 80. - złotej ery disco. Dziś z sentymentem i podziwem patrzymy na przepych i kiczowatość muzycznych klipów z tamtego okresu. Piosenki wokalistki stały się jednak ponadczasowe i grane są do dziś przy okazji wielu wydarzeń. Co się obecnie dzieje z jedną z największych gwiazd lat 80.?

Samantha Fox – kariera

Początki muzycznej kariery Samathy Fox nie są takie oczywiste. Gwiazda od najmłodszych lat interesowała się bowiem... teatrem i chętnie występowała na scenie. Na początku lat 80. matka zgłosiła jej zdjęcia do konkursu fotograficznego organizowanego przez gazetę "The Sunday People". Fotografia zdobyła drugie miejsce w konkursie. Potem zainteresowała się nią prasa brukowa. Jej zdjęcia topless zaczęły pojawiać się w jednym z najpopularniejszych czasopism - "The Sun". Po latach wybrano ją nawet "dziewczyną ze strony 3 wszech czasów". Za roznegliżowane zdjęcia w prasie zapłaciła wyrzuceniem z katolickiej szkoły.

Wyrzucili mnie. Niegrzeczna dziewczynka w katolickiej szkole. Siostry zakonne nie były zadowolone
- wspominała Samantha Fox w programie "Loose Women" dodając, że musiała wrócić do szkoły, aby pozdawać egzaminy.
Samantha Fox
Samantha Fox w latach 80.
Samantha Fox
Źródło: Getty Images

Dzięki zdobytej wówczas popularności Samantha Fox mogła jednak podpisać kontrakt z wytwórnią muzyczną. Jej trzy single od razu znalazły się w Top 10 brytyjskiej listy przebojów. Były to "Touch Me (I Want Your Body)", "Do Ya, Do Ya (Wanna Please Me)" oraz "Nothing's Gonna Stop Me Now".

Samatha Fox stała się jedną z największych gwiazd lat 80. Popularnością cieszyły się jej trzy pierwsze płyty z tamtego okresu, jednak w kolejnych dekadach zupełnie o niej zapomniano. Wydała jeszcze cztery studyjne albumy, które przeszły bez echa. Ostatnią piosenkę piosenkarka wydała w 2017 roku.

Samantha Fox
Samantha Fox w latach 90.
Samantha Fox
Źródło: Getty Images

Samantha Fox  – coming out

Samatha Fox w latach 80. spotykała się z wieloma mężczyznami. Rozpisywano się o jej licznych romansach m.in. z ekwadorskim tancerzem Rafaelem Camino, piłkarzem Frankiem McAvennie, aktorem Steve'em McFaddenem czy dziennikarzem Kitem Millerem. Była związana też z Australijczykiem Peterem Fosterem. Odrzuciła jednak jego oświadczyny, po czym rozpoczęła związek z piosenkarzem i gitarzystą grupy Kiss Paulem Stanleyem.

Pod koniec lat 90. zaczęły pojawiać się pogłoski o homoseksualnej orientacji Samanthy Fox. Mieszkała wtedy z Cris Bonacci, byłą gitarzystką zespołu Girlschool. W 2003 roku brytyjska wokalistka potwierdziła, że jest w związku z kobietą. Coming outu dokonała we własnej autobiografii, przyznając się do związku, jaki łączył ją od roku 1999 z jej menedżerką Myrą Stratton, która zmarła w 2015 roku.

Spałam z innymi kobietami, ale nie byłam zakochana przed poznaniem Myry Stratton. Ludzie mówią, że jestem homoseksualistką... Ja nie wiem, kim jestem. Wiem jedynie, że kocham Myrę. Chciałabym spędzić z nią resztę życia
- mówiła w jednym z wywiadów.
Samantha Fox z Paulem Stanleyem
Samantha Fox z Paulem Stanleyem
Samantha Fox z Paulem Stanleyem
Źródło: Getty Images

Samantha Fox  – jak wygląda obecnie?

Obecnie Samantha Fox występuje czasami na różnych wydarzeniach tematycznych związanych z latami 80. W ostatnich latach uczestniczyła też w programach telewizyjnych. Występowała m.in. w "Big Brotherze" z udziałem gwiazd. Podczas pandemii koronawirusa wokalistka ogłosiła, że chciałaby stworzyć serial opowiadającego o jej przebojowej karierze.

W mojej koncepcji serialu są trzy różne Samanty - dzieciak, dziewczyna, która pozowała topless i ta najstarsza. Chciałabym, aby teraźniejszą mnie zagrał ktoś pokroju Sharon Stone. Byłabym tym zachwycona, to byłoby znakomite
- stwierdziła.

Samantha Fox od 2016 roku jest w związku z Norweżką Lindą Olsen. W 2020 roku artystka poprosiła o rękę młodszą o osiem lat ukochaną. Ślub odbył się w czerwcu 2022 roku w Epping Forest. Na uroczystości pojawili się zaproszeni przez gwiazdę fotoreporterzy oraz bliscy. Wydarzenie piosenkarka relacjonowała także w mediach społecznościowych. Para młoda na ślub przyjechała przyozdobioną, białą taksówką. Obie panny młode miały na sobie białe suknie z welonem.

Samantha Fox i Linda Olsen
Samantha Fox i Linda Olsen
Samantha Fox i Linda Olsen
Źródło: Getty Images
Samantha Fox i Linda Olsen
Samantha Fox i Linda Olsen z rodziną
Samantha Fox i Linda Olsen
Źródło: Getty Images

W lutym 2023 roku Samantha Fox wraz ze swoją żoną pojawiły się w Londynie na gali Inspiration Awards For Women, podczas której wokalistce wręczono specjalną nagrodę w kategorii ikona.

Samantha Fox i Linda Olsen
Samantha Fox i Linda Olsen
Samantha Fox i Linda Olsen
Źródło: Getty Images

W grudniu 2017 Samantha Fox, promując swoją biografię, wyznała w wywiadzie dla "Daily Mail", że jako nastolatka była molestowana seksualnie przez Davida Cassidy'ego. Miała wtedy 19 lat i uczestniczyła w pracach nad teledyskiem do jednego z przebojów "Romance (Let Your Heart Go)". Podczas obiadu David Cassidy miał iść za nią do toalety, złapać za pierś i włożyć dłoń pod sukienkę.

Zapraszamy na profil cozatydzien.tvn.pl na Instagramie
Zapraszamy na profil cozatydzien.tvn.pl na Instagramie

Redakcja cozatydzien.tvn.pl pisze przede wszystkim o rozrywce, kulturze i show-biznesie, ale nadal trudno przejść obojętnie wobec tego, co dzieje się u naszego sąsiada. Dlatego będziemy pisać o wsparciu, jakie płynie z Polski dla mieszkańców Ukrainy. Najważniejsze informacje znajdziecie tutaj.

Czytaj też:

Autor: Kamila Jamrożek

Źródło zdjęcia głównego: Getty Images

podziel się:

Pozostałe wiadomości