Syn zdobywcy Oscara w stanie krytycznym walczy o życie. "Moje miejsce jest przy nim"

Autor:
Dagmara
Olszewska
Andrew Lloyd Webber

Andrew Lloyd Webber to laureat Oscara i jeden z najbardziej znanych kompozytorów na świecie. Niedawno wydał oświadczenie łamiące serce. Jak zaznaczył, tylko najbliższa rodzina wiedziała, z jak poważną chorobą zmaga się jego ukochany syn. W związku z jego nagłym, znacznym pogorszeniem stanu zdrowia musi odłożyć w czasie swoje obowiązki zawodowe. "Wszyscy modlimy się, aby Nick pokonał ten kryzys i doszedł do siebie. Moje miejsce jest przy nim" - napisał.

Andrew Lloyd Webber w swoim dorobku artystycznym stworzył muzykę do takich produkcji, jak "Upiór w operze", "Koty", czy Jesus Christ Superstar". 23 marca w Imperial Theatre na Broadwayu odbędzie się uroczysta premiera musicalu "Bad Cindarella" z muzyką jego aurtorstwa. Artysta nie pojawi się tam ze względu na krytyczny stan zdrowia ukochanego dziecka.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo:

Przekaż 1,5% podatku na Fundację TVN
Przekaż 1,5% podatku na Fundację TVN Źródło: TVN

Andrew Lloyd Webber wydał oświadczenie w sprawie zdrowia syna

Andrew Lloyd Webber w swoim emocjonalnym wpisie przyznał, że jego najstarszy syn od dłuższego czasu zmaga się z nieustępliwym nowotworem żołądka. Niestety, stan mężczyzny pogorszył się i konieczna okazała się hospitalizacja. To właśnie dlatego artysta zawiesił swoje obowiązki zawodowe. Wyznał, że jego miejsce jest u boku dziecka i ma szczerą nadzieję, że wspólnie przezwyciężą tę okrutną chorobę.

"Jak doskonale wiedzą członkowie naszej rodziny i bliscy przyjaciele, Nick od 18 miesięcy walczy z rakiem żołądka, a teraz trafił do szpitala. Z przykrością muszę więc ogłosić, że nie będę mógł kibicować naszej wspaniałej obsadzie i orkiestrze podczas czwartkowej premiery 'Bad Cindarella'. Wszyscy modlimy się, aby Nick pokonał ten kryzys i doszedł do siebie. Moje miejsce jest przy nim" - napisał na Twitterze Andrew Lloyd Webber.

Nicholas Lloyd Webber - kim jest?

Nicholas Lloyd Webber to najstarszy syn Andrew Lloyda Webbera. Podobnie jak ojciec, został kompozytorem i ma na swoim koncie wiele sukcesów. W 2021 roku otrzymał nawet nominację do nagrody Grammy za wyprodukowanie albumu "Cindarella" autorstwa sławnego taty. W 2017 stworzył swoje najbardziej rozpoznawalne musicalowe dzieło "Fat Friends: The Musical".

Mężczyzna mimo swojej popularności stroni od świata show-biznesu i bacznie strzeże swojej prywatności. Zaledwie najbliższa rodzina wiedziała o tym, że od 18 miesięcy zmaga się nowotworem żołądka. 18 marca 2023 roku media obiegła informacja, że jego stan nagle się pogorszył. Do tej pory nie wiadomo jak wygląda jego obecna sytuacja i jakie są rokowania lekarzy.

Redakcja cozatydzien.tvn.pl pisze przede wszystkim o rozrywce, kulturze i show-biznesie, ale nadal trudno przejść obojętnie wobec tego, co dzieje się u naszego sąsiada. Dlatego będziemy pisać o wsparciu, jakie płynie z Polski dla mieszkańców Ukrainy. Najważniejsze informacje znajdziecie tutaj.

Autor:Dagmara Olszewska

Źródło zdjęcia głównego: Getty Images

Pozostałe wiadomości