Taylor Swift przeszła do historii. Jej nowy album podbił prestiżową listę przebojów

Taylor Swift z nagrodą
Nowy album Taylor Swift podbił listy przebojów na całym świecie
Źródło: Getty Images
Taylor Swift jako pierwsza artystka w historii zdominowała listę przebojów Billboard Charts. Utwory z jej najnowszej płyty "Midnights" zajęły wszystkie miejsca w TOP 10 prestiżowego zestawienia.

O dokonaniu Taylor Swift aż huczy w całej branży muzycznej. Jej najnowszy album "Midnights" podbił listy przebojów na całym świecie. O czym opowiada nowy krążek rozchwytywanej wokalistki? Przeczytajcie koniecznie!

Taylor Swift dokonała tego jako pierwsza artystka w historii

Taylor Swift zdominowała najnowsze notowanie Billboard Charts. Utwory z jej najnowszego albumu "Midnights" zajęły wszystkie pozycje w TOP 10 prestiżowego zestawienia. Na pierwszym miejscu uplasował się utwór "Anti-Hero". Tuż za nim znalazły się piosenki "Lavender Haze" oraz "Maroon". Na czwartym miejscu utwór "Snow On The Beach" nagrany z Laną Del Rey, którą można usłyszeć w chórkach.

Utwory z albumu "Midnights" w TOP 10 zestawienia HOT 100 od Billboard:

 • 1. "Anti-Hero"
  • 2. "Lavender Haze"
   • 3. "Maroon
    • 4. "Snow On The Beach"
     • 5. "Midnight Rain"
      • 6. "Bejeweled"
       • 7. "Question...?"
        • 8. "You’re On Your Own, Kid"
         • 9. "Karma"
          • 10. "Vigilante Sh*t"
           czt_09
           Robert Gawliński wystąpił na koncercie z synem. "Fajna zabawa"

           "Midnights" od Taylor Swift - o czym opowiada album?

           Dziesiąty w dorobku album Taylor Swift, o tajemniczym tytule "Midnights", ujrzał światło dzienne 21 października 2022 roku. Datę premiery nowego krążka artystka ogłosiła podczas rozdania nagród MTV Video Award. Piosenkarka podczas gali zdobyła nagrodę za najlepsze video. Każda z płyt Taylor Swift ma jasno określoną myśl przewodnią. O czym opowiada zatem album "Midnights"?

           "To kolekcja muzyki napisanej w środku nocy, podróż poprzez strachy i słodkie sny. Chodząc po domu i mierząc się z demonami. Dla wszystkich z nas, którzy przewracali się z boku na bok i zdecydowali się zostawić zapalone światło i iść szukać – mając nadzieję, że może, kiedy zegar wybije dwunastą, spotkamy samych siebie" – pisała przed wydaniem płyty amerykańska artystka.

           "Midnights" to zapis "trzynastu nieprzespanych nocy w jej życiu". Płyta to zbiór utworów napisanych przez artystkę na przestrzeni ostatnich kilku lat. Jak zwracają uwagę recenzenci, utwory z albumu "Midnights" zdecydowanie różnią się od tych, które słyszeliśmy na płycie "Folklore" czy "Evermore". Oba te krążki są dziełem "przypadku", jakim była pandemia. Niepodziewana sytuacja, w której znalazł się cały świat, skłoniła piosenkarkę do wypuszczenia nowego materiału. Na płycie "Midnights" Taylor Swift symbolicznie wraca z folkowych klimatów do wielkiego, bezsennego miasta. W nowych utworach słyszymy więcej charakterystycznego dla artystki synth-popowego brzmienia. Całość jest urzekająca i spójna, co doceniają fani wokalistki. "Midnights" jest na dobrej drodze, aby stać się najlepszą płytą w karierze Taylor Swift.

           Zapraszamy na profil cozatydzien.tvn.pl na Instagramie
           Zapraszamy na profil cozatydzien.tvn.pl na Instagramie

           Redakcja cozatydzien.tvn.pl pisze przede wszystkim o rozrywce, kulturze i show-biznesie, ale nadal trudno przejść obojętnie wobec tego, co dzieje się u naszego sąsiada. Dlatego będziemy pisać o wsparciu, jakie płynie z Polski dla mieszkańców Ukrainy. Najważniejsze informacje znajdziecie tutaj.

           Czytaj też:

           Autor: Kamila Jamrożek

           Źródło zdjęcia głównego: Getty Images

           podziel się:

           Pozostałe wiadomości