Tom Cruise z poważnymi oskarżeniami. "Popełnia zbrodnie przeciwko ludzkości"

Autor:
Dagmara
Olszewska
Tom Cruise

Tom Cruise to jeden z najznamienitszych aktorów na świecie. Większość produkcji z jego udziałem to niekwestionowane kinowe hity. Gwiazdor musi jednak kolejny raz musi zmierzyć się z poważnymi oskarżeniami. Jak twierdzi autorka książki "Zbrodnie przeciwko ludzkości", artysta doskonale wie jak działa sekta do której przynależy i świadomie negatywnie wpływa na życie niewinnych ludzi.

Leah Remini, która niegdyś należała do tej samej sekty co Tom Cruise, zacytowała w mediach społecznościowych książkę Claire Headley. Według obu pań aktor wie, jak funkcjonuje kościół scjentologów i jakie szkody wyrządza światu. Pisarka zarzuca gwiazdorowi, że świadomie promuje niebezpieczną sektę, która niszczy tysiące rodzin. 

Tom Cruise ponownie oskarżony o promowanie sekty

Autorka książki Claire Headley opowiedziała o swoich tragicznych doświadczeniach z sektą scjentologów. Jak twierdzi, dwukrotnie została zmuszona do aborcji, a gdy po latach udało się jej uciec, była śledzona i szykanowana.

"Nie dajcie się zwieść urokowi gwiazdy filmowej. Niszczenie rodzin to zbrodnia przeciwko ludzkości. (...) Zadajcie sobie pytanie: Kiedy ostatni raz Tom rozmawiał ze swoją jedyną biologiczną córką, Suri? (...) Ta sekta zmusiła mnie do dwóch aborcji. Uciekłam z niej w 2005 r. w ubraniu na grzbiecie i z 200 dol. w kieszeni. Oni mnie śledzili, przekraczając granice stanów, aby uniemożliwić mi ucieczkę" - napisała Claire Headley na Twitterze. Przypomniała także o głośnym rozstaniu gwiazdora z Katie Holmes, która musiała zmierzyć się z niewyobrażalnym trudnościami, by móc na nowo żyć bez wpływów męża i sekty. 

Pisarka twierdzi także, że nie ma zamiaru w żaden sposób wspierać nowych przedsięwzięć filmowych, w których występuje Tom Cruise. 

"Nie będę popierać ani aprobować tego przekrętu. Zaufajcie mi, Tom doskonale wie, kogo wspiera i jakie nadużycia popełnia ta organizacja. Pracowałam z nim, kiedy tam byłam" — napisała dodając, że prawdopodobnie niedługo zniknie z życia medialnego, a wpis traktuje oczyszczająco. 

Danuta Stenka wzięła udział w akcji Itaki i zaangażowała się w poszukiwania osób zaginionych
Danuta Stenka wzięła udział w akcji Itaki i zaangażowała się w poszukiwania osób zaginionych Danuta Stenka, która w serialu "Nieobecni" gra matkę zaginionej przed laty córki, zaangażowała się w akcję Fundacji Itaka. Aktorka włączyła się w serię spotów, kierowanych do rzeczywistych zaginionych.

Tom Cruise należy do sekty

Tom Cruise to jedna z wielu gwiazd, która zdecydowała się na dołączenie do kościoła scjentologicznego. Scjentologia jest powiązana z ezoteryką, ale zakrawa także o fantastykę naukową. Wyznawcy wierzą, że ponad 75 milionów lat temu galaktyczny władca przywiózł na Ziemię miliardy istot wypełnionych bombami wodorowymi. Według nich do tej pory wśród nas obecne są radioaktywne stworzenia pasożytujące na ludziach. Celem scjentologów jest stworzenie świata, w którym ludzie będą wolni od trosk i negatywności wywołanych działalnością galaktycznego władcy i traumami związanymi z poprzednimi życiami. Scjentolodzy dążą też do tego, by stać się dominującą na świecie religią i wyeliminować wszelkie uznawane przez siebie problemy społeczne.

Scjentolodzy koncentrują się na pozyskiwaniu do szeregów swojej wiary największych światowych gwiazd. Tym sposobem chcą  sobie zapewnić wiarygodność. Do sekty należy także John Travolta, Kelly Preston, Laura Prepon, Priscilla Presley czy Will Smith i Jada Pinkett-Smith.

Oczy całego świata skierowane są w stronę Ukrainy i nasze również. Redakcja cozatydzien.tvn.pl pisze przede wszystkim o rozrywce, kulturze i show-biznesie, ale trudno przejść obojętnie wobec tego, co dzieje się u naszego sąsiada. Dlatego będziemy pisać o wsparciu, jakie płynie z Polski dla mieszkańców Ukrainy. Najważniejsze informacje znajdziecie TUTAJ.

Autor:Dagmara Olszewska

Źródło zdjęcia głównego: Getty Images

Pozostałe wiadomości