Gwiazdy

Ignacy Gogolewski i Jerzy Trela zostaną pochowani tego samego dnia

Gwiazdy

Autor:
Dagmara
Olszewska
Ignacy Gogolewski i Jerzy Trela

Związek Artystów Scen Polskich przekazał informacje dotyczące daty i miejsca pogrzebów Ignacego Gogolewskiego oraz Jerzego Treli. Ceremonie wybitnych artystów odbędą się tego samego dnia.

Ignacy Gogolewski zmarł 15 maja w wieku 91 lat. Tego samego dnia media obiegła druga tragiczna wiadomość, w wieku 80 lat odszedł także Jerzy Trela. Aktorzy na zawsze wpisali się w historię polskiego teatru i kinematografii. Żałobnicy będą mogli złożyć im hołd w ostatniej podróży. Pogrzeby odbędą się 23 maja 2022 roku.

Pogrzeb Ignacego Gogolewskiego

Ignacy Gogolewski to polski aktor teatralny, filmowy, reżyser i scenarzysta. Największą rozpoznawalność przyniosła mu rola w spektaklu "Dziady" na podstawie dramatu Adama Mickiewicza. Na ekranach telewizorów zapadł w pamięć widzom, wcielając się w postać Antka Boryny w "Chłopach" w reżyserii Jana Rybkowskiego. O śmierci artysty poinformowała w mediach społecznościowych Krystyna Janda. Związek Artystów Scen Polskich wydał oświadczenie dotyczące ceremonii pogrzebowej. 

"Ignacego Gogolewskiego pożegnamy Mszą świętą żałobną o godz. 11.00 w Kościele Środowisk Twórczych na Placu Teatralnym w Warszawie. Po Mszy nastąpi przejazd do Otwocka, gdzie artysta zostanie pochowany w grobie rodzinnym (na Cmentarzu Parafii św. Wincentego á Paulo). Msza będzie transmitowana na kanale YouTube Duszpasterstwo Środowisk Twórczych" - czytamy w oświadczeniu ZASP opublikowanym na Facebooku.

Zobacz wideo:

Pierwsza rocznica śmierci Krzysztofa Krawczyka
Pierwsza rocznica śmierci Krzysztofa Krawczyka Źródło: Dzień Dobry TVN

Pogrzeb Jerzego Treli

Jerzy Trela to aktor teatralny, filmowy i telewizyjny. Artysta wielokrotnie znajdował się wśród nominowanych do najważniejszych nagród filmowych. Wystąpił w takich filmach jak "Człowiek z żelaza", "Ida", czy "Na srebrnym globie". O śmierci aktora poinformował jego syn. Ceremonia pogrzebowa odbędzie się w poniedziałek, 23 maja. 

"Ceremonia pożegnalna Jerzego Treli rozpocznie się o godz. 9:00 - wystawieniem prochów zmarłego artysty, o godz. 10:00 rozpocznie się Msza święta żałobna w Bazylice u OO. Dominikanów w Krakowie. Następnie o godz. 14:00 odbędzie się ceremonia pochówku na cmentarzu w Leńczach pod Krakowem" - napisano w oświadczeniu opublikowanym przez Związek Artystów Scen Polskich.

Oczy całego świata skierowane są w stronę Ukrainy i nasze również. Redakcja cozatydzien.tvn.pl pisze przede wszystkim o rozrywce, kulturze i show-biznesie, ale trudno przejść obojętnie wobec tego, co dzieje się u naszego sąsiada. Dlatego będziemy pisać o wsparciu, jakie płynie z Polski dla mieszkańców Ukrainy. Najważniejsze informacje znajdziecie tutaj.

Autor:Dagmara Olszewska

Źródło zdjęcia głównego: MW MEDIA

Pozostałe wiadomości