Programy

"Lego Masters" – o czym jest program, zasady, prowadzący, jury, wygrani

Programy

Autor:
Ewa
Podleśna-Ślusarczyk
Marcin Prokop, Kamil Bednarek, Aleksandra Mirecka

"Lego Masters" to format TVN, na który czekały miliony fanów kultowych klocków. Nie ma dziecka,  a też często i dorosłego, który pasjami nie budowałby godzinami wymyślnych budynków czy pojazdów. Program okraszony często żartami prowadzącego, czyli Marcina Prokopa przeznaczony jest dla całych rodzin. Rozbudza w nich kreatywność, ale i udowadnia, że wyobraźnia nie zna granic, a cierpliwość i dobry plan często popłaca.

"Lego Masters" – o czym jest program

"Lego Masters" to reality show, które emitowane jest od 14 listopada 2020 roku na antenie TVN, oparte na brytyjskim formacie o tej samej nazwie. Do programu mogą zgłosić się zarówno osoby dorosłe, jak i dzieci w towarzystwie rodziców. Warunkiem jest jednak to, że mają być to osoby, które są znawcami tematu, potrafią myśleć przestrzennie, planować i realizować w ustalonym czasie swoje wizje. Nagrodą główną w programie jest tytuł mistrza LEGO, 100 tysięcy złotych oraz zestawy klocków o wartości 10 000 zł. 

"Lego Masters" – zasady

W programie występuje 6 par uczestników, duety mieszane, mogą to być mężczyźni, kobiety, albo dziecko z rodzicem. Ich zadaniem jest w wyznaczonym czasie wykonać pracę, a mianowicie wykorzystując kreatywność i dobre planowanie zbudować coś, co wpasuje się idealnie w tematykę. W pierwszym sezonie był to: świąteczny most, podróż w czasie, mega miasto, totalna destrukcja, master build i pół na pół. W dowolny sposób, wykorzystując wszelkie możliwe klocki, a mają ich do dyspozycji aż 2 mln, mechanizmy, ludziki i rozwiązania technologiczne, każda z par musi zaskoczyć jurorów nie tylko pomysłowością, co również dbałością o szczegóły, które również często okazują się być kluczowe. Na budowanie uczestnicy pierwszej edycji poświęcali czasem aż 13 godzin, które oczywiście w skróconej wersji czasowej pokazywane są na antenie TVN.

Co tydzień odpada z programu jedna z par, której praca najmniej spodobała się jurorom. Do finału wchodzą trzy pary, które również będą musiały w określonym czasie wykonać zadanie. 

Sylwia Graff o relacjach z pozostałymi Żonami Miami
Sylwia Graff o relacjach z pozostałymi Żonami Miami Sylwia Graff w szczerej rozmowie z serwisem cozatydzien.tvn.pl opowiedziała o swojej relacji z pozostałymi uczestniczkami programu „Żony Miami". Źródło: Co za Tydzień

"Lego Masters" – Golden Brick

W programie Lego Masters wykorzystywany jest tzw. Golden Brick. Złoty klocek daje drużynie w kolejnym odcinku specjalne przywileje. 

"Lego Masters" – jurorzy

"Lego Maters" w listopadzie ponownie pojawił się na antenie TVN. Tym razem zmienił się jednak skład jurorski. Nadal jedną z jurorek jest Aleksandra Mirecka. Kim jest?

Aleksandra Mirecka - ukończyła Akademię Sztuk Pięknych w Warszawie, gdzie obroniła dyplom na Wydziale Wzornictwa Przemysłowego w 2010 roku. Po ukończeniu studiów w Polsce kontynuowała naukę w prestiżowym londyńskim Royal College of Art w pracowni Daniela Charny’ego i Roberta Feo. Od 2014 roku projektuje produkty dla Grupy LEGO. Jest jurorem w programie LEGO Masters Polska emitowanym od 14 listopada 2020 w TVN.

Paweł Duda – był jurorem w pierwszej edycji "Lego Masters". Od trzech lat prowadzi recenzujący zestawy Lego kanał „Brodaty Geek” w serwisie YouTube. Spełnia swoje marzenia z dzieciństwa, a jednocześnie pomaga ludziom przy trudnym wyborze zakupu klocków, podpowiadając, jaki zestaw spełni ich oczekiwania.

Kamil Bednarek – dołączył do Aleksandry Mireckiej w drugim sezonie Lego Masters i razem z nią będzie oceniał prace wykonane przez uczestników formatu. Na co dzień Kamil Bednarek jest muzykiem, którego początki kariery moglibyśmy obserwować w programie "Mam Talent" w 2010 r. Jego kariera po występie zdecydowanie przyspieszyła. Nagrał 4 płyty, które otrzymały tytuły platynowej, złotej i diamentowej.

"Lego Masters" – prowadzący

Program "Lego Masters" prowadzi Marcin Prokop, dziennikarz i prezenter telewizyjny, związany ze stacją TVN od 2007 r. Prowadzi najbardziej topowe formaty, takie jak "Mam Talent", "Dzień Dobry TVN”, "Mamy cię" oraz "Automaniak". Uwielbiany przez widzów wielokrotnie nagradzany nagrodami od publiczności, pełen uśmiechu, radości, ale i niezwykle błyskotliwego poczucia humoru, który jest jego znakiem rozpoznawczym.

Prywatnie żonaty z Marią Prażuch-Prokop, z którą wspólnie wychowują córkę Zofię (ur. 2006 r.)

"Lego Masters" – kto zwyciężył?

Pierwszą edycję programu Lego Masters wygrali: Rafał Zub i Jakub Pleśniarski. Zadanie finałowe polegało na zbudowaniu dowolnej konstrukcji, więc panowie mogli popuścić wodze fantazji. Rafał Zub jest absolwentem Politechniki Krakowskiej im. Tadeusza Kościuszki i obecnie pracuje jako architekt. Jakub Pleśniarski jest natomiast fotografem, robił zdjęcia dla "Vogue Polska", "L'Officiel", "L’Officiel Hommes" czy "Elle". 

Drugą edycję wygrali Ryszard Bosiak i Łukasz Górecki, którzy otrzymali nagrodę w wysokości 100 tys. zł.

Zobacz także:

Autor:Ewa Podleśna-Ślusarczyk 

Źródło zdjęcia głównego: x-news

Pozostałe wiadomości