Łukasz "Mrozu" Mróz o swojej płycie "Złoto" i "Złotej Trasie" koncertowej. "Jak dawać czadu to funk"

Łukasz "Mrozu" Mróz
Łukasz "Mrozu" Mróz
Źródło: ANDRAS SZILAGYI/MWMEDIA/EAST SOPOT
Z Łukaszem Mrozem ekipa programu "Co Za Tydzień" spotkała się podczas startu "Złotej Trasy". Pierwszym przystankiem był Wrocław — miasto, z którego pochodzi wokalista. Co powiedział w rozmowie z ekipą programu?

Łukasz "Mrozu" Mróz to polski piosenkarz, producent muzyczny, kompozytor i autor tekstów. Muzyk promuje właśnie nową płytę "Złoto" i "Złotą Trasę" koncertową. Zobaczcie, co powiedział w programie "Co Za Tydzień"!

Mrozu o swojej płycie "Złoto" i "Złotej Trasie" koncertowej

"Złotą Trasę" Mrozu rozpoczął w kwietniu 2022 roku. Muzyk odwiedzi dziewięć polskich miast. Fani będą mogli po raz pierwszy usłyszeć utwory z nowej płyty "Złoto". Na krążku znalazły się, liczony w milionach wyświetleń singiel "Złoto" oraz porywający do tańca kawałek "Galacticos". 

Na koncertach największe hity Mroza "Nic do stracenia", "Aura", "Bo jak nie my to kto" można usłyszeć w nowych, tanecznych aranżacjach.

- Daliśmy dużo słońca, dużo pozytywnych, soulowych, funkowych brzmień. Tego funku jest sporo na tej płycie. Jak dawać czadu to funk - powiedział Mrozu.

Hitowy singiel "Złoto" zapowiadający szósty album artysty pt. "Złote Bloki" liczony jest w milionach wyświetleń.

- Dla mnie zawsze przyjazd do Wrocławia, to budzenie sentymentu. Piosenka "Złoto" o tym właśnie opowiada - wyjaśnił wokalista.

Mrozu zabiera słuchaczy na wyprawę po osiedlu, które tętni wibracją muzyki soul, funk i oldschoolowego r'n'b. Prezentuje też emocjonalne "Palę w oknie" – trzeci singiel promujący nowy album czy porywające "Galácticos" .

- Muzyka to jest przede wszystkim emocja - stwierdził Mrozu w programie "Co Za Tydzień".

Zobacz nagranie z programu:

Łukasz "Mrozu" Mróz  o swojej płycie "Złoto" i "Złotej Trasie" koncertowej
Łukasz "Mrozu" Mróz  o swojej płycie "Złoto" i "Złotej Trasie" koncertowej
Źródło: Co Za Tydzień

Mrozu powraca z nową płytą "Złoto"

Łukasz "Mrozu" Mróz popularność zdobył w 2009 roku dzięki przebojowi "Miliony monet". Muzyk wdarł się wtedy na pierwsze miejsce na listach przebojów. Od tego czasu artysta przeszedł ogromną przemianę. To jedna z bardziej udanych muzycznych metamorfoz. Jego styl z muzyki popularnej ewoluował w stronę soulu, funku i bluesa. W wielkich przebojach takich jak "1000 metrów nad ziemią" czy "Jak nie my to, kto" słychać wpływy muzyki gitarowej lat 70.

Zapraszamy na profil cozatydzien.tvn.pl na FB
Zapraszamy na profil cozatydzien.tvn.pl na FB

"To, co traci kolor, zamienimy w złoto" - śpiewa Mrozu w pierwszym, hitowym singlu zapowiadającym szósty album w jego karierze. Artysta za cel postawił sobie pisanie utworów, które podnoszą słuchaczy na duchu i napełniają optymizmem. Radość, solidna dawka pozywanej energii, taneczne aranżacje największych przebojów — właśnie tego można się spodziewać na koncertach Mroza.

Oczy całego świata skierowane są w stronę Ukrainy i nasze również. Redakcja cozatydzien.tvn.pl pisze przede wszystkim o rozrywce, kulturze i show-biznesie, ale trudno przejść obojętnie wobec tego, co dzieje się u naszego sąsiada. Dlatego będziemy pisać o wsparciu, jakie płynie z Polski dla mieszkańców Ukrainy. Najważniejsze informacje znajdziecie TUTAJ.

Autor: Kamila Jamrożek

Źródło zdjęcia głównego: ANDRAS SZILAGYI/MWMEDIA/EAST SOPOT

podziel się:

Pozostałe wiadomości