"Blair Witch Project" – powstanie serial na podstawie horroru? Jest odpowiedź twórców

Autor:
Kamila
Jamrożek
"Blair Witch Project" – będzie serial?

Niemal ćwierć wieku temu film "Blair Witch Project" stał się fenomenem na całym świecie. Branża filmowa z niedowierzaniem patrzyła, jak niskobudżetowy horror momentalnie staje się hitem i zarabia fortunę. Twórcy przypomnieli sobie o swoim sukcesie i padł pomysł stworzenia serialu o podobnej stylistyce.

Dlaczego "Blair Witch Project" to taki straszny horror? Grozy nie budują tutaj jump scary czy paranormalne postacie, ale paradoksalnie realizm i prostota. Film ma amatorski charakter i naśladuje film dokumentalny. Wielu widzów uwierzyło zatem, że wydarzenia przedstawione w filmie naprawdę miały miejsce. Wszystko wskazuje na to, że twórcy spróbują wykorzystać kultowość produkcji.

"Blair Witch Project" – o czym jest film?

Film "Blair Witch Project" opowiada historię trzech studentów szkoły filmowej, którzy udali się do małego miasteczka, aby nakręcić film dokumentalny o legendarnej morderczyni. W ciągu kilku dni mężczyźni przeprowadzają wywiady z mieszkańcami miasta i zbierają wskazówki potwierdzające prawdziwość opowieści. Projekt przybiera jednak przerażający obrót, gdy uczniowie gubią się w lesie i zaczynają słyszeć przerażające odgłosy. Użycie zwykłej kamery wideo, pokazywanie wydarzeń z pierwszoosobowej perspektywy - wszystko to dodało horrorowi amatorskiego charakteru i realizmu, w który uwierzyli widzowie.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo:

Propozycje HBO Max

"The Last of Us" w HBO Max - relacja z polskiej premiery serialu oraz rozmowy z twórcami i aktorami
"The Last of Us" w HBO Max - relacja z polskiej premiery serialu oraz rozmowy z twórcami i aktorami"Co Za Tydzień"
wideo 2/6

"Blair Witch Project" – będzie serial?

Budżet na produkcję "Blair Witch Project" wynosił zaledwie 60 tysięcy dolarów. Niskobudżetowy horror zarobił ponad czterokrotność tej kwoty, czyli około 258 milionów dolarów. Wielu twórców wzorowało się potem na produkcji. Na jej podstawie polskie studio Bloober Team w 2019 roku stworzyło grę "Blair Witch".

Gra sprawiła, że tytuł znów znalazł się na językach wielu osób. Być może wtedy twórcy pomyśleli, że można to w jakiś sposób wykorzystać. Niedawno w ramach podcastu "Trip to the Movies" Jed Sheperd - jeden z reżyserów filmu przyznał, że były rozmowy na temat serialu na podstawie horroru.

Rozmawialiśmy o tym kilka razy i znowu zależy to od harmonogramów i praw i innych rzeczy, ale on najbardziej chciał zrobić "Blair Witch" jako serial. Potrzebował tylko odpowiedniego współpracownika. Więc poprosił mnie, ja się zgłosiłem i rozmawialiśmy o tym -

Nie są jeszcze znane szczegóły serialu. Współpracownikiem Jeda Sheperda miałby być Eduardo Sanchez - współtwórca "Blair Witch Project". Być może niedługo przekonamy się, czy uda im się oddać unikalny charakter horrowego hitu sprzed prawie ćwierć wieku we współczesnym serialu.

"Blair Witch Project" – gdzie obejrzeć?

Film "Blair Witch Project" został nakręcony w 1999 roku. W rolach głównych wystąpili: Heather Donahue, Joshua Leonard i Michael C. Williams. Produkcję można obejrzeć na platformach streamingowych - HBO Max i Player.

Zobacz zwiastun filmu "Blair Witch Project" :

Redakcja cozatydzien.tvn.pl pisze przede wszystkim o rozrywce, kulturze i show-biznesie, ale nadal trudno przejść obojętnie wobec tego, co dzieje się u naszego sąsiada. Dlatego będziemy pisać o wsparciu, jakie płynie z Polski dla mieszkańców Ukrainy. Najważniejsze informacje znajdziecie tutaj.

Czytaj też:

Autor:Kamila Jamrożek

Źródło zdjęcia głównego: HBO

Pozostałe wiadomości