"BrzydUla" – o czym jest serial, gdzie oglądać, kto gra główne role

Julia Kamińska, Małgorzata Socha i Filip Bobek na planie "Brzyduli" 2
Julia Kamińska, Małgorzata Socha i Filip Bobek na planie "Brzyduli" 2
Źródło: Tomasz Urbanek/TVN
"BrzydUla" to serial, który odniósł spektakularny sukces i zyskał rzesze fanów, którzy z zapartym tchem obserwowali losy Urszuli Cieplak i jej metamorfozę. Zabawne sceny, świetni aktorzy i oczywiście dobre zakończenie sprawiły, że serial właśnie powrócił i można obecnie śledzić dalsze losy Uli i Marka.

"BrzydUla" – o czym jest serial?

Serial początkowo oparty były na kolumbijskim oryginale Yo soy Betty, la fea, trzecia seria jest autorskim pomysłem twórców. Opowiada historię niezbyt urodziwej, ale za to bardzo mądrej i uczciwej Uli Cieplak. Za swoją pracowitość jest doceniana w firmie, ale nie jest dostrzegana, zwłaszcza przez Marka, swojego pracodawcę. Skrycie podkochuje się w prezesie Dobrzańskim, ale musi minąć sporo czasu, zanim on zauważy, jak wspaniałą osobę ma u swego boku. W jej spektakularnej metamorfozie pomaga jej Pshemko, projektant zatrudniony w firmie. To on pokazuje Uli, jak piękną jest kobietą, gdy tylko przestanie chować się za okularami i niemodną fryzurą.

Okazuje się, że początkowo Marek nie do końca zauroczył się Ulą i postanawia załatwić przy okazji swoje własne interesy, udając zainteresowanie. Namawia Ulę do wzięcia dwóch kredytów na siebie, by mu pomóc i z czasem Cieplińska zostaje oskarżona o działanie na szkodę firmy. Wtedy postanawia odejść z pracy i zapomnieć o Marku.

Ula Cieplak po powrocie z Mazur nabiera wiatru w żagle i wkrótce staje się prezesem Febo&Dobrzański. To właśnie na pierwszym pokazie połączonej firmy Marek Dobrzański wyznaje ukochanej miłość, gdyż zrozumiał, jak wiele Ula znaczy w jego życiu. Na tym kończy się pierwsza seria odcinków.

Od 30 sierpnia 2021 r. możemy oglądać kontynuację serialu. Historia zaczyna się w momencie, gdy Ula jest żoną Marka i wspólnie wychowują trójkę dzieci. Urszula Cieplak-Dobrzańska opiekuje się dziećmi i nie pracuje zawodowo, za to jej męża coraz bardziej pochłania praca. To on w czasie urlopu wychowawczego, na którym przebywa Ula, opiekuje się firmą F&D. 10 lat po ślubie Marka i Ulę czeka sporo wyzwań jako małżeństwo. BrzydUla ponownie nie czuje się dobrze we własnej skórze, przytyła po ciążach i zaniedbała się, co powoduje, że traci ponownie poczucie własnej wartości. Po latach postanawia jednak zmienić ponownie swoje życie i wraca do firmy. Podpisuje kontrakt z nowymi projektantami Sławo&Miro. Od tej pory zaczynają się jednak inne problemy, Ula jest bowiem zazdrosna o nową sekretarkę Marka, Nadię Ulecką. Gdy dodatkowo dowiaduje się, że jej mąż przygotował pozew rozwodowy, wpada w ramiona innego mężczyzny. Czy małżeństwo Marka i Uli przetrwa? Tego dowiemy się w kolejnych odcinkach serialu.

Olga Buława o samopoczuciu w ciąży
Olga Buława w rozmowie z Aleksandrą Głowińską z serwisu cozatydzien.tvn.pl powiedziała, jak czuła się w ciąży.
Źródło: cozatydzien.tvn.pl

"BrzydUla" – kto gra główne role?

Urszula Cieplak – Julia Kamińska Marek Dobrzański – Filip Bobek Violetta Kubasińska-Hu – Małgorzata Socha Paulina Febo – Maja Hirsch Sebastian Olszański – Łukasz Garlicki Józef Cieplak – Marek Włodarczyk Aleksander Febo – Mariusz Zaniewski Adam Turek – Łukasz Simlat

"BrzydUla" – kiedy można oglądać?

Odcinki "Brzyduli" można oglądać od 30 sierpnia od poniedziałku do czwartku o godz. 20 na antenie TVN7.

"BrzydUla" – reżyseria i scenariusz

Za reżyserię są odpowiedzialni: Wojciech Smarzowski, Robert Wichrowski, Filip Zylber, Marcin Krzyształowicz, Maciej Świerzawski, Jarosław Banaszek, Kinga Lewińska, Stanisław Kuźnik, Jędrzej Sierocki, Rafał Sisicki i Tomasz Szafrański. Głównym scenarzystą serialu był Piotr Jasek, ale nad scenariuszem współpracowali z nim także: Wojciech Nerkowski, Katarzyna Zielińska, Darek Foks, Katarzyna Pisarzewska, Aleksandra Zielińska, Daria Rogozińska, Ewa Bulanda, Jakub Żulczyk, Bartłomiej Świderski, Iwona Siemieniuk, Monika Melanik, Agnieszka Jelonek, Karolina Szymczyk, Barbara Klicka, Maria Czubaszek, Cyprian Skała, Łukasz Orbitkowski, Piotr Głowacki, Robert Mąka, Anna Frątczak, Magdalena Wleklik, Dariusz Głowacki, Agnieszka Parzuchowska, Borys Janczarski i Julia Kamińska.

Zobacz także:

Autor: Ewa Podleśna-Ślusarczyk

Źródło zdjęcia głównego: Tomasz Urbanek/TVN

podziel się:

Pozostałe wiadomości