Nowy sezon "Szadzi" z Maciejem Stuhrem. Kiedy premiera?

Maciej Stuhr na planie "Szadzi"
Maciej Stuhr na planie "Szadzi"
Źródło: TVN
Zdjęcia do serialu "Szadź" ruszyły w marcu. W rolę główną ponownie wciela się Maciej Stuhr. Do obsady dołączyli między innymi Magdalena Popławska czy Lesław Żurek. O czym opowiada kolejna część produkcji Playera?

"Szadź" to hit Playera, który powraca z trzecim sezonem. Zdjęcia ruszyły na początku marca. W obsadzie ponownie znaleźli się: Maciej Stuhr, Aleksandra Popławska, Bartosz Gelner, Karolina Gorczyca i inni. Kiedy premiera kolejnej części przygód seryjnego mordercy Piotra Wolnickiego?

"Szadź" - o czym jest serial?

Serial "Szadź" rozgrywa się w Opolu, gdzie dochodzi do morderstwa. Ofiarą jest młoda dziewczyna. Wszystko wskazuje na to, że jest jedną z ofiar psychopatycznego seryjnego mordercy. Sprawą zajmuje się komisarz Agnieszka Polkowska (Aleksandra Popławska), która nieprzypadkowo bierze udział w wyjaśnianiu właśnie tej sprawy. Na jaw wychodzą szczegóły, cechy wspólne ofiar i sposób działania zabójcy. Pojawia się szansa, że uda się ochronić kolejne dziewczyny przez zwyrodniałym przestępcą.

Do sprawy dołącza bowiem religioznawca Piotr Wolnicki (Maciej Stuhr), który ma pomóc policjantce w rozwikłaniu sprawy. Okazuje się jednak, że nauczyciel akademicki prowadzi straszną grę. Formuła "Szadzi" jest nietypowa. Widz szybko orientuje się, kto jest mordercą. W grze o życie decydujący jest czas.

Drugi sezon serialu odsłonił przed widzami dramatyczne wydarzenia z przeszłości Piotra Wolnickiego. Źródłem jego zaburzeń psychicznych są koszmarne wydarzenia z dzieciństwa. W jego życiu pojawiła się tajemnicza Lila (Anna Ilczuk), z którą Wolnickiego łączy mroczne doświadczenie z okresu młodości. Powrót Lilli po latach stał się dla Piotra szansą na konfrontację z prawdą o sobie.

Danuta Stenka doświadczyła ageizmu

"Szadź" - bohaterowie

W serialu "Szadź" główną rolę odgrywa Piotr Wolnicki, czyli postać, w którą wciela się Maciej Stuhr. Gościnnie wykłada religioznawstwo na opolskiej uczelni. Mężczyzna skrywa mroczny sekret - równoległą osobowość. Jest wyjątkowo okrutnym, zimnym i bezwzględnym seryjnym mordercą, który wybiera młode, głęboko wierzące kobiety na swoje ofiary. Jego uwagę zwraca jedna ze studentek, Ewa Banach.

Piotr jest on perfekcjonistą, nieznoszącym sprzeciwu. Z drugiej strony potrafi okazać czułość i zrozumienie. Takie dramatyczne skrzywienie osobowości spowodowane zostało przeżyciami z dzieciństwa. Wciąż powracają do niego wspomnienia koszmaru, który rozegrał się na jego oczach ponad trzydzieści lat wcześniej.

"Szadź". Maciej Stuhr
"Szadź". Maciej Stuhr
Źródło: TVN

Pierwsze skrzypce w serialu "Szadź" grają także komisarz Agnieszka Polkowska (Aleksandra Popławska), była alkoholiczka i komisarz Tomasz Mrówiec (Bartosz Gelner), policjant o dość luźnym stylu życia.

Agnieszka Polkowska przez wiele lat zmagała się z chorobą alkoholową. Z powodu uzależnienia straciła kontakt z córką. Regularnie uczestniczy w spotkaniach anonimowych alkoholików, podczas których odsłania swoją wrażliwą stronę, nigdy jednak do końca. Na jednym z mitingów poznaje Wojtka, który próbuje nawiązać z nią bliższą relację. Agnieszka chciałaby mieć kontakt z córką, boi się jednak do niej zbliżyć. Próbuje przekonać byłego męża, że może jej zaufać. Mężczyzna nie chce jednak, by Polkowska znów zraniła dziewczynę.

Tomasz Mrówiec to komisarz Komendy Wojewódzkiej. Przydzielony, by czuwać nad przebiegiem śledztwa. Jego zadaniem jest wsparcie Polkowskiej i informowanie swoich przełożonych o postępach w sprawie. Początkowo nie znajduje z Agnieszką wspólnego języka. Jego swobodny styl bycia działa jej na nerwy. Do swoich obowiązków podchodzi wbrew pozorom bardzo poważnie.

"Szadź". Aleksandra Popławska i Bartosz Gelner
"Szadź". Aleksandra Popławska i Bartosz Gelner
Źródło: TVN

"Szadź" - trzeci sezon serialu - o czym będzie?

Fabuła nowych odcinków skupia się wokół wydarzeń rozgrywających się rok po próbie zamordowania Lilii i ucieczce Piotra. Wolnicki jest zbiegiem. Ukrywa się na prowincji. Dla lokalnych mieszkańców to tajemniczy nieznajomy, który stara się poukładać na nowo swoje życie. Dzięki kłamstwom i manipulacjom udaje mu się znaleźć schronienie i nie wzbudzać podejrzeń. Jego socjopatyczne skłonności nie dają jednak o sobie zapomnieć. Nikt w jego otoczeniu nie może czuć się bezpieczny. Kto stanie się kolejną ofiarą Wolnickiego?

Agnieszka Polkowska zostaje zwolniona ze służby. Otwiera biuro detektywistyczne, ale sprawa Piotra nie daje jej spokoju. Wolnicki umiejętnie zaciera za sobą ślady. Zgodnie z jego planem policja odnajduje podłożone przez niego dowody, które mogą świadczyć o jego śmierci. Polkowska jest przekonana, że Wolnicki nadal żyje i kwestią czasu jest popełnienie przez niego kolejnej zbrodni.

"Szadź" - obsada, twórcy

W obsadzie serialu "Szadź" ponownie znaleźli się: Maciej Stuhr, Aleksandra Popławska, Bartosz Gelner, Karolina Gorczyca, Anna Cieślak, Anna Ilczuk, Mirosław Zbrojewicz, Marek Kalita, Wiktor Piechowski.

Do obsady dołączyli także: Magdalena Popławska, Jowita Budnik, Piotr Trojan, Lesław Żurek, Waleria Gorobets, Aleksandra Skraba, Sebastian Pawlak, Diana Zamojska.

Producentami serialu są Michał Kwieciński (Akson Studio) oraz Adrianna Przetacka (TVN Grupa Discovery). Serial reżyseruje Anna Kazejak, autorem zdjęć jest Mikołaj Łebkowski. Scenariusz pod nadzorem Kaśki Śliwińskiej-Kłosowicz, Anny Gronowskiej i Adrianny Przetackiej napisał Michał Godzic. Scenografię przygotowuje Marcelina Początek-Kunikowska, kostiumy – Wanda Kowalska, za charakteryzację odpowiada Kinga Krulikowska, za obsadę Agnieszka Kozak. Kierownikiem produkcji jest Magdalena Badura.

"Szadź" - ile odcinków, gdzie oglądać, kiedy premiera 3. sezonu?

Wszystkie sezony "Szadzi" liczą po siedem odcinków i można je obejrzeć w serwisie player.pl. Premiera nowego siedmioodcinkowego sezonu została zaplanowana w tym roku w Playerze.

Player Original to produkcje własne Playera, realizowane specjalnie na zamówienie serwisu i dostępne ekskluzywnie w Playerze. Do tej pory w bibliotece oprócz "Szadzi" znalazły się seriale takie jak: seria "Chyłka", "Skazana", "Żywioły Saszy – Ogień" czy "Nieobecni".

Oczy całego świata skierowane są w stronę Ukrainy i nasze również. Redakcja cozatydzien.tvn.pl pisze przede wszystkim o rozrywce, kulturze i show-biznesie, ale trudno przejść obojętnie wobec tego, co dzieje się u naszego sąsiada. Dlatego będziemy pisać o wsparciu, jakie płynie z Polski dla mieszkańców Ukrainy. Najważniejsze informacje znajdziecie TUTAJ.

Polecamy:

Autor: Kamila Jamrożek

Źródło: TVN

Źródło zdjęcia głównego: TVN

podziel się:

Pozostałe wiadomości