Ukraina

Ałła Pugaczowa to legendarna piosenkarka z czasów ZSRR, nazywana czasem "polską Marylą Rodowicz", która sprzeciwia się działaniom Władimira Putina w Ukrainie. Teraz opublikowała na Instagramie wpis, którym uderzyła w Nikitę Michałkowa. Reżyser wcześniej krytykował decyzje i postawę wokalistki.

Michał Kempa jakiś czas temu wraz z tatą odwiedzili po raz pierwszy rodzinę w Ukrainie. Prowadzący "Mam talent!" opisał wizytę na Instagramie. W poruszających słowach opowiedział o grobach, domu dziadka, a także o tym, co tam zastał. Internauci nie kryli wzruszenia.

Po 25 latach małżeństwo Witalija i Natalii Kliczków rozpadło się. Choć przez wiele lat uchodzili za parę idealną, od jakiegoś czasu plotkowano o kryzysie w związku - małżonkowie mieszkają w różnych krajach. Teraz domysły zostały rozwiane. Mer Kijowa potwierdził plotki o rozwodzie.

Majka Jeżowska wzięła udział w akcji charytatywnej na rzecz Ukrainy. Dla wokalistki rodzina jest bardzo ważna, toteż z łatwością mogła zrozumieć, co czują rozbite przez wojnę rodziny. W rozmowie z Aleksandrą Głowińską z cozatydzien.tvn.pl artystka opowiedziała o synu Wojciechu. Mężczyzna poszedł w ślady rodziców i wybrał artystyczną drogę.

Wojna w Ukrainie pochłania wiele ofiar. Patrycja Markowska wzięła udział w szczególnym projekcie. Zaangażowała się w tworzenie zdjęć, które zostały pokazane na wernisażu "Lepsze jutro dla Ukrainy". Piosenkarka pozowała do fotografii z ukraińskim dzieckiem.

Jak poinformowała Europejska Unia Nadawców, ze względu na trwającą wojnę w Ukrainie, Eurowizja 2023 zostanie zorganizowana w innym kraju. Według komunikatu, by odpowiednio przygotować konkurs, należy przygotowywać się przez niespełna 12 miesięcy, a Ukraina ze względu na inwazję Rosji nie jest w stanie odpowiednio wyprawić przedsięwzięcia. 

Za nami Eurowizja 2022. Tegoroczny konkurs wygrał ukraiński zespół Kalush Orchestra z piosenką "Stefania". Polska zajęła 12. miejsce, jednak nie obyło się bez kontrowersji. Ukraińskie jury nie przyznało Krystianowi Ochmanowi ani jednego punktu. Teraz oburzony Ambasador Ukrainy w Polsce zabrał głos.

Angelina Jolie udała się do Lwowa, by nieść pomoc ofiarom wojny z Rosją. Aktorka odwiedziła dziecięcy szpital. Podczas pobytu w Ukrainie musiała ewakuować się do schronu. Angelina Jolie pokazała relację z Ukrainy na Instagramie. Opublikowała zdjęcie, na którym znajduje się fragment bomby.

Angelina Jolie niedawno niespodziewanie pojawiła się w Warszawie. Szybko okazało się, że Polska to jedynie krótki przystanek w podróży do Ukrainy. Aktorka przebywa obecnie we Lwowie. 1 maja w mediach pojawiło się przerażające nagranie. Rozbrzmiały syreny alarmowe. Ucieczka do schronu okazała się konieczna.

Michał Kempa to jeden z najbardziej lubianych polskich komików, stand-uperów i dziennikarzy radiowych. Za pośrednictwem mediów społecznościowych pokazał, dlaczego jego święta były zupełnie inne niż wszystkie. "Ale ja wiem, że to z nerwów" - napisał w swoim poście.

Liev Schreiber przyjechał do Przemyśla, by włączyć się w pomoc Ukraińcom. Hollywoodzki aktor zakasał rękawy, chwycił za przybory do gotowania i sprawdza się w roli kucharza-wolontariusza. Wszystko relacjonuje na Instagramie.

Zespół Pink Floyd nagrał piosenkę, która ma być gestem solidarności z Ukrainą. Dochód z piosenki zostanie przekazany na Ukraińską Pomoc Humanitarną. David Gilmour - gitarzysta i wokalista Pink Floyd ma synową, która pochodzi z Ukrainy. Do stworzenia piosenki zainspirowało go coś jeszcze.

Podczas 94. gali rozdania Oscarów aktorzy solidaryzowali się z Ukrainą na czerwonym dywanie, prezentując dumnie wstążki w barwach flagi Ukrainy. Organizatorzy nie od razu zdecydowali się na taki gest. Na pierwsze nawiązanie do wojny za naszą wschodnią granicą musieliśmy czekać półtorej godziny...

Halyna Hutchins zginęła w wyniku tragicznego postrzału na planie filmu "Rust". Operatorka pochodziła z byłego Związku Radzieckiego i w Ukrainie zostawiła rodzinę. Teraz jej bliscy nie mogą się wydostać z kraju owładniętego wojną.

Zofia Zborowska wygłosiła przemowę, która trafi do ukraińskiej telewizji. Aktorka zwróciła się do ukraińskich matek w ich języku.

Alina Kabajewa to wieloletnia kochanka Władimira Putina, która w czasie wojny z Ukrainą mieszka w willi w Szwajcarii. W internecie powstała petycja, której autorzy apelują do władz, by wydalić kobietę z ich kraju. "Dlaczego, mając na uwadze rozmiar sankcji nałożonych na Rosję, nadal gościcie ją oraz jej rodzinę w czasie, gdy Putin niszczy życie milionów ludzi?" - czytamy w opisie petycji.

Joanna Przetakiewicz mocno zaangażowała się w pomoc uchodźcom z Ukrainy. Projektantka przestała publikować codziennie zdjęcia na Instagramie i wykorzystała swoje media społecznościowe do niesienia dobra. - Dziś myślenie o przyjemnościach, chociażby planach na wakacje jest dla mnie abstrakcyjne - powiedziała w rozmowie z Anną Pawelczyk-Bardygą.

Paweł Deląg odniósł się do wizyty Mateusza Morawieckiego i Jarosława Kaczyńskiego w Kijowie. Aktor nie ukrywał, że cała sytuacja przypomniała mu obrazy z II wojny światowej.

Wołodymyr Zełenski, zanim w 2019 r. objął urząd prezydenta Ukrainy, był znanym satyrykiem i aktorem. Mało kto wie, że przed laty polityk wystąpił również w Polsce we wrocławskiej Hali Stulecia, a teraz nagranie podbija sieć.

Władimir Putin i Ludmiła Putina byli małżeństwem przez 30 lat. Po rozwodzie pierwsza żona prezydenta Rosji wyjechała z kraju i zamieszkała w zabytkowej willi we Francji. Niedawno na bramie posiadłości pojawiły się obelgi.

Aleksandra Kwaśniewska zorganizowała na swoim Instagramie relację live, na której pojawił się również jej tata. Aleksander Kwaśniewski odpowiedział na pytania fanów, które dotyczyły wojny w Ukrainie. Internauci byli zachwyceni rozmową.

Edyta i Cezary Pazurowie przyjęli pod swój dach uchodźców z Ukrainy. Żona aktorka pokazała na Instagramie zdjęcie, na którym widać, jak jej dzieci bawią się wspólnie z nowymi lokatorami.

Książę William i księżna Kate odwiedzili ukraińską społeczność w Londynie. Książęca para poczęstowała zgromadzonych ciastem i pomogła w pakowaniu i sortowaniu darów. Na koniec następca brytyjskiego tronu przyznał, że rozmawiał już o wojnie z dziećmi i chciałby bardziej pomóc obywatelom Ukrainy.

Oprah Winfrey opublikowała na Instagramie poruszające nagranie, w którym nawiązała do sytuacji uchodźców z Ukrainy. Amerykanka przyznała, że bardzo ujęła ją postawa Polaków w obliczu wojny, która toczy się tuż za naszą wschodnią granicą.  

Rosyjska primabalerina z Baletu Bolszoj zabrała głos w sprawie wojny w Ukrainie. Olga Smirnowa zdecydowanie potępiła działania Władimira Putina i przyznała, że serce ją boli, kiedy widzi, że giną niewinni ludzie. "Nigdy nie myślałam, że będę się wstydziła Rosji" - powiedziała w rozmowie z Aleksiejem Ratmanskim.

Antoni Pawlicki przyjął do siebie kobiety uciekające z Ukrainy. Aktorowi puściły nerwy i swoim najnowszym poście użył wielu niecenzuralnych słów pod adresem Władimira Putina, którego nazwał "Putlerem". Co napisał?

Wojciech Bojanowski od dwóch tygodni przebywa w Ukrainie, gdzie obecnie toczy się wojna. W szczerym wpisie na Instagramie reporter TVN24 przyznał, że wolałby być teraz w innym miejscu i żeby ten horror w końcu się skończył. "Ostatnie dwa tygodnie zlewają mi się w jedną wielką plamę złożoną z gruzów, łez, krwi i zapachu spalenizny" - napisał.

Agata Duda rozpoczęła kampanię, która odwołuje się do sumienia rosyjskich kobiet.

Natasza Urbańska, podobnie jak wiele polskich gwiazd, włączyła się w pomoc uchodźcom z Ukrainy. W najnowszych wywiadzie aktorka wspomniała o sytuacji swoich przyjaciół pochodzących z Rosji. Wyznała, że w sklepach są pustki, a Rosjanie są zastraszani.

Ałła Pugaczowa i jej partner uciekli z Rosji. Piosenkarka, która jest nazywana "rosyjską Marylą Rodowicz", miała nazwać Władimira Putina "Hitlerem z Leningradu".