Hollywoodzki aktor pomaga na granicy. Gotuje dla uchodźców z Ukrainy

Liev Schreiber pomaga uchodźcom na granicy
Liev Schreiber pomaga uchodźcom na granicy
Źródło: Pascal Le Segretain/Getty Images
Liev Schreiber przyjechał do Przemyśla, by włączyć się w pomoc Ukraińcom. Hollywoodzki aktor zakasał rękawy, chwycił za przybory do gotowania i sprawdza się w roli kucharza-wolontariusza. Wszystko relacjonuje na Instagramie.

W Ukrainie wciąż toczy się wojna po tym, jak na terytorium naszych wschodnich sąsiadów najechały rosyjskie wojska. W pomoc Ukraińcom włączył się już prawie cały świat. Poszczególne państwa dzielą się z nimi bronią, a wolontariusze zapewniają wsparcie na granicach. Wśród pomagających często są także osoby sławne i to nie tylko z Polski. Niedawno do Przemyśla przyjechał hollywoodzki aktor, by gotować dla uchodźców.

Hollywoodzki aktor gotuje dla uchodźców z Ukrainy

Liev Schreiber przyjechał na granicę w Przemyślu, by dołączyć do zespołu World Central Kitchen. Hollywoodzki aktor przyleciał do naszego kraju w poniedziałek i zajął się pomocą przy gotowaniu jedzenia dla Ukraińców. 

Swoimi relacjami dzieli się z fanami za pomocą Instagrama. Liev Schreiber kroi warzywa, miesza potrawy i wykonuje inne prace kuchenne, przez które nabawił się już odcisków na dłoniach. Efekty uboczne ciężkiej pracy zauważył już drugiego dnia. 

"Wszyscy kucharze mówią, że to prawdziwa odznaka honoru" - śmiał się w jednym z opublikowanych nagrań.

Aktor przy okazji dodał, że jest dumny z tego, że może pomagać na granicy.

"Pokorne doświadczenie gotowania w kuchni dla Ukraińców przekraczających granicę Polski. Jestem zaszczycony, że mogę służyć w tym niezwykle przejmującym okresie historii" - napisał na swoim profilu na Instagramie.

CZT_GRUSZKAWOJNA
Karolina Gruszka rozmawia z córką o wojnie. "Dobrze wie, że tata jest Rosjaninem"
Karolina Gruszka opowiedziała, jak rozmawia z córką o wojnie w Ukrainie. Jej tata jest Rosjaninem, co sprawia, że temat jest szczególnie trudny

Liev Schreiber - kim jest aktor, który gotuje na granicy z Ukrainą?

Liev Schreiber ma 55 lat i jest amerykańskim aktorem i reżyserem. Fani mogą go pamiętać z takich produkcji, jak między innymi: "Spotlight", "Miłość w czasach zarazy", "X-Men", "Suma wszystkich strachów".

Jego matka była Żydówką, a ojciec miał niemiecko-francuskie korzenie. W Przemyślu aktor nie tylko gotuje dla uchodźców z Ukrainy, ale także promuje działalność World Central Kitchen. Ta międzynarodowa organizacja tworząca największą kuchnię polową na świecie nie od dziś wspiera ofiary kataklizmów czy uchodźców z różnych zakątków globu.

Oczy całego świata skierowane są w stronę Ukrainy i nasze również. Redakcja cozatydzien.tvn.pl pisze przede wszystkim o rozrywce, kulturze i show-biznesie, ale trudno przejść obojętnie wobec tego, co dzieje się u naszego sąsiada. Dlatego będziemy pisać o wsparciu, jakie płynie z Polski dla mieszkańców Ukrainy. Najważniejsze informacje znajdziecie tutaj.

Autor: Anna Pawelczyk-Bardyga

Źródło zdjęcia głównego: Pascal Le Segretain/Getty Images

podziel się:

Pozostałe wiadomości