Zofia Zborowska-Wrona przemówiła do matek po ukraińsku. Pomogła jej niania Inna

Zofia Zborowska wygłosiła przemowę po ukraińsku
Zofia Zborowska wygłosiła przemowę po ukraińsku
Źródło: MWMEDIA
Wojna w Ukrainie trwa już prawie miesiąc. Zofia Zborowska wspiera uchodźców i solidaryzuje się z walczącym narodem. Szczególnie bliskie są aktorce matki. Sama niedawno nią została, więc doskonale rozumie, co czują ukraińskie kobiety, które uciekają przed wojną ze swoimi dziećmi. Aktorka przemówiła do nich w ich języku. Jej słowa wywołały ogromne wzruszenie.

Zosia Zborowska wspiera inicjatywy adresowane do kobiet. Aktorka przyjaźni się z Aleksandrą Domańską, której również bliskie są takie akcje. Córka Wiktora Zborowskiego zachęcała do zbiórki bielizny dla kobiet z Ukrainy. Teraz okazała wsparcie w jeszcze inny sposób. Aktorka nagrała specjalną wiadomość dla naszych sąsiadek ze Wschodu.

Zosia Zborowska przemawia po ukraińsku. Wzruszające słowa do kobiet z Ukrainy

Zosia Zborowska opublikowała nagranie adresowane do ukraińskich kobiet. Poniżej treść komunikatu.

"Drogie ukraińskie kobiety, mam na imię Zosia i jestem mamą. Chcę wam powiedzieć, że nie ma dnia, w którym bym o was nie myślała i wam nie pomagała. A takich jak ja jest w Polsce prawie 13 milionów. Wszystkim pomagamy i czekamy na was jak na siostry. Nie jesteście same. Chwała Ukrainkom i strażniczkom Ukrainy" - czytamy w tłumaczeniu słów aktorki.

Aktorka wyjaśniła, skąd pomysł na zamieszczenie takiej treści w mediach społecznościowych.

"TVN poprosił mnie o nagranie po angielsku kilku słów wsparcia dla tego wspaniałego narodu. Stwierdziłam, że zwrócę się tylko do Kobiet/Matek, bo w tej sytuacji są one najbliższe mojemu sercu. Co do samego języka…stwierdziłam, że spróbuję nagrać to po ukraińsku. Nasza kochana niania, Inna, spędziła ze mną pół godzinny, najpierw tłumacząc moje słowa, a potem poprawiając moje brzmienie. Film idzie do ukraińskiej TV i SM. Dziękuję za zaproszenie. To dla mnie zaszczyt" - napisała aktorka na Instagramie.

TZARCIUCH_DZIECI
Tamara Arciuch o wojnie w Ukrainie: Mój 12-letni syn bardzo się boi

Artyści sprzeciwiają się wojnie w Ukrainie

Po wysłuchaniu Zosi Zborowskiej internauci przyznali, że słowa aktorki bardzo ich wzruszyły. Fani docenili też wybór języka i wykonanie przemowy.

"Popłakałam się. Jestem dumna, że mnie reprezentujesz" - napisała fanka Zosi Zborowskiej.

Podobnych komentarzy było znacznie więcej. Dwa tygodnie temu Zosia Zborowska zamieściła na swoim profilu nagranie z udziałem swojego ojca. Wiktor Zborowski przemówił po polsku, ale również przekazał swoje wsparcie i pokazał, że sprzeciwia się wojnie. To nagranie również zobaczyli widzowie ukraińskiej telewizji. Aktor życzył Ukraińcom zwycięstwa, a ich wrogom klęski. Całe nagranie zobaczycie TUTAJ.

Wspomniana już przyjaciółka Zosi Zborowskiej — aktorka Aleksandra Domańska, jest oburzona zachowaniem przywódców, którzy rozpoczynają wojny dla osiągnięcia różnych wpływów.

"Pięknie pomagamy. Jest w tym niezwykła moc. Jesteśmy pięknymi ludźmi. Nigdy nie zapomnę, jak Zośka Zborowska wiele lat temu zapytała: Jak to jest, że miliony ludzi potrafi wyjść świętować dni Star Wars (czy coś w tym stylu), a nie buntujemy się jako zwykli ludzie przeciw chorej walce o władzę, wpływy, surowce. Jak to jest możliwe, że TO jest ważniejsze od LUDZKIEGO ŻYCIA?! [...] Koniec wojnom!!! Koniec zabijaniu planety dla siana! Ludzie, co się musi stać, żebyśmy kochali bliźniego swego? Niezależnie od pochodzenia, koloru skóry?" - apelowała na Instagramie.

Oczy całego świata skierowane są w stronę Ukrainy i nasze również. Redakcja cozatydzien.tvn.pl pisze przede wszystkim o rozrywce, kulturze i show-biznesie, ale trudno przejść obojętnie wobec tego, co dzieje się u naszego sąsiada. Dlatego będziemy pisać o wsparciu, jakie płynie z Polski dla mieszkańców Ukrainy. Najważniejsze informacje znajdziecie tu:

Autor: Kalina Szymankiewicz

Źródło zdjęcia głównego: MWMEDIA

podziel się:

Pozostałe wiadomości