Patrycja Markowska wsparła Ukraińców. Niezwykły gest gwiazdy. "Dla tych rodzin to będzie realna pomoc"

Patrycja Markowska na wernisażu "Lepsze jutro dla Ukrainy"
Patrycja Markowska na wernisażu "Lepsze jutro dla Ukrainy"
Źródło: MWMEDIA
Patrycja Markowska pozowała do zdjęć z uchodźcami z Ukrainy. Współpracowała z fotografką Karoliną Harz, z którą znała się z ich szalonych muzycznych sesji zdjęciowych. Piosenkarka bała się, że fotografia, którą współtworzyła, nie przyniesie dużego dochodu. Stało się inaczej. Pieniądze uzyskane z charytatywnej licytacji trafią do potrzebujących wsparcia ukraińskich rodzin.

23 czerwca 2022 miał miejsce wernisaż pt. "Lepsze jutro dla Ukrainy", którego pomysłodawcą był Łukasz Urbański - fryzjer gwiazd znany między innymi z programu "Top Model". Do zdjęć autorstwa Karoliny Harz pozowali m.in. Alicja Majewska, Majka, Jeżowska, Patrycja Markowska, Natalia Kukulska, Kasia Moś, Anita Lipnicka, Joanna Ruda Lazer, Halina Mlynkova, Viki Gabor, Bryska, Michał Mikołajczak, Edyta Zając, Maja Hirsch czy Katarzyna Maciąg. Wszystkie gwiazdy wystąpiły w szczytnym celu.

Patrycja Markowska o swoim udziale w wernisażu "Lepsze jutro dla Ukrainy"

Na wernisażu redakcję cozatydzien.tvn.pl reprezentowała Aleksandra Głowińska. Dziennikarka rozmawiała z Patrycją Markowską o emocjach, które towarzyszyły jej podczas sesji zdjęciowej, wykonanej przez Karolinę Harz.

- Mówi się, że ja tutaj pomogłam, a tak naprawdę to było piękne spotkanie z cudowną dziewczyną z Ukrainy, która miała piękne, smutne oczy. Przytulenie jej i zrobienie sobie z nią zdjęcia było dla mnie czymś bardzo nobilitującym [...] Jestem świeżo po licytacji naszego zdjęcia. Wzruszyłam się, bo ludzie tak bardzo chcą pomagać. Mam nadzieję, że połowa grzechów, które mam na koncie, została mi odpuszczona - powiedziała z uśmiechem w rozmowie z cozatydzien.tvn.pl.

Karolina Harz miała nadzieję, że zdjęcia zostaną docenione przez kupujących, którzy będą chcieli wspomóc finansowo uchodźców z Ukrainy. Artystki zdradziły, za jaką kwotę udało się sprzedać zdjęcie z udziałem Patrycji Markowskiej.

- Wiadomo, że przy takich akcjach charytatywnych zawsze fajnie, jak te sumy są wysokie. Im więcej, tym lepiej. Ale ja jestem zszokowana, jest to duża kwota - zaczęła przejęta fotografka.

Piosenkarka miała obawy co do swojego zdjęcia. Patrycja Markowska jest szczęśliwa, że mogła uczestniczyć w takim wydarzeniu.

- Bałam się, że moje w ogóle nie pójdzie. Byłam zmęczona, niewyspana tego dnia. Może pójdzie pięć złotych, będzie obciach. A to zdjęcie zostało sprzedane za ponad trzy tysiące złotych. Dla tych rodzin to będzie realna pomoc, a nie tylko impreza, na której się pojawiłyśmy - wyznała gwiazda estrady.

WERNISAZ_MARKOWSKAHARZ_WERNISAZ
Patrycja Markowska pozowała do zdjęć z uchodźcami. Wernisaż "Lepsze jutro dla Ukrainy"
Źródło: cozatydzien.tvn.pl

Patrycja Markowska i Karolina Harz o specyfice pracy na sesji zdjęciowej

Zapraszamy na profil cozatydzien.tvn.pl na FB
Zapraszamy na profil cozatydzien.tvn.pl na FB

Piosenkarka i fotografka znają się od lat i miały do siebie pełne zaufanie. Obie podkreśliły to, że w wystawie najważniejsi byli bohaterowie z Ukrainy, nie udział gwiazd w tym przedsięwzięciu. Specyfika pracy na takim planie zdjęciowych polegała na tym, aby artyści wspierali główne postacie i uzupełniali kadry, a nie wybijali się w nich.

- Przede wszystkim nie chciałam przyćmić wspaniałej dziewczyny, z którą robiłam sobie zdjęcie. Ja miałam być tłem dla niej. Karolina ma taką wrażliwość fotografa i dokładnie to wyczuła. Tu nie były ważne stylizacje, makijaż, nie gwiazdy. Chodziło o to, aby pokazać tych ludzi, którzy cierpią, ale mają też nadzieję. Tylko kobieca wrażliwość tej pani fotograf mogła to pokazać - wyjaśniła nam Patrycja Markowska.

Karolina Harz uzupełniła wypowiedź piosenkarki. Doceniła to, że znani artyści poświęcili swój czas w przygotowaniu tego projektu. Wyjaśniła dokładnie, jaki był zamysł sesji.

- Miałam wsparcie osób takich jak Patrycja. Mają status gwiazdy, zapracowały sobie na to, a tu się to nie liczyło. Każdej z tych osób jestem szalenie wdzięczna za to, że one to zrozumiały. Artyści wiedzieli, że to nie są zdjęcia o nich. Gwiazdy same usuwały się w cień. Oświetlony jest bohater naszego zdjęcia, a tamte osoby są trochę takim kloszem, trochę siostrą starszą, trochę mamą, trochę wsparciem - wyjaśniła.

Na koniec Patrycja Markowska podzieliła się pewnym pięknym przesłaniem o poszukiwaniu szczęścia w życiu.

- Szczęście daje pomoc innym. To się wydaje trywialne, ale tak po prostu jest. Prawdziwe głębokie szczęście daje pomoc drugiej osobie. Pamiętajmy o tym wszyscy, a będziemy szczęśliwi - zakończyła.

Oczy całego świata skierowane są w stronę Ukrainy i nasze również. Redakcja cozatydzien.tvn.pl pisze przede wszystkim o rozrywce, kulturze i show-biznesie, ale trudno przejść obojętnie wobec tego, co dzieje się u naszego sąsiada. Dlatego będziemy pisać o wsparciu, jakie płynie z Polski dla mieszkańców Ukrainy. Najważniejsze informacje znajdziecie TUTAJ.

Autor: Kalina Szymankiewicz

Reporter: Aleksandra Głowińska

Źródło: cozatydzien.tvn.pl

Źródło zdjęcia głównego: MWMEDIA

podziel się:

Pozostałe wiadomości