wojna w Ukrainie

Karolina Gruszka jest żoną reżysera rosyjskiego pochodzenia, z którym ma dziecko. Gdy rozpoczęła się wojna w Ukrainie, oboje z mężem rozmawiali z córką o inwazji Rosji i tłumaczyli jej, że krytykują politykę Władimira Putina. Gwiazda serialu "Nieobecni" sprzeciwia się potępianiu wszystkich Rosjan za wojnę. Stwierdziła, że sami zaczynami mówić językiem nacjonalistów.

Michał Kempa jakiś czas temu wraz z tatą odwiedzili po raz pierwszy rodzinę w Ukrainie. Prowadzący "Mam talent!" opisał wizytę na Instagramie. W poruszających słowach opowiedział o grobach, domu dziadka, a także o tym, co tam zastał. Internauci nie kryli wzruszenia.

Anna Kalczyńska pokazała za pośrednictwem mediów społecznościowych szlachetną inicjatywę swoich córek i ich koleżanek. Dziewczyny poświęciły wolny czas na to, by zebrać pieniądze dla rodziny, której członek walczy o suwerenność Ukrainy. "Są wyczulone na sytuację, a ja jestem ogromnie dumna" - mówi dziennikarka.

Steven Seagal przebywa aktualnie w Rosji. Niedawno udzielił wywiadu rosyjskiej telewizji państwowej, w którym powielał kremlowskie kłamstwa na temat wojny w Ukrainie i "ukraińskich nazistach".

Priyanka Chopra jest w Polsce! Modelka i aktorka angażuje się w wiele akcji charytatywnych. Przyleciała do Warszawy wraz z organizacją UNICEF. Żona Nicka Jonasa pokazała fanom z całego świata, z jaką misją przybywa do naszego kraju. Obwieściła im, że wojna w Ukrainie nadal trwa i zachęciła do śledzenia jej relacji z pobytu w Polsce.

Steven Seagal w najnowszym wywiadzie zapowiedział, że nie zamierza nigdy zrezygnować z rosyjskiego obywatelstwa, a rosyjskie media coraz częściej podkreślają przyjacielskie stosunki aktora z Władimirem Putinem.

Ołena i Wołodymyr Zełenscy wzięli udział w okładkowej sesji zdjęciowej do najnowszego wydania magazynu "Vogue". Pierwsza dama Ukrainy podkreśliła, że to dla niej "wielki zaszczyt i marzenie wielu światowych ludzi sukcesu". Powiedziała też o wojnie w Ukrainie.

Kochanka Władimira Putina ma być z nim w kolejnej ciąży, o czym już kilka miesięcy temu informowały zagraniczne media. Teraz dowiadujemy się, że Alina Kabajewa zna już płeć najmłodszego potomka prezydenta Rosji. Przypomnijmy, że była gimnastyczka jakiś czas temu wróciła do kraju.

Monika Miller przyszła na wernisaż i aukcję charytatywną "Lepsze jutro dla Ukrainy" w towarzystwie dziadka. Jak się okazuje, Leszek Miller był ostatnio na konwencie fantasy. Monika Miller rozmowie z Aleksandrą Głowińską z cozatydzien.tvn.pl zdradziła, czym fascynuje się dziadek.

Majka Jeżowska wzięła udział w wernisażu "Lepsze jutro dla Ukrainy" oraz aukcji prac z sesji fotograficznej, której bohaterami byli ukraińscy uchodźcy oraz polskie gwiazdy. W rozmowie z Aleksandrą Głowińską dla serwisu cozatydzien.tvn.pl opowiedziała o byciu youtuberką.

Monika Miller wzięła udział w aukcji charytatywnej "Lepsze jutro" na rzecz uchodźców z Ukrainy. Gwiazda w rozmowie z Aleksandrą Głowińską nie ukrywała, że podchodzi do tego tematu bardzo prywatnie, ponieważ sama ma ukraińskie korzenie. Artystka przyznała przy tym, że część jej rodziny, która została na wschodzie lub przeprowadziła się do Rosji, nie podziela jej poglądów, co jest dla niej szczególnie trudne. "Jest część rodziny, która w ogóle przestała z nami rozmawiać, ucięła z nami kontakt" - mówiła.

Wojna w Ukrainie pochłania wiele ofiar. Patrycja Markowska wzięła udział w szczególnym projekcie. Zaangażowała się w tworzenie zdjęć, które zostały pokazane na wernisażu "Lepsze jutro dla Ukrainy". Piosenkarka pozowała do fotografii z ukraińskim dzieckiem.

Majka Jeżowska wzięła udział w wernisażu "Lepsze jutro dla Ukrainy" oraz aukcji prac z sesji fotograficznej, której bohaterami byli ukraińscy uchodźcy oraz polskie gwiazdy. W rozmowie z Aleksandrą Głowińską dla serwisu cozatydzien.tvn.pl opowiedziała o tym wydarzeniu.

Ben Stiller od wielu lat pełni rolę ambasadora dobrej woli UNHCR, czyli Agencji ONZ ds. Uchodźców. Hollywoodzki aktor zawsze zjawia się tam, gdzie przebywają ludzie z krajów objętych wojną, a tym razem za cel swojej podróży obrał polski Rzeszów. Gwiazdor spotkał się tam z Ukraińcami, czym pochwalił się w mediach społecznościowych.

Olena Zełenska znalazła się na okładce brytyjskiej gazety "The Guardian". Pierwsza dama Ukrainy opowiedziała o trwającej wojnie i o swoich dzielnych dzieciach. Poruszyła również temat rozłąki ze swoim mężem - prezydentem Ukrainy Wołodymyrem Zełenskim. Jego ukochana ma nadzieję, że znów będzie mogła zobaczyć swojego męża.

Koncert, z którego dochód został przeznaczony na rzecz Ukrainy, zorganizowała w Warszawie fundacja "Od granicy do mieszkania". W wydarzeniu udział wzięli uznani artyści sceny kabaretowej, muzycznej i teatralnej. Zobacz, co powiedzieli w programie "Co Za Tydzień".

W najnowszym odcinku "Co Za Tydzień" kulisy tegorocznych Orłów, finału akcji #DOBRYhasztag, relacja z wystawy Janusza Chabiora, koncertu dla Ukrainy i Targów Książki. W programie wywiady ze znanymi aktorami, muzykami i gwiazdami. Zobacz koniecznie!

Dorota Szelągowska zaangażowała się w pomoc uchodźcom. Prezenterka pracowała w punkcie wydającym jedzenie potrzebującym. Podzieliła się wzruszającą refleksją na temat spędzonego tam czasu. "Człowiek ma w sobie nadludzkie siły, jeśli jest taka potrzeba" - napisała.

Janusz Chabior i jego żona Agata Wątróbska adoptowali psa z ogarniętej wojną Ukrainy. Nowy pupil pary w przeszłości doświadczył wielu krzywd: był bezdomny i cudem udało mu się ujść z życiem. Uciekał bowiem przed rosyjskim czołgiem, który zmiażdżył mu tylne łapy.

Niemieckie media donoszą, że córka Władimira Putina Katerina Tichonowa spotyka się z Igorem Zełenskim. Dziennikarze dotarli do informacji, że para wspólnie wychowuje dziecko, jednak zbieżność nazwisk z prezydentem Ukrainy jest tylko przypadkowa.

Iwan Wyrypajew to rosyjski reżyser i wieloletni opozycjonista, a prywatnie mąż polskiej aktorki Karoliny Gruszki. Artysta zrzekł się właśnie rosyjskiego obywatelska i chce być już kojarzony tylko z narodowością swojej żony. "Przykro mi, że w Rosji nastał reżim faszystowski, a ja nie chcę mieć nic wspólnego z tym reżimem" - poinformował.

Rozpoczął się najważniejszy europejski festiwal filmowy. Z zebranymi w Cannes połączył się Wołodymyr Zełenski. Prezydent Ukrainy nawiązał do okrucieństwa Rosjan podczas wojny. Polityk został nagrodzony owacjami na stojąco.

Eurowizja 2022 z pewnością zapisała się na kartach historii. Zwycięzcą 66. edycji konkursu został zespół Kalush Orchestra z Ukrainy. Piosenka "Stefania" to hymn matek, których dzieci muszą walczyć na wojnie z Rosją. Przyszłoroczna edycja też może przejść do historii. Prezydent Ukrainy chce, aby była zorganizowana w Mariupolu.

Aż trudno uwierzyć, że to już 78. dzień wojny w Ukrainie. Podobne przemyślenia ma jeden z prowadzących show "Mam Talent!" - Michał Kempa. Opublikował wymowny wpis, w którym opowiedział, z czym mierzył się podczas zagranicznych wakacji. Poruszył kilka istotnych kwestii.

Alina Kabajewa to wieloletnia kochanka Władimira Putina, która ma być z nim w kolejnej ciąży, o czym poinformował na Telegramie rosyjski niezależny kanał General SVR. Prezydent Rosji ma nie być zachwycony takim obrotem spraw.

Angelina Jolie udała się do Lwowa, by nieść pomoc ofiarom wojny z Rosją. Aktorka odwiedziła dziecięcy szpital. Podczas pobytu w Ukrainie musiała ewakuować się do schronu. Angelina Jolie pokazała relację z Ukrainy na Instagramie. Opublikowała zdjęcie, na którym znajduje się fragment bomby.

Ołeh Sawkin w Polsce zasłynął dzięki roli w serialu "Na Wspólnej". W 2013 roku przeprowadził się z Polski do Ukrainy. Pomimo wojny nie opuścił Kijowa. Co teraz robi?

Angelina Jolie niedawno niespodziewanie pojawiła się w Warszawie. Szybko okazało się, że Polska to jedynie krótki przystanek w podróży do Ukrainy. Aktorka przebywa obecnie we Lwowie. 1 maja w mediach pojawiło się przerażające nagranie. Rozbrzmiały syreny alarmowe. Ucieczka do schronu okazała się konieczna.

Teresa Lipowska była gościem podczas prawosławnej Wielkanocy, która odbyła się w Domu Artystów Weteranów w Skolimowie, gdzie mieszka kilka rodzin z Ukrainy. Aktorka w jednym z wywiadów wyznała, że jako dziecko sama straciła dom, więc wie, jakie to uczucie nie mieć dokąd wrócić.

Ewelina Bator podzieliła się czułym wspomnieniem o swojej wizycie w Odessie w Ukrainie, która teraz jest bombardowana przez Rosjan. Ukochana zmarłego w grudniu tancerza Żory Korolyova wyznała, że to właśnie z nim zwiedzała to piękne i wówczas tętniące życiem miasto.