Ałła Pugaczowa opuściła Rosję z dziećmi. Poprosiła o status zagranicznego agenta

Ałła Pugaczowa opuściła Rosję
Ałła Pugaczowa opuściła Rosję
Źródło: Getty Images
Ałła Pugaczowa opuściła Rosję i nie zamierza wracać do kraju - donoszą rosyjskie agencje informacyjne. Po tym, jak jej mąż został uznany za "zagranicznego agenta", piosenkarka poprosiła, aby i jej nadano ten status.

Ałła Pugaczowa to jedna z kultowych gwiazd rosyjskiego show-biznesu. Zasłynęła jako "pierwsza dama radzieckiej piosenki", a obecnie jest odnoszącą sukcesy bizneswoman. Po inwazji Rosji na Ukrainę opuściła ojczyznę. Po kilku miesiącach wróciła jednak do Rosji. Teraz tamtejsza prasa donosi, że wokalistka po raz kolejny wyjechała z Rosji. Tym razem nie planuje jednak powrotu.

Ałła Pugaczowa opuściła Rosję

Ałła Pugaczowa opuściła Rosję 29 września i ponownie udała się do Izraela, a dokładniej do Tel Awiwu - donosi agencja Izwiestia. Samochód należący do artystki widziany był w drodze na lotnisko "Wnukowo". Wraz z piosenkarką za granicę wyjechały jej dzieci - dziewięcioletnie bliźniaki Lisa i Harry. Ałła Pugaczowa nie zakupiła biletu powrotnego - podają rosyjskie agencje prasowe.

CZTBAL_DYGANT_HEJTDZIECI
Agnieszka Dygant chroni syna przed hejtem?
Agnieszka Dygant chroni syna przed hejtem?

Mąż Ałły Pugaczowej został uznany za zagranicznego agenta

Wiosną tuż po napaści Rosji na Ukrainę Ałła Pugaczowa poleciała z rodziną do Izraela. Wtedy podkreślała, że nie opuściła swojego kraju na stałe, a "wakacje, urlopy i leczenie nie są uważane za emigrację". Według świadków artystka miała określać Władimira Putina jako "nowego Hitlera z Leningradu". Zapowiedziała jednak, że wróci do ojczyzny przed rozpoczęciem nowego roku szkolnego. Tak też zrobiła.

Gdy jednak jej mąż Maksim Gałkin w połowie września został uznany przez Ministerstwo Sprawiedliwości za zagranicznego agenta, m.in. za antyrosyjskie wpisy, wypowiedziała się przeciwko Władimirowi Putinowi. Poprosiła o "włączenie jej do grona zagranicznych agentów jej ukochanego kraju". Wydała też oświadczenie, które umieściła w mediach społecznościowych.

"Solidaryzuję się z moim mężem — uczciwym, porządnym i szczerym człowiekiem, prawdziwym i nieprzekupnym patriotą Rosji, który chce, aby jego ojczyzna kwitła w pokoju, z panującą wolnością słowa. Pragnie, by nie było już więcej umierania naszych chłopców za iluzoryczne cele. To zmieniło nasz kraj w państwo pariasów i uczyniło życie ciężarem dla naszych obywateli" - napisała Ałła Pugaczowa.

Ałła Pugaczowa - kim jest?

Ałła Pugaczowa to ikona piosenki rosyjskiej i jedna z najpopularniejszych artystek XX wieku. Przez wielu określana jest mianem największej gwiazdy radzieckiego i rosyjskiego show-biznesu. Ma na koncie kilkadziesiąt płyt oraz przeboje, takie jak "Milion ałych roz", "Wsio mogut koroli" i "Pozowi mienia s soboj". Jest także prawdziwą bizneswoman — produkuje i sprzedaje odzież, perfumy i buty. Należy do elity najbogatszych Rosjan.

Zapraszamy na profil cozatydzien.tvn.pl na Instagramie
Zapraszamy na profil cozatydzien.tvn.pl na Instagramie

Redakcja cozatydzien.tvn.pl pisze przede wszystkim o rozrywce, kulturze i show-biznesie, ale nadal trudno przejść obojętnie wobec tego, co dzieje się u naszego sąsiada. Dlatego będziemy pisać o wsparciu, jakie płynie z Polski dla mieszkańców Ukrainy. Najważniejsze informacje znajdziecie tutaj.

Czytaj też:

Autor: Kamila Jamrożek

Źródło zdjęcia głównego: Getty Images

podziel się:

Pozostałe wiadomości