Jim Carrey dołączył niedawno do grona gwiazd, które nie są mile widziane w Rosji. Aktor dostał zakaz wjazdu do kraju, ponieważ stanął po stronie Ukrainy we wciąż trwającym konflikcie. Jim Carrey nie omieszkał skomentować wydarzenia z charakterystycznym dystansem.
Wojna w Ukrainie trwa. Rosyjskie Ministerstwo Spraw Zagranicznych nakłada sankcje na osoby, które publicznie potępią agresję Rosji. Pierwsze 100 osób trafiło na kremlowską "czarną listę" w lipcu, a w listopadzie dołączyło do nich kolejne 200. Tym razem padło na m.in. na aktora Jima Carrey'a oraz autorkę bestselleru "Opowieści podręcznej", pisarkę Margaret Atwood.
Jim Carrey dostał zakaz wjazdu do Rosji
Jim Carrey jest aktywnym użytkownikiem platformy Twitter, za pośrednictwem której dzieli się z internautami przemyśleniami na temat otaczającego go świata. Po ogłoszeniu nałożonych na artystę rosyjskich sankcji ten postanowił w żartobliwy sposób odnieść się do sprawy. Zrobił to w odpowiedzi na słowa Margaret Atwood, która również dołączyła do wciąż rosnącego grona osób z zakazem wjazdu na teren Rosji. Pisarka zażartowała, że planowała spędzić w Moskwie kilka dni, jednak wyjazd nie dojdzie do skutku:
"Planowaliśmy z Jimem mały, niegrzeczny wypad na weekend do Moskwy. No cóż, myślę, że zamiast tego będzie to musiał być Kijów".
Jim Carrey nie pozostał dłużny i z charakterystycznym dla siebie dystansem skomentował wypowiedź autorki:
"Tak, Margaret, obawiam się, że stało się najgorsze! Zakazano nam wjazdu do Rosji… Ale problemy setki Kanadyjczyków w tym szalonym świecie nie są warte nawet złamanego grosza. Zawsze możemy wybrać Paryż. Będziemy tam mile widziani" - przyznał.
Niektórzy artyści, m.in. Katheryn Winnick stwierdzili nawet, że znalezienie się w gronie osób, które otrzymały zakaz wjazdu na terytorium Rosji, jest niczym "odznaka honoru".
Jim Carrey - wiek, kariera, życie prywatne
Jim Carrey jest jednym z najpopularniejszych aktorów komediowych Hollywood. Urodził się w Kanadzie w 1962 roku. Jego rodzina miała irlandzkie, szkockie i francuskie pochodzenie, a jego nazwisko oryginalnie brzmiało Carré. Kiedy miał 12 lat jego ojciec stracił pracę, co zmusiło ich do zamieszkania w przyczepie. Jim Carrey bardzo wcześnie musiał rozpocząć dorosłe życie - już jako 15-latek porzucił szkołę średnią, by pracować w fabryce. Nocami stawiał pierwsze kroki jako komik, jednak początkowo jego występy spotykały się z krytyką.
W 1979 roku Jim Carrey przeprowadził się do Los Angeles i trafił do jednych z najpopularniejszych programów typu talk-show w Ameryce: "The Tonight Show" i "Saturday Night Live". W 1984 roku rozpoczął przygodę z dużym ekranem, występując w komedii "Kto pierwszy, ten lepszy". Ogólnoświatową rozpoznawalność przyniosła mu rola ekscentrycznego detektywa w komedii "Ace Ventura: Psi detektyw". Występował m.in. w filmach "Maska", "Głupi i głupszy" czy "Batman Forever", które są popularne również w Polsce. Za rolę Trumana w produkcji "Truman Show" zdobył statuetkę Złotego Globa.
Jim Carrey jest nie tylko świetnym aktorem komediowym, ale również dramatycznym. Spełnia się ponadto jako scenarzysta i producent filmowy. W życiu prywatnym także cieszył się ogromnym powodzeniem. Aktor dwukrotnie stawał na ślubnym kobiercu oraz spotykał się m.in. z Renée Zellweger, Laurie Holden czy Charlotte Lewis.
Oczy całego świata skierowane są w stronę Ukrainy i nasze również. Redakcja cozatydzien.tvn.pl pisze przede wszystkim o rozrywce, kulturze i show-biznesie, ale trudno przejść obojętnie wobec tego, co dzieje się u naszego sąsiada. Dlatego będziemy pisać o wsparciu, jakie płynie z Polski dla mieszkańców Ukrainy. Najważniejsze informacje znajdziecie TUTAJ.
Przeczytaj też:
- Agata Rubik nie spodziewała się pierwszej ciąży. "Byłam przerażona"
- Ewa Drzyzga o karierze synów. Czy pójdą w jej ślady?
- "Top Model" – kiedy finał 11. edycji programu?
Autor: Dominika Kowalewska
Źródło zdjęcia głównego: Getty Images