Aleksandra Kwaśniewska

Aleksandra Kwaśniewska

Aleksandra Kwaśniewska – urodzona 16 lutego 1981 roku dziennikarka, prezenterka telewizyjna, osobowość medialna. 

Aleksandra Kwaśniewska – pochodzenie i wykształcenie

Aleksandra Kwaśniewska jest córką Aleksandra Kwaśniewskiego, który w latach 1995-2005 pełnił funkcję Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej i jego żony Jolanty.

Jest absolwentką psychologii na Wydziale Psychologii Uniwersytetu Warszawskiego. Studiowała także fotografię i historię kina włoskiego we Florencji, ukończyła też kurs projektowania wnętrz na Akademii Sztuk Pięknych. Ma także uprawnienia instruktorki salsy.

Aleksandra Kwaśniewska – działalność zawodowa i medialna

Aleksandra Kwaśniewska w 2006 roku wystąpiła w trzeciej edycji programu rozrywkowego emitowanego w telewizji TVN „Taniec z gwiazdami”. Razem ze swoim tanecznym partnerem – Rafałem Maserakiem zajęła drugie miejsce. Po udziale w programie Aleksandra Kwaśniewska rozpoczęła współpracę ze stacją TVN. W 2006 roku została reporterką programu „Dzień dobry TVN”, a rok później prowadzącą program „Kulisy Tańca z gwiazdami”. W tym samym roku została dziennikarką dwutygodnika „Viva!”.

W 2008 roku wystąpiła w programie emitowanym przez stację Polsat „Ranking gwiazd”, a od 2009 do 2013 roku współprowadziła program „Mała czarna” emitowany w Polsat Cafe i TV4. W 2011 roku wspólnie z matką, Jolantą Kwaśniewską prowadziła program w stacji TVN Style „Matki i córki, czyli rodzinny galimatias”. Była także dziennikarką radiową – w latach 2008-2012 prowadziła program „Niedziela słodko-Kwaśniewska” w radiu Planeta FM.

Jesienią 2021 roku została prowadzącą programu „Miasto kobiet” emitowanego w telewizji TVN Style. Początkowo współprowadziła go z Marzeną Rogalską i Olgą Legosz, od jesieni 2022 roku zaś z Marzeną Rogalską i Ane Piżl.

Aleksandra Kwaśniewska jest także autorką tekstów piosenek m.in. na płytę męża, Kuby Badacha pt. „Oldschool” oraz tytułowej piosenki do filmu „Co nam w duszy gra” pod tym samym tytułem.

Na swoim koncie ma również rolę w filmie Jerzego Stuhra „Korowód”. Udzieliła też głosu Śpiącej Królewnie w filmie „Shrek Trzeci”.

Aleksandra Kwaśniewska – życie prywatne

Aleksandra Kwaśniewska w 2012 roku wyszła za mąż za Kubę Badacha (właściwe imię i nazwisko Jakub Bartłomiej Badach), wokalistę, kompozytora, producenta muzycznego.

Aleksandra Kwaśniewska – media społecznościowe

Aleksandra Kwaśniewska prowadzi swój profil na portalu społecznościowym Instagram (@aleksandraaleksandrowna), na którym dzieli się wydarzeniami ze swojego życia prywatnego i zawodowego.

Źródło zdjęcia głównego: MWMEDIA