Anna Starmach

Anna Starmach
Anna Starmach
Źródło: TVN
Anna Starmach to osobowość medialna, specjalistka w dziedzinie sztuki kulinarnej, autorka przepisów oraz jurorka najpopularniejszego kulinarnego show telewizyjnego „MasterChef” oraz jego dziecięcej edycji „MasterChef Junior”.

Anna Starmach – wiek, rodzina i życie prywatne

Anna Starmach urodziła się 15 maja 1987 roku w Krakowie. Ania Starmach ma 36 lat. Jest córką Teresy i Andrzeja Starmachów, krakowskich historyków sztuki, kolekcjonerów i właścicieli galerii. Nic więc dziwnego, że odziedziczyła po nich zamiłowanie do tej dziedziny. Ania Starmach studiowała Historię Sztuki na Uniwersytecie Jagiellońskim. Jednak to miłość do sztuki, ale kulinarnej zwyciężyła w jej życiu. Anna Starmach ukończyła prestiżowy kurs w paryskiej szkole Le Cordon Bleu.

We wrześniu 2017 roku Anna Starmach wyszła za mąż. Mąż Ani Starmach, Piotr Kusek, jest biznesmenem z branży informatycznej. Para mieszka w Krakowie. Ma dwójkę dzieci – Jagnę (ur. 2018) i Gustawa (ur. 2021).

Anna Starmach ma 164 cm wzrostu.

Anna Starmach – kariera medialna

Anna Starmach swoją przygodę z mediami rozpoczęła w 2010 roku w programie „Dzień Dobry TVN”, gdzie została zwyciężczynią konkursu „Gotuj o wszystko”, mającego na celu wyłonienie nowej kulinarnej gwiazdy.

W 2012 roku Ania Starmach została gospodynią własnego programu „Pyszne 25” na antenie TVN Style, gdzie prezentowała przepisy kulinarne możliwe do wykonania za nie więcej niż 25 złotych. Program doczekał się 4 sezonów. Na TVN Style można też było oglądać inne cykle z jej udziałem, m.in. „Pyszne Grillowanie” oraz „Pyszna Wielkanoc”.

W 2012 roku Anna Starmach została także jurorką polskiej edycji popularnego formatu „MasterChef, gdzie pojawiła się u boku Magdy Gessler i Michela Morana. Nowe edycje tego kulinarnego show powstają aż do dzisiaj, a w 12 już sezonie, który zobaczymy jesienią 2023, do Ani Starmach i grona pozostałych jurorów dołączy Tomek Jakubiak.

Anna Starmach jest także jurorką w dziecięcej wersji programu „MasterChef Junior”, w którym do kulinarnej rywalizacji stają najmłodsi wielbiciele gotowania. Anię Starmach możemy oglądać od pierwszego sezonu tej serii, która swoją premierę miała w 2016 roku. Do tej pory powstało 8 sezonów show.

Anna Starmach – przepisy

Ania Starmach jest autorką wielu przepisów kulinarnych, którymi chętnie dzieli się zarówno z widzami telewizyjnymi, jak też internautami.

Przepisy Anny Starmach można znaleźć w postaci odcinków wideo w serwisie player.pl . Znajdziecie tam między innymi pomysły Ani Starmach na proste dania do 25 złotych w programie „Pyszne 25”. Ania Starmach ma też przepisy na dania z grilla – proponuje je w programie „Pyszne grillowanie”. Natomiast pomysły na wielkanocne dania Ani Starmach znajdziecie w odcinkach „Pyszna Wielkanoc” czy „Pomysł na Wielkanoc

Przepisy Ani Starmach można znaleźć również na jej oficjalnym koncie na Instagramie - @ania_starmach oraz na jej autorskiej stronie z przepisami.

CZTSTARMACH_MACIERZYNSTWO
Ania Starmach o dużej rodzinie i mężu. "Tworzymy związek partnerski"
Źródło: cozatydzien.tvn.pl

Autor: Aleksandra Wolniewicz

Źródło zdjęcia głównego: TVN

podziel się:

Pozostałe wiadomości